Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

matura 1977

Wysłane przez loilza.pl 
loilza.pl
matura 1977
08 sty 2007 - 19:40:15
matura 1977
jelpi
matura 1977 (1)
13 kwi 2007 - 13:06:02

Witam i serdecznie pozdrawiam wszystkich Absolwentów naszego Liceum. Szczególnie gorąco pozdrawiam moje koleżanki i kolegów zdających maturę w 1977 roku. Jeżeli ktoś jeszcze pamięta Piotra Jelonka, ucznia klasy mat. - fiz. proszę o kontakt na podany adres e-mail. W moim albumie znalazłem kilka zdjęć, które przechowuję jako pamiątkę wspaniałych chwil spędzonych w naszej szkole. Odnalazłem się na kilku fotkach, które już zamieszczono na stronie naszego LO i wzbudziło to we mnie falę wspomnień. Aby to kontynuować przesyłam kilka dalszych fotografii będących uzupełnieniem niektórych wątków i wspomnień z życia szkoły. Spotkaliśmy się 5 lat temu po 25 latach. Było to wspaniałe i wzruszające przeżycie. Myślę, że zbliżające się spotkanie jubileuszowe, które zgromadzi wszystkie roczniki i wszystkich absolwenów będzie okazją do wspomnień i wielu niezapomnianych opowieści. Czytałem wszystkie wypowiedzi na forum. Brakuje wypowiedzi mojego rocznika. Zachęcam i proszę o ujawnienie się i spotkanie w dniu 23 czerwca. Pozdrawiam Jana Krupę - matura 1954, który bywał w Pakosławiu, wiosce w której się wychowywałem. Wiele wspomnień, niezapomnianych wrażeń. Czekam na kontakt. To ja, Piotr Jelonek, tuż przed maturą klasa IV A, rok 1977.
Ostatnio edytowany przez jelpi (2007-04-13 16:36:53)
Elamatura1977
matura 1977 (2)
13 kwi 2007 - 15:39:45

Cześć Piotrek
Miło że dołączyłeś do naszego skromnego na forum grona maturzystów rocznika 1977. Oj chyba nie wszystkie posty czytałeś (zajrzyj matura 1978) Irena pomyliła się i jesteśmy jako rocznik 78. Myślę, że spotkamy się w czerwcu w tak licznym gronie jak pięć lat temu. Pozdrawiam Ela Noszczyk (Pała).
AndrzejD
matura 1977 (3)
13 kwi 2007 - 16:18:23

Cześć Piotr.
Dobrze, że się odezwałeś ponieważ byłeś już wcześniej wywoływany, prz okazji rocznika 76.
Ela ma chyba rację...
Dzisiaj dokonałem wpłaty, mam nadzieję, że będę na Jubileuszu. Ciekawe, czy posty z "matura 78" można jakoś przerzucić tutaj?
Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że jeszcze ktoś z naszego rocznika się odezwie, nie ma nikogo z klas C i D.
Andrzej Drabik
AniaDabekPoblocka
matura 1977 (4)
13 kwi 2007 - 16:25:16

Witam Elę i Piotrka!
A może dobrze się stało, że Piotrek wpisał się we właściwym dla nas roczniku. Chyba nie wszyscy "Nowi" czytają wszystkie posty, a nasza niewielka grupa dołączy do prawidłowej daty. Piotrek podpisuję się pod tym co napisałeś odnośnie zjazdu 2002. Teraz klasa A jest w przewadze (4), a nas z B troje. Apeluję do koleżanek i kolegów, dajcie o sobie znać.
czekam na nowe posty
pozdrawiam Ania
AniaDabekPoblocka
matura 1977 (5)
13 kwi 2007 - 16:28:53

witam też Andrzeja! Ciekawa propozycja odnośnie przerzucenia wcześniejszych postów, może ktoś z innych roczników potrafi odpowiedzieć na to pytanie?
Ania
jelpi
matura 1977 (6)
13 kwi 2007 - 19:18:09

