Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Matura 1958

Wysłane przez loilza.pl 
loilza.pl
Matura 1958
08 sty 2007 - 19:40:15
Matura 1958
WOJTEK
Matura 1958 (1)
21 kwi 2007 - 16:39:15

Drodzy Maturzyści 1958!
Znalazłem Wasze zdjęcie na Forum (piękne dziewczęta,przystojni chłopcy).Chodziłem z Wami do 10-ej klasy włącznie i matury już z Wami nie zdawałem,gdyż wyjechaliśmy z Iłży.Planuję przyjazd do Iłży na uroczystości jubileuszowe i mam nadzieję,że Was spotkam.
Pozdrawwiam
                    Wojtek Mazur
Mazur  - matura 1958
Tadek
Matura 1958 (2)
23 kwi 2007 - 12:06:58

Drogi Solenizancie
Wszyscy swietuja na 74 a Ty tu skromnie i samotny. W dniu imienin przyjmij moje najserdeczniejsze zyczenia zdrowia, radosci i wiele mlodzienczej ennergii, jaka tu na forum wykazuja absolwenci LO forumowiecze. Sto lat.
Tadeusz
Victoria BC
WOJTEK
Matura 1958 (3)
23 kwi 2007 - 12:48:56

Dziękuję serdecznie za życzenia i mam nadzieję,że ktoś zmojej klasy pojawi się na forum.Pozdrawiam
                         Wojtek
Mazur  - matura 1958
Lambert
Matura 1958 (4)
23 kwi 2007 - 15:07:16

Dla Wojtka- najserdeczniejsze zyczenia imieninowe od Wojtka Wojtowicza - matura 74.
Barbara Mazur Kolodzinska
Matura 1958 (5)
23 kwi 2007 - 18:40:04

Kochany Wojtusiu!
Najserdeczniejsze życzenia Imieninowe
przesyłają Siostrzyczki-Basia (matura 1955) i Kika (matura 1964)
janusz
Matura 1958 (6)
24 kwi 2007 - 10:52:43

Witaj Wojciechu - wczorajszy Solenizancie!Co prawda wczoraj składałem życzenia wszystkim Jerzym i Wojciechom ale ponieważ Cię odkryłem dzięki życzeniom Basi, to pozwolę się do tych życzeń dołączyć, bo są one nie tylko serdeczne ale także ciepłe i wiosenne i niech się koniecznie spełnią w zdrowiu,szczęściu i wszelkiej pomyślności. Pamiętam Cię jako małego chłopca z czarną czupryną na bok zaczesaną. Jeśli znałem Twojego Tatę, Andrzeja i Basię to jak mogłem nie znać ich najmłodszego brata. W końcu było to małe środowisko i wszyscy się znaliśmy. Ponieważ nie mam szans odśpiewać Ci Sto Lat jakie napisałem wszystkim Solenizantom na stronie "Życzenia Świąteczne", to jesli masz ochotę to możesz je odczytać.
Trochę od Ciebie starszy kolega - Janek Krupa - matura 1954
Matura 1958 (7)
26 kwi 2007 - 20:03:19

Kochany Wojtusiu!Znalazłam legitymację szkolną Andrzeja z ostatniej klasy Liceum w Iłży (1952/53) i mam zamiar przekazać do galerii zdjęć w postaci elektronicznej - ciekawe, czy ktoś jeszcze zachował przez 55 lat legitymację szkolną? Zdjęcia (między innymi z prof.Pałysiewiczem ),które przesłałam poprzednio jakoś nie miały szczęścia.Serdeczności dla Ciebie i wszystkich Forumowiczów-Basia
WOJTEK
Matura 1958 (8)
27 kwi 2007 - 19:33:15

Serdecznie dziękuję za życzenia imieninowe Lambertowi,Kochanym Siostrzyczkom i Januszowi.Składam serdeczne życzenia Imieninowe Wojtkowi Wojtowiczowi.Przepraszam za to,że moje podziękowania i życzenia są tak spoznione ale przez kilka dni miałem uszkodzony internet.Pozdrawiam serdecznie
                                          Wojtek
Mazur  - matura 1958
Matura 1958 (9)
29 kwi 2007 - 17:24:51

Kochany Wojtusiu!
Dzisiaj w Wiadomościach o 19.30 ma być migawka z warsztatów matematycznych, prowadzonych przez Piotra Śniadego,
organizowanych przez Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci,
włącz telewizor na 1.program. Całujemy- Basia i Kika
WOJTEK
Matura 1958 (10)
29 kwi 2007 - 18:10:45

