Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

matura 1977

Wysłane przez loilza.pl 
Alicja Jolanta
matura 1977 (4260)
31 sty 2010 - 23:28:22

Aniu, pięknie piszesz o swoich skrzydlatych przyjaciołach i z pełnym profesjonalizmem podajesz ich nazwy.
A bociany przywołują wiosnę mimo śniegu i mrozu......
Czy Ty też zaczynasz teraz ferie?
Pozdrawiam serdecznie Gospodynie i Gości kawiarenki
AJ
Ostatnio edytowany przez Alicja Jolanta (2010-02-01 12:52:21)
AniaDabekPoblocka
matura 1977 (4261)
01 lut 2010 - 18:56:34

Witam!
Alicjo Jolanto, mój "profesjonalizm" to oglądanie albumów, a i tak często miewam kłopoty z poprawnym rozpoznaniem.
Ferie u nas zaczynają się za dwa tygodnie, w ostatniej turze. Ja tak lubię, bo po powrocie będzie marzec i wiosna blisko.
Tobie życzę udanego odpoczynku.
Abyś chociaż na parę dni "odskoczyła", tj, na mamuciej skoczni, od szkolnych spraw.
Zima piękna i gdy można, trzeba korzystać z jej uroków.Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
Ania
sadko
matura 1977 (4262)
01 lut 2010 - 19:32:59

Witam!
Ja tylko na chwilkę,ale za to z prezentem od Ani.Pozdrawiam
ż

[img192.imageshack.us]
[img192.imageshack.us]
[img534.imageshack.us]
[img534.imageshack.us]
[img52.imageshack.us]
[img52.imageshack.us]
halinaopole
matura 1977 (4263)
01 lut 2010 - 19:59:57

Witajcie Panienki...
ja do perfekcji rozpoznaje łabędzia od kaczki...
a wiecie po czym???
tak!!!
po długości szyio resztę nie pytajcie
h
Ostatnio edytowany przez halinaopole (2010-02-01 20:00:23)
AniaDabekPoblocka
matura 1977 (4264)
05 lut 2010 - 11:56:12

Dzień dobry!
Muszę odkurzyć i przewietrzyć naszą kawiarenkę, bo goście są ale tacy, którzy utkali pajęczynę gdzie tylko się dało.
Może piękne słońce zachęci Wszystkich do wyjścia z domu, a po długim spacerze najlepsza jest wizyta w kawiarence.
Kolejny tydzień pracy za nami, dzień coraz dłuższy i słońce mocniej grzeje.
Może Żaneta chociaż trochę wystraszyła zimę.
Przesyłam słoneczne pozdrowienia.
Ania
sadko
matura 1977 (4265)
06 lut 2010 - 19:13:23

Aniu,próbuję dalej"straszyć"zimę!Może się"nabierze"na moje sidła?Nie mam teraz czasu na spacery.Raczej jeżdżę,żeby nie tracić cennego czasu.Dziś trochę odciążył mnie syn ale moja obecność jest nieodzowna.Zresztą...nie wybaczyłabym sobie absencji.Słonecznej niedzieli życzę wszystkim,którzy mogą skorzystać z dobrodziejstw przyjaznej(przynajmniej w kieleckim)aury.
Pozdrawiam
ż

[img44.imageshack.us]
[img44.imageshack.us]
ida
matura 1977 (4266)
07 lut 2010 - 17:48:29

Witam, Ja nie mam szansy wpaśc na dłużej do kawiarenki.
Ciągle mam utrudniony dostęp do komputera, bo mój siostrzeniec
ma sesję więc muszę jeszcze poczekać, czy go naprawi, czy wyrzuci.
U nas są ferie, chciałam nawet wziąć jeden dzień urlopu, ale nie udało się.
Udało mi się jednak zobaczyć z Basią w Muzeum Narodowym  wystawę  Malarstwa Jacka Malczewskiego.
Na wystawie były tłumy. Staliśmy w długich kolejkach, ale warto było.
Niestety zima w mieście jest uciążliwa. Najbardziej męczą mnie zwisające sople, brudne hałdy śniegu itp, itd.
Co do ptaków o których pisaliście, to ja o tej porze roku zawsze piszę o rybitwach, które goszczą zimą nad jeziorkiem.
No cóż chyba tegoroczna zima dała nam się na ty;e we znaki,że na te piękne kwaitki powyżej czekamy z utęsknieniem.
Pozdrawiam Was serdecznie i nie zapominajcie o zilżającym się TŁUSTYM CZWARTKU !!!!!
Własnie wrócilam z osiemnastych urodzin mojego najmłodszego chrześniaka !!!!!!!Pozdrawiam Wszystkim Gości Ida
AniaDabekPoblocka
matura 1977 (4267)
07 lut 2010 - 17:57:50

