Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

matura 1971r /o rany jak to już bardzo dawno!!!!!!! /

Wysłane przez loilza.pl 

chyba nie masz trudności ....Halinko                                      Bogusia Orzeł

Bogusiu...raczej żadnych ..
ale może nie dzisiaj
h

Dzisiaj...to by złamało,nie chcę pisać"załamało",naszą Halusię.....
Jutro,to będzie lepszy "termin"!
ż

Żanetuś...dziękuje za wyrozumiałaś ..
dzisiaj jestem jak granat z poluzowaną zawleczką
h
Ostatnio edytowany przez halinaopole (2010-01-10 19:55:10)

Halinuś,dla mnie to pestka...zawleczkę...no wiesz,nie może być taka"luzem".Dopilnuj,proszę.
ż

Witam!!!Mariola, na M76 napisałam, że „Wczoraj przeglądałam od początku stronę M71, kto pisał, kto zrezygnował, co było napisane …”.  Ze wzruszeniem i podziwem ponownie przeczytałam Twoje wiersze  „Odę do Iłży”,  „Tęsknotę nie wiernej Polki” i jak sama w innym stwierdziłaś „pójdę pisać moje wiersze….. muszę dostać tego Nobla  przecież ponoć jestem dobra!” . Pisz moja droga, bo pusto bez Ciebie, a i forumowy Nobel się oddala. Dotrzymaj więc swojego postanowienia  „jutro zajrzę wcześnie z rana czy nie jestem znowu sama”.
Ja też zajrzę jutro na nasze M71 czy jesteś, a dziś przesyłam Ci pozdrowienia, również od Lucynki. PozdrawiamKrystyna

Witam.
Krysiu, przeczytałam, że wybierasz się na promocję książki naszego Profesora, mam nadzieję, że zechcesz napisać jak było ... Tak ładnie napisałaś do Marioli, też chciałabym poczytać coś od naszej Królowej, ale Ona chyba nas "o...." albo "coś" ...Pozdrawiam.
B

Witam!
Basiu ..tez mam takie odczucie...
Nasza Mariolcia juz Nas nie kocha ...
trudno sie dziwic...nam nie przyrzekała miłości ... wierności i pisania na Forum po kres życia..
niemniej jednak pozdrawiam
h

Dawno tu nikt nie zaglądał....nie licząc gości!!!
Jest czas"rozpusty",karnawał!Tym razem,dla Krysi zostawię ulubiony deser Mariolci...Aleeee,żeby nie było,że jestem"taka",to na śniadanie dla naszej Królowej Kabaretu",też coś zostawię...Pozdrawiam Krysię i Mariolę
ż

[img687.imageshack.us]
[img687.imageshack.us]
[img687.imageshack.us]
[img687.imageshack.us]
[img687.imageshack.us]
[img687.imageshack.us]

Krysiu, mam nadzieję, że zechcesz napisać "sprawozdanie" z promocji w Iłży, w wolnej chwili oczywiście. Pozdrawiam Cię serdecznie.Być może gdzie indziej-A. German
[www.youtube.com] … re=related... kocha, nie kocha ... podpisywała, nie podpisywała ... pisze, czy nie pisze ...
trudno się dziwić ... tak! ... niemniej jednak ... buziaków mnóstwo dla Mariolki!B

[www.youtube.com]

Krysiu, z radością przeczytałabym Twoją relację z iłżeckiej promocji ksiązki naszego Profesora.....
Uściski dla Ciebie i Marioli
AJ

Witam.
Krysiu, do próśb o "sprawozdanie" z promocji w Iłży dołączam-ściągam słowo naszego JeŻa///  2010-01-30 godz 16:22:53 na M'75 Jerzy_r  napisałJeszcze  tylko  słowo  do  Krysi  z Iłży , która    -myslę  sobie -  już  ma  przygotowaną  relacje  ze  spotkania  w  Iłży  i  tylko  czai  się   z  jego  wklejeniem .   Krysiu Jestes  nam  to  winna  szczególnie   po  blazińskiej  „wpadce”   czyli   nie  wklejeniu  relacji  już  przygotowanej . Proszę nie  rob  tak  wiecej  Wiesz , ze  każdy  tę  sama  rzecz  widzi  inaczej  i  na  tym  m.in. polega  bogactwo  wspólnoty   ///Bardzo podoba mi się zwłaszcza "na  tym  m.in. polega  bogactwo  wspólnoty".Pozdrawiam serdecznie.
B

