Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Matura 1958

Wysłane przez loilza.pl 
Barbara Mazur Kolodzinska
Matura 1958 (570)
13 gru 2009 - 07:53:07

Kochany Wojtusiu!
Myślę, że możemy być dumni!
Mnie MARIOLA uważa za prawdziwą Iłżankę, aTy piszesz jak rdzenny Iłżak. Brawo!
A wszystko to zasługa Iłży i wspaniałych ludzi  w tamtych czasach ,a myślę że tak jest nadal.
Przecież byłam Iłżanką tylko 3 lata. Płakałam jak musiałam się przeprowadzić ze Starachowic,( nawet znalazła się koleżanka, Iza u której mogłam zamieszkać) ale jeszcze bardziej płakałam wyjeżdżając na studia, mimo że Kraków kocham
obłędnie.Ale Iłża to coś zupełnie nadzwyczajnego.Nawet Krystyna Janda gdzieś wspomina z miłością lato w Iłży, podróże naszą kolejką i  iłżecką ceramikę.
Wojtusiu, dziś ta ponura data,nie można o niej nigdy zapomnieć.
Pozdrawiam Ciebie, Żanetkę, Mateo i wszystkich!
                                     Basia
WOJTEK
Matura 1958 (571)
14 gru 2009 - 21:56:03

Basiu, Żaneto i Maćku!
Bardzo sie cieszę jeśli moje iłżeckie wspomnienia pobudzają czytających do własnych wspomnień.
Maćku, dziękuję za odwiedziny na mojej stronie i przypomnienie poprawnej nazwy ulicy. Po zrobieniu zdjęcia zapisałem sobie ul. Kowalską, chociaż rzeczywiście zbliżają sie tam do siebie te trzy ulice.
Żaneto, poproszę Cię o zdjęcia jak będę mógł zamieścić zdjęcia starej Iłży. Teraz mam kłopoty ze skanowaniem i nie mogę ich pokazać. Zgłoszę się napewno. Ale teraz mogłabyś wstawić zdjęcie Rynku. Widziałem takie zdjęcie w Twoim zbiorze. Ujęcie było prawie takie jak kamery filmowej, z której pochodzi zdjęcie 9.
Kochana Basiu, ponura data szczęśliwie minęła i żeby się nie zatruć trzeba trochę powspominać Iłżę. Od Antosia ,,Dzidziusia" S. dostałem link do przedwojennych i wojennych zdjęć Iłży. Z maila wynika, że Antoś wysłał ten link do Ciebie i do Krysi. Postanowiłem podzielić się nim z miłośnikami Iłży. W następnym poscie go przekażę.
Pozdrawiam serdecznie
                                   Wojtek
Mazur  - matura 1958
WOJTEK
Matura 1958 (572)
14 gru 2009 - 22:03:29

Drodzy miłośnicy Iłży!
Poniżej podaję link do Narodowego Archiwum Cyfrowego (NAC). Link ten dostałem od Antosia ,,Dzidziusia" S. wielkiego miłośnika Iłży zwłaszcza dawnej. Można tu zobaczyć 21 starych bardzo zdjęć Iłży i wysłuchać 2 nagrań.[audiovis.nac.gov.pl] … 36baa35:1/Pozdrawiam serdecznie
                                  Wojtek
Ostatnio edytowany przez WOJTEK (2009-12-14 22:15:50)
Mazur  - matura 1958

[audiovis.nac.gov.pl]
stasiadąbek
Matura 1958 (573)
14 gru 2009 - 22:18:33

Dziękuję Wojtku.
Twoje prezentacje to prawdziwa uczta duchowa.
Żeby się całkiem nie rozchorować z tęsknoty,  trzeci z kolei, umieszczony
na pierwszej stronie rysunek Napoleona Ordy, no... już dużo lat temu
powiesiłam w naszym mieszkaniu.
A żeby Iłży nie było smutno, obok umieszczony jest rysunek tego
samego autora przedstawiający widok od strony Wisły na Wzgórze Tumskie w Płocku...
Pozdrawiam serdecznie
Stasia
Matura 1958 (574)
15 gru 2009 - 18:41:09