Witam!
Ida miło Cię spotkać.
Zazdroszczę Malczewskiego, chętnie bym obejrzała.
Ale gdy pomyślę ile godzin trwa obecnie podróż koleją z Gdyni do Warszawy, to chyba nawet Malczewski,
nie przekona mnie by "wsiąść do pociągu  .....".
Zima jest uciążliwa, śnieg zalega wszędzie i nie ma pomysłu co z nim zrobić.
O czwartku pączkowym przypominają mi dzieci, które mam w komplecie w domu.
I obawiam się, że nie myślą o pączkach z cukierni, tylko o takich "mamusinych".
A mamusia, jak mamusia chyba zrozumie o co chodzi.Pozdrawiam
Ania
AniaDabekPoblocka
matura 1977 (4268)
11 lut 2010 - 14:00:33

Dzień dobry!
Uff, nareszcie.
Zakończyłam smażenie pączków. Jestem tradycjonalistka, najlepsze własne.
Po apetycie domowników widzę, że są pyszne. Sama jeszcze nia próbowałam, bo jak się tak człowiek nawącha, to ma dosyć.
Zapraszam do kawiarenki, wystarczy dla Wszystkich.
Terasa podesłała nam trochę paryskiej zimy, a czy Francuzi mają pączki i "tłusty czwartek" ?.
O Trójkącie:wino, ser, bagietka nie słyszałam. Teresa dziękuję za nowe informacje, a może coś jeszcze ciekawego?
Halinka też na zimowo, tak swojsko z faworkami i pączkami.
Podobno prawie wszędzie zimowa szata podlega renowacji (pada śnieg).
U mnie jeszcze nie, ale też ma zacząć.Pozdrawiam pączkowo i życzę smacznego (kalorii dzisiaj nie należy liczyć !!!!!).
Ania
sadko
matura 1977 (4269)
11 lut 2010 - 19:51:01

Dobry wieczór!
Ja trochę późno wpadam do kawiarenki,ale wybaczycie mi.
Coś słodkiego na dzisiejszy dzień-wiadomo,pączki.I mały drink,na dobranoc...Pozdrawiam
ż
Ostatnio edytowany przez sadko (2010-02-11 20:03:23)

[img251.imageshack.us]
[img251.imageshack.us]
[img534.imageshack.us]
[img534.imageshack.us]
ida
matura 1977 (4270)
11 lut 2010 - 19:54:58

Witam,
Dzień pełen kalorii. W telewizji widziałam,że niektórzy stali w kolejce za pączkami 4godziny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tyle godzin za tymi niezdrowymi łakociami.
No ale raz w roku to przecież można sobie pozwolić.
U nas cały dzień prószył śnieg.
Wszyscy jesteśmy zmęczeni , bo wracamy późno do domu i nie już trudno wyjśc gdziekolwiek.
Dlatego dzisiaj w drodze do domu wybrałam drogę przez park. I tylko tam było biało i pięknie.
No cóż może w sobotę będzie chociaż słonecznie.
Tego i Wam  wszystkim życzę
Ida
sadko
matura 1977 (4271)
12 lut 2010 - 18:30:56

Witam!
Pozwolę sobie w całości przenieść na forum liścik,jaki otrzymałam od Ani na maila.Oczywiście bez"PS"."Żaneta, przesyłam pączki (oczywiście mojej produkcji) do jutrzejszej,
porannej kawy, razem ze zwiastunem wiosny i życzę smacznego.
Ania"Aniu,Staszek i ja pozdrawiamy Cię równie serdecznie.Dzięki za "PS"!
Twoje pączki(Rodzinka się nie myli)najsmaczniejsze!!!
ż