Witajcie! Ela, Ania, Andrzej! Już stanowimy zgraną paczkę, taką jak 30 lat temu. Mam nadzieję, że nasze grono będzie się powiększało każdego dnia i 23 czerwca zobaczymy się po latach aby powspominać wspaniałe czasy w naszej szkole. Pozdrawia Piotr!
Ostatnio edytowany przez jelpi (2007-04-13 19:18:33)
janusz
matura 1977 (7)
13 kwi 2007 - 19:26:53

Witaj Piotrze z Krasnegostawu( nie wiem czy prawidłowo napisałem). Z Twojej miejscowości czyli z Pakosławia gdzie opiekowałem się drużyną harcerską  pochodzi mój kolega z klasy Kazio Nobis, który mieszka teraz w Ursusie i tez wybiera się na Zjazd. Cieszę się że młode pokolenie tak swobodnie korzysta ze zdobyczy techniki która do nas dotarła dość późno o czym świadczy nasza śladowa obecność na Forum.
Pozdrawiam Cię i wszystkich Forumowiczów - Jan Krupa
Ostatnio edytowany przez janusz (2007-04-13 19:33:24)
jelpi
matura 1977 (8)
13 kwi 2007 - 19:44:51

Witaj Janku. Napisałeś dobrze. Krasnystaw, z Krasnegostawu. Czytałem o monografii o Lipsku, której jesteś współautorem. Czy jest możliwe jej nabycie? W Lipsku mieszka dwóch moich stryjków, a mój ojciec pochodził z Aleksandrowa. Pozdrawiam serdecznie Piotr.
Irena
matura 1977 (9)
13 kwi 2007 - 19:57:01

kochani ! przepraszam wszystkich z naszego rocznika ale pomyliłam  i wpisałam 78. myślę jednak ze nie jest to wielką przeszkodą w nawiązaniu wirtualnego kontaktu.może faktycznie uda się nasze posty przenieść do 77 i wtedy ktoś dołączy.pozdrawiam was ciepło.Piotrze o ile pamiętam ze zjazdu zapraszałeś do Krasnegostawu na chmielaki?????????????
Ostatnio edytowany przez Irena (2007-04-13 19:58:58)
jelpi
matura 1977 (10)
13 kwi 2007 - 20:16:08

Przeniesiony od Andrzeja D.
Tak się domyślałem Elu, że to jesteś Ty. Pozdrawiam serdecznie wszystkich. No to jak dotychczas równe siły, pomiędzy A i B. Czekamy na innych.
Andrzej
Ostatnio edytowany przez jelpi (2007-04-13 20:17:10)
jelpi
matura 1977 (11)
13 kwi 2007 - 20:19:09

Przeniesiony od Ireny.
Nasz rocznik miał to szczęście (nie wiem jak inne), dzięki naszym wspaniałym koleżankom mieszkającym w Iłży w 2002 roku mieliśmy zjazd naszego rocznika. cała impreza była nader udana. przybyło naprawdę wiele osób. zabawa trwała do następnego dnia. Miło nam było po wielu latach od matury, powspominać stare dzieje. Wtedy dowiedziałam się , że wielu profesorów już nie żyje. Niestety nie przybyła nasza wychowawczyni pani prof Haduch. Co jest najsmutniejsze w tym wszystkim, że upływ czasu  zrobił swoje, trudno było poznać niektóre osoby, ale nie trwało to długo.cieszę się bardzo, że w tym roku szkoła będzie świętować 70  lecie, ale przykro mi , że nie będę. 
Po weryfikacji świadectwa maturalnego i konsultacji z koleżanką z klasy ,okazało się że maturę kończyłam w roku 1977.pozdrawiam całą moją klasę biol-chem, (Anię Dąbek-Pobłocką, Grażynę Pucułek, wszystkie dziewczyny z Iłży i nie tylkosmiling smiley, chłopaków również)Ostatnio edytowany przez Irena (2007-03-07 00:15:29)
Ostatnio edytowany przez jelpi (2007-04-13 20:19:57)
ida
matura 1977 (12)
13 kwi 2007 - 20:19:17