Kochany Wojtusiu!
Wspaniale te zdjęcia od Antka. Jaka piękna młodzież! Te z czasów wojny przejmująco smutne.
W Desideracie  przeczytałam:,, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni tez mają swą opowieść", ale niektórych opowieści nie warto słuchać, szkoda czasu.
Poza tym zimno, ciemno nieprzyjemnie itd, ale chyba  i tak warto  żyć!!
Cmok i pozdrowienia
                Basia
mateo5650
Matura 1958 (575)
15 gru 2009 - 21:57:57

Żaneto , Wojtku i wszyscy zainteresowani  Iłżą. Ten link pozwoli Wam ucieszyć oko "tamtą" Iłżą. Życzę miłego oglądania [www.ilza.info] Pozdrawiam . Maciek.
Ostatnio edytowany przez mateo5650 (2009-12-15 21:59:17)

[www.ilza.info]
Jerzy_r
Matura 1958 (576)
16 gru 2009 - 07:27:24

Basiu  z    Trójmiasta   !!  W  grudniu  nie  trzeba  sluchać  "Dezyderaty" -  taki  wnisek    nasuwa  się , gdy  czlowiek  czyta  Twoje  '...chyba  warto  żyć " . To  może   posłuchaj  tego   , co  popełnił  Pan  Hemar  czas  jakiś  temu .      Niedawno  nasz  Kolega  z  Brukseli  proponował  grzańca ,   jako  lek  na  wirusa  ,no  to  kontynuujmy jego  myśl ...    

[www.youtube.com] pozdrowienia    dla  całej    sympatycznej  Rodziny   jr
Ostatnio edytowany przez Jerzy_r (2009-12-16 07:29:01)

[www.loilza.pl]
[www.loilza.pl]
[www.youtube.com]
Matura 1958 (577)
17 gru 2009 - 07:45:01

Do Jerzego r_    z....!!!
Dziękuję za piosenkę w wykonaniu baaardzo przystojnych dżentelnenów.
pozdrawiam
          Basia
Matura 1958 (578)
17 gru 2009 - 08:06:52

Kochany Wojtusiu!
17 grudnia 1970 roku rano obudziły mnie odgłosy strzałów.Myślałam że to złudzenie, ale kiedy znalazlam się na przystanku autobusowym ,wiedziałam że stało się coś strasznego.Ludzie czekajacy na autobus mówili że przed stocznią strzelali do robotników, idacych na pierwszą zmianę. Wiedzialam że muszę być w pracy. Kierowca zatrzymanego przeze mnie samochodu powiedział- niech pani tam nie jedzie, przed chwilą wiozłem ciężko rannego do szpitala, ale zawiózł  mnie do Gdyni.
Stałam na parapecie okna i widziałam tego chłopca, prawie dziecko, niesionego na drzwiach.Zyczę tym którzy do niego i innych strzelali, żeby do końca życia słyszeli ten grożny szum zrozpaczonych i gniewnych ludzi  i  wiedzieli że nie tylko ,,poeta pamięta" a sprawiedliwość jak nie ludzka to boska istnieje naprawde.
Poza tym serdecznie pozdrawiam              Basia
ala
Matura 1958 (579)
17 gru 2009 - 13:27:19

Droga Basiu!
Wzruszający Twój post.
Ja tylko znam te fakty z telewizji.
Tamtego pamiętnego grudnia byliśmy uczniami LO.
Szczerze przyznaję,że niewiele pamiętam,tym bardziej,że mieszkalam w internacie i dostęp do środków tzw.masowego przekazu mieliśmy znikomy.
Ty byłaś świadkiem tamtych jakże smutnych wydarzeń.
UŚCISKI i pozdrowienia
Ala
Basia_ K
Matura 1958 (580)
17 gru 2009 - 21:06:20