[img688.imageshack.us]
[img688.imageshack.us]
Alicja Jolanta
matura 1977 (4272)
12 lut 2010 - 20:21:48

Aniu, Twoje pączki wyglądają wyjatkowo pysznie.
Nic dziwnego, ze Twoi synowi wolą "mamusine" od wszystkich innych.
Podziwiam, gratuluję i .....zazdroszczę Ci takich umiejętności.
Wiem...., wiem, że "dla  chcącego nic trudnego", ale u mnie z kuchennym "chceniem" to jakoś tak pod górkę......
Uściski dla Ciebie , Idy, Ireny i wszystkich Gości
AJ
AniaDabekPoblocka
matura 1977 (4273)
13 lut 2010 - 09:11:18

Dzień dobry!
Otworzylam kawiarenkę, ale wiem że sobotnie przedpołudnie każdy poświęca bardziej przyziemnym obowiązkom.
I ja też zabieram się do prac wszelakich.
Jolu, dziękuję. Na szczęście lubię jeszcze czasami zrobić coś dobrego, a pączki to przecież raz w roku.Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnej soboty.
AniaP.S.
Zapomniałam. ZACZYNAM FERIE. DWA TYGODNIE LABY. HURRRRA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A.
stasiadąbek
matura 1977 (4274)
13 lut 2010 - 10:04:19

Witam w kawiarence!Wpadłam niby na chwilę ale zostałam bo tak tu apetycznie, że nie można się oprzeć.
Z pączków zostały nieliczne Ani, bo po tych, które przyniosła Żanetka już dawno ani śladu.
Smak pączków mojej Kochanej Siostry znam bardzo dobrze, a te jak zwykle wyśmienite!
No i moje skrzywienie: ten talerz, na którym są tak ładnie i dostojnie wyeksponowane wygląda mi na zabytkowy; hutą Niemen pachnie czy coś...Pozdrawiam serdecznie Gospodynie i Gości
tego urokliwego forumowego zakątka
Stasia
Irena
matura 1977 (4275)
14 lut 2010 - 17:16:39

Witam wszystkich!
Jolu dziękuję za pozdrowienia!ja jutro do pracy po feriach tak jak TY.
Aniu zazdroszczę Ci  tych  2 tygodni, które są przed Tobą. Nigdzie nie wyjeżdżałam, próbowałam nadrabiać zaległości ..te różne w domu ale skończyło się na ..próbowałam. Nadrobiłam jedynie te....... w spaniu.
Zima u nas jak wszędzie.W czwartek obowiązkowo były pączki własnego wyrobu.Dzisiaj dla odmiany szarlotka , moje dzieciaki lubią ciasta i tak pichcę niemalże co niedzielę.
Nie potrafię przesyłać Wam zdjęć, a mam kilka z naszej zimy tu nad morzem i mojego ogrodu.
Jutro wybieram się do teatru na .............Klimakterium i już.Czytałam recenzje  .Zobaczymy czy prawdziwe.Bilety nabyłam jeszcze w tamtym roku , takie powodzenie ma ten spektakl.
pozdrawiam wszystkich forumowiczów.Irena
AniaDabekPoblocka
matura 1977 (4276)
14 lut 2010 - 18:57:51

Witam!
Irenka cieszę się, że nas odwiedziłaś.
Zaległości są zawsze, nie ma się co nimi przejmować.
Ja też mam zamiar pospać, poczytać, odpocząć.
Może kino, kawiarnia, łyżwy. Nic nie planuję.
Bo i tak moje wcześniejsze plany legły w gruzach.
Teraz więc, co mam być to będzie.
O spektaklu, na który się wybierasz słyszałam same dobre opinie.
Życzę przyjemnego wieczoru.
Kochana Siostrzyczko, pięknie napisałaś na swojej stronie.
Co do talerza wszystko się zgadza, Niemen.
Perspektywa dwóch tygodni bez pracy to fajne uczucie.Wszystkim, którzy niestety od jutro muszą wypełniać obowiązki zawodowe
życzę miłego tygodnia, zwłaszcza Koleżankom Nauczycielkom.Pozdrawiam serdecznie
Ania
Ostatnio edytowany przez AniaDabekPoblocka (2010-02-14 19:00:09)
Alicja Jolanta
matura 1977 (4277)
14 lut 2010 - 19:43:32