Witaj Aniu,
Zwracam się do Ciebie, bo dowiedziałam się dzisiaj od  Doroty ( Tomikowskiej ) o zjeździe naszego Liceum. Obie nie dojechałyśmy na 25 lecie naszej matury, ale wspaniale by było spotkać się w tym roku. Cały wieczór oglądałam z moimi córkami wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie naszego liceum - są wspaniałe. Ja też mam kilka fotografii, więc postaram się je zeskanować i przesłać. Anka, na zdjęciu z 2004 roku wyglądasz jak przed laty - nic się nie zmieniłaś. Natomiast miałam problemy, aby rozpoznać koleżanki na zdjęciu ze zjazdu w 2002 roku.
Jeśli odczytasz tę informację , to bedzie miło jeśli się odezwiesz. Pozdrawiam wszystkich i do miłego zobaczenia.
Ida Lewicka ( Wach)
jelpi
matura 1977 (13)
13 kwi 2007 - 20:23:21

Cześć Ida. Pamiętasz Piotra? Widzę Cię na kilku zdjęciach, które zachowałem w moich albumach. Pozdrawia Piotr Jelonek.
jelpi
matura 1977 (14)
13 kwi 2007 - 20:27:22

Przeniesiony od Ani Pobłockiej Dąbek!
To już trzydzieści lat, gdy opuściłam mury tej wspaniałej szkoły. Nasza klasa biologiczno-chemiczna była wyjątkowa. Cieszę się bardzo, że w tym roku być może uda mi się przyjechać w czerwcu i spotkać starych znajomych. Ciekawa jestem kto z mojej klasy wybiera się do Iłży, bo jak dotąd odzew nie jest zbyt duży. W publikacji, która jest przygotywywana z okazji jubileuszu powinna się znaleźć jedna z najzabawniejszych historii, jaka miała miejsce na naszej lekcji biologii (wizytowanej nie pamiętam przez kogo), dotyczaca "teorii odciąganego koryta". Najlepiej to zdarzenia przedstawi mieszkająca w Iłży Ania Markowska obecnie Borcuch (Aniu mam nadzieję, że jesteś za).
Jestem w posiadaniu unikatowych zaproszeń na studniówkę, najstarsze z 1951r. , jeżeli organizatorzy są zainteresowani, to proszę dać znać, a postaram się je przesłać.
Pozdrawiam serdecznie wszystkie moje koleżanki (Irena pozdrowienia, szkoda, że nie możesz przyjechać, ja też pracuję w szkole) i kolegów oraz Grono Pedagogiczne (zwłaszcza panią prof Gawin, panią prof Strojnowską).
jelpi
matura 1977 (15)
13 kwi 2007 - 20:29:34

Przeniesiony od Ireny!
Wreszcie doczekałam się ktoś  z mojej klasy odezwał się.Aniu niestety nie będę na zjeździe a bardzo bym chciała. Zauważyłam ze z naszego biol-chemu nikt się nie odzywa. Ja co roku widuję niektóre koleżanki z okolic Lipska i Iłży. Z perspektywy czasu nasza klasa była niezwykłą. Nie wiem czy pamiętasz jak na historii ,właśnie Ania Markowska( Aneczko wybacz że Cię wywołuję) częstowała cukierkami prof Dąbka (Twojego tatę) cukierkami urodzinowymi i niestety podstęp się nie udał . Historycznych już wspomnień jest bardzo dużo.
Aniu podaj  swój adres mailowy .Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich szczególnie Szanowne Grono Pedagogiczne.
AniaDabekPoblocka
matura 1977 (16)
13 kwi 2007 - 20:34:38

Ida nareszcie!!!
Właściwie to miałam pisać do Ciebie życzenia imieninowe i o ile dobrze pamietam to urodzinowe (ale tego nie jestem pewna) i moze tym sposobem Cię wywołać. A tu bardzo miła niespodzianka, ujawniłaś się sama. Okazuje się, że wiadomości nad morze docierają szybciej niż do Warszwy. Ja o planowanym zjeździe wiedzialam już w wakacje. Bardzo żałowałam, że nie byłyście na zjeździe, ale różnie to w zyciu bywa. Ale było super. Ida, przecież nie widziałyśmy się 30 lat. Dziękuję za komplement, ale zdjęcia są złudne, a rzeczywistość znacznie mniej kolorowa. Forum naszego rocznika zaczęła Irena Łojek, ale napisała matura 1978 i tam są nasze pierwsze posty, jest też mój prywatny adres, więc jak masz ochotę to do mnie napisz. Ciekawa jestem czy masz kontakt z kims z naszej klasy, bo ja na bieżąco z Grażyną Kurek, a dziewczyny z Iłży spotykam podczas wakacji. A co uTwojego rodzeństwa, to tez absolwenci naszej szkoły. Nazwisko twojego brata pojawiło się na forum, ktoś mu za coś dziękuje, ale rocznik Lidki jest też mało aktywny.
pozdrowiam serdecznie i oczywiscie najlepsze życzenia.
Ania
jelpi
matura 1977 (17)
13 kwi 2007 - 20:43:36