Witam bardzo serdecznie.Obiecałam, że napiszę parę słów z promocji książki autorstwa naszego Pana Profesora Dąbka, ale w życiu nie zawsze nam się układa tak jak chcielibyśmy i dlatego trochę to trwało.  Początkowo wydawało mi się łatwiejsze to pisanie, ale widzę, że wyszłam wprawy. Nie wiem czy potrafię oddać po kolei i w całości klimat tam panujący. Nie mogę wymienić wszystkich kto był, bo nie znam z nazwiska i nie wszystkich widziałam. Oprócz pracowników Biblioteki, którzy całość spotkania zorganizowali (chwała im za to) i dołożyli wszelkich starań w całość przygotowania promocji i zakończenia po staropolsku całej uroczystości, byli także przedstawiciele Urzędu Miasta, uczniowie LO ze swoją Panią Dyrektor, a także nauczyciele LO obecni i dawni, osoby z Towarzystwa Przyjaciół Historyczno-Naukowego z Iłży, uczniowie Pana Profesora. Całość spotkania prowadziła Pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki, która była też obecna na promocji w Błazinach.  Podobnie jak w Błazinach na początku głos zabrał Prezes Towarzystwa Przyjaciół Starachowic, który jest autorem przedmowy książki i w skrócie omówił jej treść, podkreślając zaszczyt jaki spotkał ich Towarzystwo związane z możliwością wydania wspomnień okupacyjnych Pana Profesora. Pani Wiceprezes Towarzystwa złożyła podziękowanie wszystkim którzy przyczynili się do wydania książki, zorganizowali spotkanie i przybyli na promocję. Pani Dyrektor Biblioteki Miejskiej odczytała list Stasi, który zamieszczony jest na forum po poprzedniej promocji. Następnie uczennica LO przedczytała dwa rozdziały z książki, w tym „Akcję na Pakosław”, które zostały wysłuchane w wielkim skupieniu i zamyśleniu.  W trakcie dyskusji podkreślano wagę wydanych „Plotek okupacyjnych…”, zaznaczając, że to nie plotki, a fakty, a niektóre wydarzenia opisane w książce przekazywane były dotychczas tylko w kręgach rodzinnych za tzw. piecem i na ucho, ponadto nie było takiej publikacji opisującej szczegółowo działania wojenne w okolicach Iłży. Przybliżano w samych superlatywach osobę Pana profesora z czasów pracy w LO,  jako patriotę, historyka, chłopa lubiącego pracę na roli, osobę lubiącą swoich uczniów i doceniającą tych pochodzących ze wsi.Pan Prezes Iłżeckiego Towarzystwa Historyczno-Naukowego w swoim wystąpieniu zapraszał na najbliższe spotkanie Towarzystwa, mówił o chęci nawiązania współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Starachowic.  Informował, m.in. o tym że  została podjęta inicjatywa upamiętniająca ofiary mordu katyńskiego na 12 Polakach pochodzących z Ziemi Iłżeckiej. W celu upamiętnienia ma być ufundowana tablica informacyjna z nazwiskami, o dacie i miejscu zbrodni, a także posadzone 12 szt.  szlachetnych odmian dębów - żywe pomniki -  na terenie Gimnazjum i Szkoły w Chwałowicach. Zaznaczono, że książkę „Plotki okupacyjne…”, jak i „Legendę Iłżecką” można wypożyczać lub kupić w Miejskiej Bibliotece. Po spotkaniu chętni nabywali je.Może uda mi się zdobyć w przyszłym tygodniu płytę z nagraniem przebiegu całej promocji to chętnym podeślę.   Jerzy, jeśli chcesz zobaczyć siebie (Ali nie widać) na promocji książki w Błazinach to wejdź na stronę Towarzystwa Przyjaciół Starachowic. Pozdrawiam. Krystyna
Ostatnio edytowany przez Krystyna71 (2010-02-04 07:53:35)