Aniu, odpoczywaj, ile się da, nawet "do utraty tchu". Mam nadzieję, że będziesz dodlądać kawiarenki....
A Irena i ja od jutra do pracy i ....też dobrze, bo ile można "leniuchować.."
Pozdrawiam serdecznie Gospodynie i Gości
AJ
P.S.Wspaniałym siostrom D. gratuluję "fajansowych", "porcelanowych",  "szklanych ", "perełkowo" - literackich  i już sama nie wiem, jakich jeszcze..... pasji.
ida
matura 1977 (4278)
14 lut 2010 - 20:40:21

Witam,
Dzisiejszy dzień różnie jest postrzegany przez przedstawicieli młodych czy też starszych  pokoleń.
Jest to dzień 'nowego święta"i młodzi go lubią.
Co do starszych, zależy od dnia i humoru.
Od rana słychać w radiu piosenki o zakochanych parach.
Ja tez dorzuce taka piosenkę.
Na marginesie, zostawiam co prawda bez zdjęcia faworki własnej roby.
Sorry, żetak mało ale jestem fasuch na domowe słodkości i trochę przesadziłam z jedzeniem.
Teraz płaczę, bo przecież miałam być na diecie......
Całe szczęście,że niedługo ostatki , więc może posłucham Ani i ograniczę słodycze w poście....
Dobrej nocy, wypoczynku tym co mają ferie , a nam wszystkim cierpliwości,
bo zima nie odpuszcza.[www.youtube.com]

[www.youtube.com]
AniaDabekPoblocka
matura 1977 (4279)
15 lut 2010 - 19:18:53

Witam!Jolu postaram się tak odpoczywać, jak piszesz - do utraty tchu.
O kawiarence też nie zapomnę.
A Tobie i Irenie życzę "łagodnego" powrotu do obowiązków szkolnych. Tak powolutku, pocichutku i bezboleśnie.Ida, dieta w karnawale? Co to za pomysły?
Poczekaj do środy, zawsze to jest większa motywacja, przynajmniej dla mnie.
Ja postanowiłam więcej spacerów, bo kondycja leży odłogiem.I jeszcze w sprawie książek.
Z przyjemnością donoszę, że część młodzieży czyta. Podczas przerw, a nawet lekcji (chyba nie zawsze udaje mi się wszystkich zainteresować zajęciami). Zawsze sprawdzam co za lektura ich tak bardzo zainteresowała i pochwalam czytelnictwo, ale nie na lekcji.
Tak było, jest i będzie.Są tacy, dla których liczy się zdjęcie tylko w albumie, a nie na monitorze, książka w tradycyjnej postaci, w ręku, na półce, a nie taka nowoczesna.
I najważniejsze, że mamy wybór. Sięgamy po to co nam najbardziej odpowiada.
Chyba o to nam chodzi.pozdrawiam
Ania
Alicja Jolanta
matura 1977 (4280)
15 lut 2010 - 19:33:24

Witaj, Aniu!
Widzę, że wolny od pracy  dzień spędzony na świeżym powietrzu  znakomicie służy Tobie i Twojemu pisaniu.
Biegasz niczym nastolatka, odwiedzasz znajomych  i wszędzie zostawiasz przyjazny,  miły i bardzo optymistyczny ślad swojej obecności.
Mam nadzieję, ze tak będzie przez najbliższe dni.
A ja po pierwszym dniu pracy i.....załuję, że ferie trwały tak krótko. Moi uczniowie też nie bardzo mieli dziś ochotę na solidną pracę i próbowali się "wykpić "  sympatycznymi, skądinąd, "walentynkami , ale od jutra ruszamy "z kopyta", bo egzamin tuż, tuż....
Pozdrawiam serdecznie Ciebie, Idę i Irenę
AJ
Ostatnio edytowany przez Alicja Jolanta (2010-02-15 19:35:04)
Irena
matura 1977 (4281)
15 lut 2010 - 20:41:40