Cześć Irena! Zapraszałem na Chmielaki, ale nikt z mojego zaproszenia nie skorzystał. Powtórzę zaproszenie na zjeździe. Pozdrawiam Piotr.
jelpi
matura 1977 (18)
13 kwi 2007 - 20:46:44

Witam Irenę i wszystkich z mojej klasy, którzy się jeszcze nie odezwali (zwłaszcza Grażynę). Przecież nasze spotkanie 5 lat temu było super i obiecywaliśmy sobie następne. Mam nadzieję, że zobaczymy się z wiekszością w czerwcu. Nie mogę przesłać naszych klasowych zdjęć bo zostały w moim domu rodzinnym, do którego przyjeżdżam w każde wakacje. Może ktoś z Iłży dostarczy zdjęcia (te z czasów szkolnych i ze zjazdu 2002) do organizatorów. Pozdrawiam wszystkich.
Irena mój adres: anna.poblockawww.wp.pl
Witam Tadka!
Tak to właśnie ja jestem jedną z córek P. Dąbków, nauczycieli naszego zacnego liceum. Dziękuję za miłe słowa pod Ich adresem.  Mam też siostrę, która kończyła szkołę w tym samym roku co Ty. Obie ukończyłyśmy SGGW. Ja żywienie człowieka i aby zachować tradycje rodzinne pracuję w szkole, a siostra weterynarię. Przekażę jej wszystkie informacje. Pozdrawiam.
ida
matura 1977 (19)
13 kwi 2007 - 20:51:02

Anka,
Jesteś niesamowita, że tak dokładnie pamiętasz. Dorota właśnie dzwoniła do mnie z życzeniami urodzinowo-imieninowymi. Obie z Dorotą rozmawiamy na ogół w dniu imienin , bo na co dzień nie mamy czasu , aby się spotkać. Słuchaj ja już siedzę przed komputerem ponad trzy godziny. Dlatego pozwól, ze trochę ochłonę. Na pewno do Ciebie napiszę więcej. Teraz muszę odszukać zdjęcia, bo je głęboko schowałam.
Cieszę się,że się odezwałaś . Jutro zadzwonię do Doroty, aby to wszystko jej opowiedzieć
Będę w kontakcie
Ida
jelpi
matura 1977 (20)
13 kwi 2007 - 20:52:12

Cześć Aniu. Dzięki, że pojawiłaś się na mojej stronie. Jesteś jedną z aktywniejszych uczestniczek forum. Mam nadzieję, że wspólnie zmobilizujemy jak największe grono naszych koleżanek i kolegów do udziału w jubileuszu i do spotkania po latach. Pozdrawia Piotr Jelonek.
jelpi
matura 1977 (21)
13 kwi 2007 - 20:57:39

Przeniesiony od Stasia Dębskiego!
Do dzisiaj często wspominam spotkanie z 2002 roku, na które jechałem w 25 rocznicę naszej matury. Wspaniała impreza, nawet dziewczyny te same - zawsze wspaniałe. Cieszę się więc, że znowu będziemy mieli okazję do wspólnych wspomnień i przeżywania tamtych niezapomnianych lat. Na forum znalazłem opinie dwu koleżanek z klasy z czego jestem niezmiernie zadowolony, choć podzielam pogląd, że forumowiczów jest zbyt mało. Pozdrawiam przede wszystkim te koleżanki, które zabrały głos na forum, a wię A. Dąbek Pobłocką i Irenę (niestety nazwisko umknęło mi z pamięci, choć twarz widzę) chyba Markowską jak również wszystkich z klasy biol. -chem. rocznik matury 1977. Stanisław Dębski
Ostatnio edytowany przez jelpi (2007-04-13 20:58:06)
jelpi
matura 1977 (22)
13 kwi 2007 - 21:00:33