Witam ponownie Przed chwilą weszłam na iłza.info, a tam jest  zamieszczony artykuł z Echa dnia (chyba radomskiego) pt. „Wzruszająca promocja w iłżeckiej bibliotece!”. Pozwolę sobie skopiować .Wzruszająca promocja w iłżeckiej bibliotece! (2010-02-03)Wspomnienia, dyskusje i czytanie książki. Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży zorganizowała spotkanie promujące wydanie nowej książki Kazimierza Władysława Dąbka "Plotki okupacyjne czyli opowiadał dzięcioł sowie”
Na promocje książki nieżyjącego już autora licznie przybyli absolwenci liceum, w którym uczył profesor, koledzy, współpracownicy i czytelnicy. Wszyscy ze wzruszeniem słuchali fragmentów książki.
SYMPATYCY AUTORA
W spotkaniu uczestniczył również Wydawca Książki Towarzystwo Przyjaciół Starachowic na czele z prezesem Leszkiem Żmijewskim.
- Zaproszona rodzina z uwagi na złe warunki atmosferyczne i daleką odległość nie mogła uczestniczyć w spotkaniu - wyjaśnia Teresa Niewczas, dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publiczna w Iłży. – Córka, która mieszka w Płocku przesłała okolicznościowy list skierowany do osób przybyłych na promocję.
Podczas promocji został odczytany jeden z fragmentów wspomnieniowych książki po czym rozwinęła się szeroka dyskusja osób, które z nim współpracowały.
CHŁOPONAUCZYCIEL
Kazimierz Władysław Dąbek był nauczycielem w Liceum Ogólnokształcącym w Iłży. Prowadził tez gospodarstwo rolne, które odziedziczył po rodzicach.
- Sam siebie nazywał chłoponauczycielem, szczycił się tą nazwą i przywiązywał do niej bardzo dużą wagę – wyjaśnia Teresa Niewczas. – Miał wiele obowiązków, ale znajdował jeszcze czas na pisanie artykułów, monografii, wspomnień i baśni. Wszystko to dotyczyło jego ukochanej Ziemi Iłżeckiej.
Jako nauczyciel, jak o nim mówiono Profesor Dąbek, zyskał sobie wielką sympatię i szacunek uczniów, przede wszystkim przez otwartość, wyrozumiałość, bezpośredniość i specyficzne poczucie humoru.
6 lat temu Publiczna Szkoła Podstawowa w Błazinach Dolnych została nazwana jego imieniem. Na tę okoliczność została wydana jego pierwsza książka "Legenda Iłżecka”. Jego druga książka to właśnie "Plotki okupacyjne…”.
O autorze:
Autor o pseudonimie "Bukowy” urodził się i mieszkał w Błazinach Dolnych. Zmarł przedwcześnie w 1993 roku mając 73 lata. Całe swoje życie spędził w tej podiłżeckiej wiosce. Należał do tajnej organizacji Związku Walki Zbrojnej, a potem Armii Krajowej. Studiował na Uniwersytecie Łódzkim na wydziale humanistyczny na sekcji historycznej. Był nauczycielem historii w Państwowej Szkole Ogólnokształcącej Stopnia Licealnego w Iłży. Jako nauczyciel historii w Liceum Ogólnokształcącym w Iłży przepracował 33 lata a odziedziczenie po rodzicach gospodarstwa rolnego uczyniło go "dwuzawodowcem”, rolnikiem i nauczycielem.
źródło: echodnia.eu /Ewelina Witkowska/    Nie udało mi się skopiować zdjęcia, a szkoda.  Pozdrawiam. Krystyna
Ostatnio edytowany przez Krystyna71 (2010-02-04 08:07:36)

a Ty Królowo Mariolko..coz tak zamilkłaś???
serdecznie pozdrawiam całe M71halusia

...nie ma sensu nawet pukać......może zajrzeć przez szczeliny między deskami do środka?Wypada zostawić pozdrowienia pod drzwiami...
ż
Ostatnio edytowany przez sadko (2010-02-11 20:18:42)

[img18.imageshack.us]
[img18.imageshack.us]
[img502.imageshack.us]
[img502.imageshack.us]