Witam!
coś czesto odwiedzam ostatnio forum i piszę!!!!!!!!!!Kochani własnie wróciłam z teatru  -spektakl "Klimakterium . i już!", jest przezabawny!polecam wszystkim i koniecznie bez makijażu ale za to z chusteczkami do łez.Cały teatr trząsł się od śmiechu.Jodłowska, Ewa Złotowska , Grazyna Zielińska i zapomniałam trzeciego nazwiska ..jak w spektaklu.Dziewczyny goraco polecam.
ja dzisiaj taj jak Jola po pierwszym dniu pracy. nie było łatwo, ponieważ odpoczywałam ostro przez 2 tygodnie to teraz muszę ciężko pracować.
Od środy 40 dni  szlaban-nie jem słodyczy- to tak na marginesie -dla ducha i dla zdrowia jednocześnie. tak czynię od wielu lat , ale nie mogę zaprzestać słodkości.
mam dość zimy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam wszystkich znajomych i i tych , których znam z czytania czyli wszystkich piszących na forum.Irena
Alicja Jolanta
matura 1977 (4282)
16 lut 2010 - 21:23:12

Zgadzam się, Irenko, z Tobą, ze "Klimakterium i już" ogląda się znakomicie, bo  spektakl ze świetną grą aktorek pozwala spojrzeć na ten  okres w życiu kobiet z dystansem i humorem. Na co dzień do wielu spraw podchodzimy zbyt serio, zbyt powaznie, dlatego taka "odskocznia" jest nam bardzo potrzebna.
Pozdrawiam
Jola
Ostatnio edytowany przez Alicja Jolanta (2010-02-16 21:24:10)
AniaDabekPoblocka
matura 1977 (4283)
17 lut 2010 - 19:35:04

Witam!
Irena, też należę do klubu. Mam szlaban na słodycze do Wielkanocy.
Bardzo jestem z tego zadowolona, głównie ze względów zdrowotnych.
Cieszę się, że uśmiałaś się na spektaklu, przecież śmiech to samo zdrowie.
U mnie zimowy odpoczynek w toku. Dzisiaj zaliczyłam basen i kolejną książkę.
Sięgam po następną.
Jutro wyprawa do Gdańska na targi BALTPIEK.
Trzeba zobaczyć co nowego dzieje się w piekarnictwie i cukiernictwie.
Co prawda nowe nie zawsze oznacza lepsze, ale wiedzieć warto.Pozdrawiam
Ania
Jurek56
matura 1977 (4284)
17 lut 2010 - 22:02:52

!!!    jakie  tempo !!!    Ty  dziewczyno  zacznij  od-poczywać !!     książki, targi , baseny , odsnieżanie, pieczenie  pączkow ....   gdyby  nie  to  , ze  zazdrość  jest  czwartym  grzechem  głównym  to   bym  zazdrościl  Sławkowi ....    taaaaakiej  ŻONY !!  miłych  wrażeń  na  targach . Napiszesz  o  tym  co  wypatrzysz  na  Forum  ?? dobranoc     jr
Ostatnio edytowany przez Jurek56 (2010-02-17 22:03:56)
AniaDabekPoblocka
matura 1977 (4285)
18 lut 2010 - 19:58:23