Dziękuję kochane Siostrzyczki za wiadomość.Oglądałem Wiadomości (chociaż tego unikam-powoduje to u mnie wzrost ciśnienia tętniczego).Informacje były ciekawe ale zbyt krótkie.O genialnej młodzieży i ich genialnych wykładowcach mówi się mało,ale przynajmniej usłyszeli wszyscy,że dla zdolnej młodzieży nie ma pieniędzy (ale są dla polityków i ich pociotków).Pozdrawiam - Wojtek
Mazur  - matura 1958
Matura 1958 (11)
07 maj 2007 - 19:36:04

Kochany Wojtusiu!Cieszę się, że na Zjazd wybiera się wielu naszych znajomych, szkoda tylko, że tak mało osób będzie z naszych klas.
Czy znalazłeś na liście kogoś z mojej klasy? Całusy-Basia
251528
Matura 1958 (12)
12 maj 2007 - 20:18:18

Witaj! jestem młodszym rocznikiem maturalnym /71/ ale na zdjęciu matura 58 jest moja  siostra Krystyna Stanisławek wprawdzie ja mieszkam w Zielonej Górze a ona w Pruszkowie ale pewnie ucieszyłaby się z kontaktu z Wami. Jeśli ktoś z Was ją pamięta i chciałby kontakt służę numerem telefonu.
Pozdrawiam Maria Stanisławek - Pyszka
Matura 1958 (13)
17 maj 2007 - 18:09:32

Droga Marysiu!Serdecznie pozdrawiam Ciebie i Twoją Siostrę Krysię. Mam nadzieję, że spotkamy sie na Zjeżdzie.Do miłego zobaczenia-Barbara Mazur Kołodzińska
WOJTEK
Matura 1958 (14)
28 maj 2007 - 16:32:17

Marysiu!
Przepraszam,że dopiero teraz odpowiadam,ale posiałem gdzieś hasło dostępu do Forum i dopiero teraz je odnalazłem.Pamiętam Twoją siostrę Krystynę.Prześlij mi e-mailem numer Jej telefonu.Pozdrawiam
                           Wojtek Mazur
Mazur  - matura 1958
WOJTEK
Matura 1958 (15)
28 maj 2007 - 16:42:39

Lambercie - Wojtku!
Z cudownego okresu "Iłżeckiego" pamiętam kolegę mojego starszego brata Andrzeja Heńka Wojtowicza.Ubierał się po "bikiniarsku",miał wspaniałą fryzurę,ale największe wrażenie robiły na mnie jego zjazdy na nartach z góry zamkowej.Heniek jest chyba Twoim stryjkiem?
Pozdrawiam
                 Wojtek Mazur
Mazur  - matura 1958
Lambert
Matura 1958 (16)
28 maj 2007 - 17:43:51

WOJTKU!Tak to prawda- to najmlodszy brat mego niezyjacego juz Ojca Bogdana (bylo 3 braci), sredni Tadeusz-mieszka w Ilzy. Nie wiem czy bedzie na zjezdzie- raczej nie.Szkoda ze jako dziecko nie moglem ogladac tych zjazdow.
Heniek- bardzo wczesnie (bylem wtedy chyba w podstawowce) prosil zeby nie zwracac sie do niego per "wujek" tylko po imieniu! Jest lekarzem , teraz na emeryturze. mieszka w Gdansku.
Fryzura i jego ubrania- mam na zdjeciach.Pozdrawiam
Wojtek Wojtowicz
Matura 1958 (17)
09 mar 2008 - 18:38:28

Kochany Wojtusiu!Bardzo się cieszę, że mogliśmy wszyscy spotkać się na kolokwium habilitacyjnym Piotrusia Śniadego- wyobrażam sobie, jak cieszyliby się nasi Rodzice. Musisz częściej włączać komórkę, bo nie mogę się do Ciebie dodzwonić, kiedy spacerujesz z Luną. Całuję serdecznie -
                                                                                                                                                                            Basia
Matura 1958 (18)
20 mar 2008 - 20:33:28

Kochany Wojtusiu!Ciekawe jesteśmy, kiedy obejrzysz zdjęcia iłżeckie. Większość z nich zrobił Jędruś. Pozdrawiamy-                                                                                                 Basia i Kika
WOJTEK
Matura 1958 (19)
25 mar 2008 - 09:53:21