Witajcie Kochani!Pozwoliłam sobie przed chwilą, przez te szczeliny między deskami, zajrzeć do naszej Mariolki...
Żanetko, dziękuję bardzo za te właśnie szczeliny... bo całe to zamknięcie wygląda solidnie i owszem... a wyważać drzwi nie chciałam chociaż podstawy były bo niepokój narastał...
Otóż Mariolka ma klopoty ze zdrowiem i jak powiedziała "nic Jej się nie chce", nawet uruchamiać komputera.
To efekt kuracji tarczycowej, a do tego obecnie jest przeziębiona i na antybiotykach.
Prosiła, żeby Was Wszystkich mocno uściskać i bardzo serdecznie pozdrowić, a kiedy tylko dojdzie do siebie
to pojawi się wsród nas.
Przekazałam Jej więc w skrócie wiadomości forumowe i cóż... będziemy czekać...Pozdrawiam serdecznie naszą Krysię i dziękuję za relacje z iłżeckiej promocji
StasiaPozdrawiam serdecznie

Mariolciu Kochana ..tarczyca to nie koniec świata...
mój szef też tarczycowiec... jemu wszystko sie chce....
nie wiem tylko czy może ...
ale na pewno chce..
serdecznie pozdrawam
h
Ostatnio edytowany przez halinaopole (2010-02-12 20:35:17)

Mariolko,ja też tarczycowa....a zobacz,jak "śmigam"po forum!Nie chwaląc się...
Zdrówka życzę.
Uściski dla Krysi.
ż

Przeuroczo wygląda Stasia zaglądająca przez szparę między deskami!!!
A ile można zobaczyć!!!
Mariolu, zgadzam się z Halinką , że tarczyca to nie koniec świata. Mój mąz też "tarczycowy" , więc wiem, co mówię.
Pozdrawiam najserdeczniej Ciebie, Krysię i Gości
AJ

Przyszłam z wizytą..
pusto tu jakoś..
Mariolciu..smutno mi bez Ciebie...
serdecznie Cię pozdrawiam i Twoją obczyznę...mam nadzieje ..ze zastaje Cię w lepszej kondycji psychicznej..
czego z calego serca Ci życzę ...
h

Serdeczne zyczenia imieninowe dla naszej Krystyny , samych szczesliwych i radosnych chwil  oraz                               
  zdrowia i usmiechu  na codzien !!!!!!!                                                                                                                  przesyla,                   mariolaBPs  Wszystkim milym  gosciom -  uzytkownikom  serdeczne dzieki za " uzywanie" tej ......"pryszczowatej" strony
Ostatnio edytowany przez mariola71 (2010-03-12 23:38:51)

[www.loilza.pl]
[www.loilza.pl]

..... oczko w szparce - super !!!!

[www.loilza.pl]

Kochana KRYSIU najserdeczniejsze życzenia Imieninowe
dużo zdrówka, słońca i radościStasia
AniaDabekPoblocka
matura 1971r /o rany jak to już bardzo dawno!!!!!!! / (4314)
13 mar 2010 - 08:34:40

Krysiu Kochana z rodzinnych stron.
Przesyłam Ci z nad morza bukiet najpiękniejszych życzeń imieninowych.
AniaP.S.
Mariolka, dla Ciebie uściski i pozdrowienia.
Wracaj do nas na forum.
Ania

Kochana Krysiu!Bukiet najwspanialszych życzeń, uśmiechu i szczęścia, radości każdego dnia oraz wszelkiej pomyślności przesyła halina

[img191.imageshack.us]
[img191.imageshack.us]

DROGA KRYSIU!W DNIU TWOJEGO ŚWIĘTA SAME SERDECZNOŚCI PRZESYŁA - janekNiech Ci gwiazdka pomyślności nigdy nie zagaśnie !

Kochana Krysiu!
W dniu Twoich imienin,życzę Ci wszystkiego,co najlepsze!
Niech spełnią się marzenia,niech zdrowie dopisuje i każdy dzień niósł ze sobą same radości.Do życzeń przyłącza się Staszek.
Pozdrawiam
ż

[img534.imageshack.us]
[img534.imageshack.us]

Krysiu, wszystkiego najlepszgo, dużo zdrowia, szczęścia, parę fur pieniążków, pociechy z najbliższych i spełnienia marzeń.
Dlaczego maile do Ciebie wracają?
-bogdanp
Ostatnio edytowany przez bogdanp (2010-03-13 12:39:51)

Bogdan !!!!!!!! A dla mnie jakies PS ?  , tak chociaz na otarcie lez ....winking smiley  Moje nie wracaja ........ !!!!!!!!!!!!! wiec.......grinning smiley                                                                                                                      pozdrawiam,                         mariolaB

[www.loilza.pl]
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.