Witam!
Jurek, ale ja właśnie odpoczywam.
Bezczynność na dłuższą metę jest straszna.
A targi no cóż.......
Do tej pory branża piekarnicza i cukiernicza trzymały się dobrze,
ale niestety i tutaj wszechobecny kryzys daje o sobie znać.
Maleje liczba wystawców, a co gorsza maleje liczba piekarni.
W ubiegłym roku (chyba w kraju) zamkniętych zostało 300 zakładów,
a w tym roku ma być zamknęte kolejnych 200.
Głównym tego powodem jest fakt, że Polacy jedzą coraz mniej chleba.
Małe zakłady, które opierały swoją produkcję na tradycyjnych recepturach
nie wytrzymują cen dyktywanych przez "giganty" i bankrutują.
O jakości chleba z dużych zakładów nie będę pisać.
Czasem przypominam sobie zapach i smak chleba prawdziwego, z wiejskiego pieca, na zakwasie i z gotowanymi ziemniakami.
A tę chrupiącą skórkę pamiętacie?Obejrzałam nowe wzory naczyń gastronomicznych i stołowych, podziwiałam sztukę carvingu (rzeźbienie w owocach i warzywach),
dłużej zatrzymałam się na pokazie barmańskim.
Spotkałam kilku absolwentów, którzy pracują w wyuczonym zawodzie, dobrze sobie radzą i na szczęście ciągle pamiętają jaką szkołę ukończyli.Dzień udany i teraz pora odpocząć.Pozdrawiam
Ania
dodph
matura 1977 (4286)
20 lut 2010 - 12:04:30

Dzien dobry !Aniu , wpadlam tylko na chwilke , zeby Ci zostawic linka dot. Cortès 'a :[www.rehs.com] mi sie uda wieczorem na dluzej , aby rowniez odniesc sie do Twojego postu.Pogodnej soboty !Pozdrawiam wszystkich !
t

[www.rehs.com]
Jurek56
matura 1977 (4287)
21 lut 2010 - 09:32:54

Piękny  ten  Cortes, pooglądałem  sobie,  gratuluję  zainteresowań  i  gustu plastycznego. Widac  rękę  Pani  Prof  Drozdowskiej .    jr
Ostatnio edytowany przez Jurek56 (2010-02-21 14:36:11)
ida
matura 1977 (4288)
21 lut 2010 - 20:02:08

Witam,
Aniu, wiem o tych targach bo mój szef był tam od wtorku.
Moja firma sprzedaje tzw. etykieciarki, w tym  dużo dla przemysłu spożywczego.
Zabrał tam nawet jedną z tych maszyn .
Ale zmieniając temat. Dzisiaj wreszcie był piękny słoneczny dzień.
Zanim jednak nastąpił ostatnie trzy dni ledwo wytrzymałam.
Kiepskie samopoczucie, bóle głowy i stres w pracy, bo ciągle za mało czasu, aby ze wszystkim zdążyć.
No cóż może nadchodzi przesilenie wiosenne.....
Oby, bo podobno w nocy ma być jeszcze -10 stopni.
Ja nadal mało udzielam się muzycznie, ale jak jeżdżę po Warszawie i widzę plakaty
gwiazd któe nas odwiedziły lub dopiero wystąpią , to aż dech zapiera.
Taki Crease Rea, albo Angie Stone, Matt Dusk -1 marca, czy Paloma Faith.....i inni
Przypomnę może jedną z piosenek [www.youtube.com] No cóż życzę wszystkim ciepłego tygodnia i może uda mi się do was zajrzeć w tygodniu.Ida

[www.youtube.com]
AniaDabekPoblocka
matura 1977 (4289)
22 lut 2010 - 10:53:19

Dzień dobry!Zaczynamy kolejny tydzień, życzę aby dla Wszystkich był pogodny i radosny.Teresa, dziękuję za Cortes'a, obrazy bardzo mi się podobają. Są ciepłe, spokojne.
Mnie nastrajają optymistycznie.Ida, szkoda że szef nie zabrał Ciebie na targi. Byłaby okazja do spotkania, ale może w przyszłym rokuJa mam jeszcze tydzień ferii, zaraz idę do biblioteki po kolejne lektury. Ostatnio przeczytałam "Dom na Sekwanie" Williama Whartona i "Nagrody" Ericha Segala. Obydwie czytałam "jednym tchem", polecam.
Gdy coś mi się podoba, to rzucam wszystko i czytam, czytam.Dobrze, że mam ferie i mogę sobie na to pozwolić.Pogoda taka sobie, niby mrozu nie ma, ale wieje lodowaty wiatr. BrrrrrrPozdrawiam i życze miłego dnia.
Ania
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.