Witaj Wojtku!
Korzystając z Twojego przyzwolenia, spreparowałam Postscriptum II. Nie udało mi się na razie przenieść zdjęć, ale będę jeszcze próbować. W tekście, który mam poza forum,zdjęcia są.
Chciałabym bardzo w najbliższych dniach jakoś dokończyć Alfabet, nie mam pewności, co mnie czeka w styczniu,ale na wszelki wypadek chcę być gotowa. Nie znaczy to wcale, że nie można będzie niczego dołożyć. Myślę, że wydanie drukiem to kwestia dalekiej przyszłości.
Chyba troszkę przesadzasz z moim udziałem w pobudzeniu Cię do pisania, miałeś po prostu taką potrzebę i całe szczęście! Ja też nigdy nie pisałam dotąd. Myślę, że to, co robiłeś i robisz, przynosi radość nie tylko nam, ale i Tobie. To przecież tak miło przenosić się w dawne czasy, byliśmy wtedy mniej mądrzy, ale na pewno bardziej szczęśliwi.
Z dużym wzruszeniem oglądałam stare zdjęcia Iłży, zwłaszcza, że moja Mama pochodziła z Iłży - niektóre zdjęcia przedstawiają okres,w którym tam mieszkała. Ja sama byłam iłżanką niedługo, a szkoda.
Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam i zachęcam do wspomnień
                          Basia_K
dodph
Matura 1958 (581)
18 gru 2009 - 01:30:17

Dobry wieczor !Basiu K, piszesz , ze wydanie drukiem naszego Alfabetu to daleka przyszlosc.
Czy zaistnialy jakies problemy , ktore moglibysmy  wspolnie rozwiazac ?
Z duzym zainteresowaniem czytam Twoje i Wojtka wypowiedzi .Serdecznie pozdrawiam.Teresa S. (M75)
Basia_ K
Matura 1958 (582)
18 gru 2009 - 22:49:34

Witam!
Tereso, może niedokładnie sprecyzowałam tę "odległą przyszłość"- wiem od P. Dyrektor, że szkoła byłaby zainteresowana wydaniem Alfabetu z okazji najbliższego jubileuszu, ale kiedy on będzie, nie wiem - może w 2012? Dla mnie to dość odległy termin, nie mogę na taki dystans planować.
W tej chwili mogę tylko przesłać tekst, prawie przygotowany do druku, osobom, które będą tego chciały. Napiszę, kiedy tylko uporam się z ostatnią korektą. Myślałam, że uda mi się to przed świętami, ale chyba nie
Dziękuję za zainteresowanie, pozdrawiam
                  Basia_K
sadko
Matura 1958 (583)
19 gru 2009 - 20:47:33

Cześć Wojtku!W czasie poświątecznym przejrzę moje zbiory zdjęć.Poszukam tych iłżeckich.Wydaje mi się,że najlepszym wyjściem byłoby wysłanie ich Tobie na maila.Mógłbyś dysponować nimi wedle woli.Co o tym sądzisz?Przedświątecznie pozdrawiam
ż

[img37.imageshack.us]
[img37.imageshack.us]
Matura 1958 (584)
21 gru 2009 - 11:55:56

Kochany Braciszku!!!!
W dniu Urodzin przesyłamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,  nadziei,  miłości, spełnienia wszystkich marzeń!!!!
Sto lat to stanowczo za mało!!!!!
Całujemy, pozdrawiamy, niech Ci gwiazdka pomyślnosci nigdy nie zagaśnie!!!!
        Basia i Kika
AniaDabekPoblocka
Matura 1958 (585)
21 gru 2009 - 15:10:19

Wojtku, najserdeczniejsze życzenia Urodzinowe.
Dużo zdrowia, radości i wszystkiego co najlepsze.
Pozdrawiam
Ania
janusz
Matura 1958 (586)
21 gru 2009 - 15:26:32

Drogi Wojtku!W dniu Twoich Urodzin składamy serdeczne Życzenia szczególnie zdrowia, miłości w Rodzinie i dalszej weny twórczej, której próbki podziwialiśmy na Forum.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia miłych Rodzinnych spotkań a w Nowym Roku 2010 tylko samych miłych wydarzeń.
Niech się spełnią Życzenia!Mila i Janek

[img683.imageshack.us]
[img683.imageshack.us]
mariola71
Matura 1958 (587)
21 gru 2009 - 18:37:19

Wojtku,                         z  okazji  Twoich  urodzin  najserdeczniejsze  zycznia  zdrowia  i  tradycyjnych  100 -u  lat  !!!!!!!!!!!!!!!                                                                              przesyla  Mariola Bartosiewicz-Theunissen   
PS ....... niech Ci gwiazdka pomyslnosci nigdy nie zagasnie .....