Kochane Siostrzyczki!
Oczywiście znalazłem w Basi postach odsyłacz do albumu zdjęć i z przyjemnością je przeglądałem.
Gratuluję pomysłu i realizacji.Sądzę,że jest więcej osób "zbzikowanych" na punkcie Iłży i również z przyjemnością popatrzą na rycinę Iłży sprzed wieków oraz zdjecia Iłży i "iłżaków"sprzed ponad 50 lat.Pozdrawiam Was i wszystkich czytających Forum
                                                                              Wojtek
Mazur  - matura 1958
Matura 1958 (20)
25 mar 2008 - 20:42:52

Kochany Wojtusiu!My też uważamy, że stare fotografie z Iłży są piękne. Budzą tyle miłych wspomnień. Pozdrawiamy najserdeczniej Ciebie i wszystkich Miłośników Iłży-                            Basia - matura 1955 i Kika - matura 1964
WOJTEK
Matura 1958 (21)
26 mar 2008 - 21:21:03

Drodzy Miłośnicy Iłży!
Na stronie internetowej:
www.ilza.info
w "Aktualnościach" można przeczytać krótką informację o iłżeckich barabaniarzach ogłaszających Zmartwychwstanie Jezusa.Można też wysłuchać barabanienia.
Ostatnią Wielkanoc w Iłży przeżyliśmy w 1957 roku.Do dziś pamiętam atmosferę tych Świąt,barabanienie i strzelanie z tzw.lufek (ładowanych solidnym materiałem z "odzysku"winking smiley.Głównodowodzącym barabaniarzy był wtedy pan Feliks Domański (pan Feliks miał wtedy zakład fryzjerski koło kościoła).Pan Feliks podawał rytm barabaniarzom mówiąc:
"E - raz , e - raz , e - raz dwa trzy ".
Kochani!
Miałbym ochotę zaśpiewać za Jackiem Kaczmarskim "Co się stało z naszą klasą ..."
                                    Wojtek
Mazur  - matura 1958

[www.ilza.info]
WOJTEK
Matura 1958 (22)
17 kwi 2008 - 09:59:39

Drodzy Miłośnicy Iłży!
Na stronie internetowej ,której adres podalem w poprzednim poscie,można znaleźć zakładkę "KAMERA".Po kliknięciu na tą zakładkę można zobaczyć aktualny widok Iłży (na żywo) z kamery umieszczonej na Szkole Podstawowej.Kamera pokazuje widok na ul.11 Listopada i Górę Zamkową.Szkoda,że kamera nie jest ustawiona o kilka stopni bardziej w lewo,bo wtedy byłoby widać większą część Góry,a nie byłoby widać marmurowo-granitowego kiczu.Dziwi mnie to,że ktoś wydał zgodę na zniszczenie zabytkowej kamienicy i wybudowanie na jej miejscu czegoś co nie raziłoby tylko w mieście-kiczu Las Vegas.Moim zdaniem w ten sposób zniszczono nieodwracalnie ul. 11Listopada.Podczas zjazdu jubileuszowego dziwiłem się patrząc na ten koszmarny 
budynek dlaczego jego fasada jest cofnięta tak bardzo w stosunku do linii starych kamienic tej ulicy.Jedynym wytłumaczeniem jest chyba to,że w ten sposób można było też zniszczyć przepiękny zakątek jakim była ul.Na probostwo.Na marmurowej fasadzie tego budynku,wśród kolumn, powinna być jeszcze marmurowa tablica z nazwiskami osób,którym Iłża zawdzięcza tak okropną budowlę i dewastację zabytkowego starego miasta.
Pozdrawiam serdecznie
                               Wojtek
Mazur  - matura 1958
zdzisław
Matura 1958 (23)
18 kwi 2008 - 20:06:35

Wojtku co do kapliczek iłżeckich to w niedziele następnego dnia po naszym zjeżdzie było uroczyste otwarcie kapliczki przy drodze polnej do Kotlarki , to ta idąca obok zamku. Jest tam wyrzeżbiony posąg Św Jana na okrągłym cokole a wszystko umieszczone wśród piramidy polnych kamieni. Ponieważ droga ta jest jednocześnie scieżką rowerową są zrobione ławeczki żeby przy kapliczce odpocząć. Pozdrawiam  Zdzisław P.
ala
Matura 1958 (24)
19 kwi 2008 - 10:33:08