[www.loilza.pl]
mariola71
Matura 1958 (588)
21 gru 2009 - 18:44:59

Basiu, jednak cos " w tym jest" !!!  Dopiero po napisaniu moich zyczen dla Wojtka zaczelam czytac te  inne i  widze ze
napisalam prawie tak samo jak Ty   Nawet z ta "gwiazdka"......                                              zmieniac nie bede a dla Ciebie Basienko duuuuuzo serdecznosci ,               mariolaB

[www.loilza.pl]
Basia_ K
Matura 1958 (589)
21 gru 2009 - 21:04:59

Drogi Wojtku!
Trochę późno, ale dzień jeszcze trwa - najlepsze, najserdeczniejsze życzenia przyjmij i ode mnie, mój ulubiony piewco Iłży! Niech Ci się wiedzie jak najlepiej!
                                Basia_K
dodph
Matura 1958 (590)
21 gru 2009 - 21:19:20

Drogi Wojtku !
Z okazji Twoich Urodzin slemy Ci moc najserdeczniejszych zyczen !
Duzo, duzo zdrowia !
Pozdrawiamy.Teresa i Wojtek Sobierajscy
dodph
Matura 1958 (591)
21 gru 2009 - 21:20:53

Basiu K, dziekuje za odpowiedz .
Podpisuje sie pod postem Basi G (M75) na ten temat.Serdecznie pozdrawiam
Teresa S
sadko
Matura 1958 (592)
21 gru 2009 - 21:23:24

Wojtku, z okazji Twoich Urodzin,przyjmij proszę najserdeczniejsze życzenia.
"Sto lat,sto lat i jeszcze raz sto..."zaśpiewam.Tej pieśni nauczył nas Janek na sierpniowym spotkaniu.
Pozdrawiamy!
żaneta i Staszek Sadkowscy
halinaopole
Matura 1958 (593)
21 gru 2009 - 22:11:42
stasiadąbek
Matura 1958 (594)
22 gru 2009 - 11:47:21

Drogi Wojtku!Z okazji Twoich Urodzin serdeczne życzenia dużo dużo zdrówka,
pogody ducha i wszelkiej pomyślnościZ pozdrowieniami
Stasia
basiag
Matura 1958 (595)
22 gru 2009 - 12:18:22

Wojtku, z okazji urodzin życzę Ci wszystkiego najlepszego!
B
ala
Matura 1958 (596)
24 gru 2009 - 02:02:53

Spokojnych ,zdrowych ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA
                   oraz spełnienia marzeń i planów w nadchodzącym Nowym Roku
                                                                                                                  życzy
                                                                                                                          Ala
ps
Wojtku,
przyjmij również spóżnione życzenia urodzinowe.
WOJTEK
Matura 1958 (597)
27 gru 2009 - 10:36:31

Moi drodzy miłośnicy Iłży:
siostrzyczki Basiu i Krysiu, Aniu, Milu i Janku, Moriolu, Basiu_K., Tereso i Wojtku, Żaneto i Staszku, Halinko, Stasiu, Basiu G., Alu !
Dziękuję najserdeczniej za przepiękne życzenia, które od Was otrzymałem. Byłem szczerze wzruszony tak licznymi wyrazami sympatii od tak licznych iłżeckich Przyjaciół.
Przepraszam, że dziękuję z opóźnieniem. Przyczyny opóźnienia opiszę w następnym poscie.
Pozdrawiam
                  Wojtek
Mazur  - matura 1958
sadko
Matura 1958 (598)
27 gru 2009 - 18:42:53

Witaj Wojtku!
Zdjęcia postaram się przesłać na Twój adres mailowy w tym tygodniu.
Mam jeszcze kilka dni urlopu i właśnie będę z niego korzystała od poniedziałku.Czasu mi więc,nie zabraknie.Jest tego "trochę",więc zrób miejsce,proszę w skrzynce mailowej.Wybierzesz te właściwe a reszta,niech zostanie u Ciebie.Zrobisz z nimi ,co zechcesz.
A!I wcale nie upieram się przy autoryzacji zdjęć!Takie tam...fotki.
Pozdrawiam serdecznie
ż
ps
Serdecznie dziękuję za życzenia.
Ostatnio edytowany przez sadko (2009-12-27 18:44:05)
sadko
Matura 1958 (599)
28 gru 2009 - 12:18:07

Cześć Wojku!
Zakończyłam wysyłkę zdjęć.Daj znać,czy doszły-4 maile.
Pozdrawiam
ż
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.