Wojtku ,dzięki za podpowiedż z "kamera',wlaśnie byłam przed chwilą  i obejrzałam,
wiem,ze pogoda tez taka sama jak w W_wie,
Nie bedę oceniac,bo nie jestem fachowcem w tej branży,najważniejsze ,ze 'coś' widać,
a kiczu w naszym pieknym kraju dostatek ,
Moze jednak zostanie choć "ciut" dla przyszłego pokolenia,miejmy nadzieję.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich piszących na tej stronie
Ala (m 72)  fanka tego urokliwego miasteczka,a przede wszystkim LO
ala
Matura 1958 (25)
19 kwi 2008 - 10:38:48

Zdzisławie
w tym roku wybieram się do IŁŻY,planujemy spotkać się tak prywatnie ,wiec koniecznie muszę zobaczyć te kapliczkę
Zachęcam do pisania i na forum,bo my mieszkajacy w innych miejscowosciach,jesteśmy bardzo ciekawi wszelkich nowinek o mieście naszej młodości,tam kształtowaliśmy swoje marzenia,
...OCH ZNOWU WSPOMNIENIA..
Pozdrawiam serdecznie
Ala (m 72)
sadko
Matura 1958 (26)
19 kwi 2008 - 18:48:27

Zajrzalm i ja przez te kamere na widok Ilzy.
Znam go,bywam co miesiac.Nie podoba mi sie,ze jest tak strasznie duzo reklam.Nawet tuz obok zabytkow!Niemalze naklejone na samych murach!!!
Nic nie poradzimy,takie czasy...Podczas najblizszego spaceru zerkne na te kapliczke,dzieki!Serdecznie pozdrawiam
ż(m'74)
U dalo mi sie nawet otworzyc tu DRUGA strone!
Ostatnio edytowany przez sadko (2008-04-19 18:49:41)
WOJTEK
Matura 1958 (27)
20 kwi 2008 - 08:43:26

Zdzisławie!
Dziękuję za informację o posągu Św.Jana.Przy najbliższej okazji wybiorę się tam.Podczas zjazdu było za mało czasu żeby obejść wszystkie stare kąty iłżeckie.Obiecujemy sobie z moimi Siostrzyczkami,że przyjedziemy do Iłży na kilka dni,pójdziemy do miejsc sfotografowanych ok.50 lat temu i zrobimy aktualne ich zdjęcia.Jak to porównanie wypadnie? Napewno nieobiektywnie czyli że 50 lat temu było piękniej.Pozdrawiam
                             Wojtek
Mazur  - matura 1958
WOJTEK
Matura 1958 (28)
20 kwi 2008 - 09:20:39

Alu!
Cieszę się,że dzięki mojej "podpowiedzi" Miłośnicy Iłży mogą zobaczyć jak wygląda Iłża w danej chwili czy to w dzień czy w nocy.Moje marudzenie o "nowoczesnych" budynkach jest może nieobiektywne,bo chciałbym,żeby Iłża pozostała niezmienna,taka jak we wspomnieniach,a ludzie mieszkający teraz w Iłży chcieliby żyć wygodnie,dostatnio i nowocześnie.Przyznaję,że widok z kamery iłżeckiej oglądam codziennie.Pozdrawiam serdecznie
                                         Wojtek
                    również miłośnik Iłży i LO,ale tego starego (na ul.Błazińskiej) mieszczącego się w willi,baraku , kilku budyneczkach w sąsiedztwie, z drewnianą ubikacją wolnostojącą na górce - co nie oznacza że nie cieszę się ,że jest nowe piękne LO,świetnie wyposażone i prowadzone.A wiec właśnie WSPOMNIENIA ,WSPOMNIENIA
Mazur  - matura 1958
WOJTEK
Matura 1958 (29)
20 kwi 2008 - 09:37:10

Sadko!
Dziękuję za otwarcie drugiej strony moich postów.Zazdroszczę Ci tych częstych wizyt w Iłży.Jeśli uruchomią w końcu hotel,to może też częściej odwiedzę moja kochaną Iłżę.Wedlug mnie Iłża jest miejscem magicznym i ktoś kto zbudował tam zamek i założył miasto musiał to wyczuwać.Jak inaczej wytłumaczyć sobie fakt,że tak wielu miłośników Iłży ma przez kilkadziesiąt lat zajęty umysł wspomnieniami z Iłży?Pozdrawiam
                                                         Wojtek
Mazur  - matura 1958
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.