Już wiem na pewno, że Irena nie nazywała się Markowska. Przecież o tym pisała Ania Dąbek, jej imienniczka. Czas niestety zaciera imiona i naziska i dlatego choćby to spotkanie jest bardzo potrzebne, aby w tym pędzącym do przodu Świecie odkurzyć stare miłe przeżycia i ponownie nawiązać kontakty.
Pozdrawiam wszystkich S. Dębski
jelpi
matura 1977 (23)
13 kwi 2007 - 21:07:30

Przeniesiony od Stasi Gołebiowskiej (Dąbek)!
Witam Stasia Dębskiego, licealnego kolegę mojej siostry Ani. Pamiętam Ciebie z tamtych lat, a później widziałam na zdjęciu ze spotkania Waszego rocznika    w 2002 roku (które zresztą jest umieszczone na iłżeckiej stronie); z opowiadań wiem, że było bardzo udane. 
Muszę przyznać, że gdyby nie pomoc Ani to nie rozpoznałabym Ciebie w tym dostojnym Panu z sumiastymi wąsami. Ale nie jesteś wyjątkiem, w moim przypadku byłoby tak samo.
Pozdrawiam Ciebie i wszystkich z Waszej klasy
Stasia Gołębiowska (Dąbek).
jelpi
matura 1977 (24)
13 kwi 2007 - 21:12:20

Cześć! Irena nazywała się oczywiście Łojek. Pomyliła rok, w którym ukonczyliśmy szkołę i może dlatego nikt się nie odzywa. My mieliśmy maturę w 1977. Na zdjęciu  naszej III klasy od lewej strony górnego rzedu są: Grażyna Kustra, Grażyna Kurek, Celina Szyduczyńska, Ala Dróżdż, Gosia Kędrzyńska, Ala Szymańska, niżej: Ida Wach, Irena Łojek, Ania Markowska, Ewa Kruk, Dana Gryz, Jola Krzeszowska, Jadzia Pawelec, Grażyna Bednarczyk, Basia Sejdzińska, niżej: Grażyna Bednarczyk, Grażyna Stąpor (jeżeli źle napisałam przepraszam), Basia Cyganek, Prof. Janina Haduch, Ewa Papka, Wanda Wajs, najniżej: Ulka Ladyca, Mariusz Szerling, Dorota Tomikowska, Stasiek Dębski, Ulka Panek. A na zdjęciu brak: Ryśka Kurka, Marka Kosno, Zbyszka Drożdża. Mam nadzieję, że o nikim nie zapomniałam. Ale zdęcie mam podpisane. Teraz jak wszyscy już wiemy kto był w naszej klasie mam nadzieję, że uaktywnicie się na forum i oczywiście przyjedziecie w czerwcu do Iłży. Dziękuję Irenie, która jako pierwsza dała o sobie znać. Irena trzymaj się! Jezeli ktoś ma szkolne zdjęcia to prześlijcie, miło się je ogląda.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Ania
jelpi
matura 1977 (25)
13 kwi 2007 - 21:16:38

Przeniesiony od Ireny!
witaj Stasiu!
cieszę sie niezmiernie, że jest  nas z naszej klasy już trójka na forum.Szkoda, że tak mało.ja oczywiście- jak Ania pisała pomyliłam rok naszej matury,  ale wiek robi swoje????????? co do naszego spotkania po latach- uważam także, że była wspaniała impreza. wszyscy obiecywali że .......... i na tym się skończyło.mnie na tegorocznym  spotkaniu nie będzie ,ale nadrobię zaległości.
Aniu odpisałam na maila. będziemy w kontakcie .pozdrawiam Was gorąco znad zimnego Bałtyku, bo tam mieszkam.
jelpi
matura 1977 (26)
13 kwi 2007 - 21:18:56

Cieszę się z tak szybkiej reakcji na mojego posta. W nocy długo nie mogąc zasnąć myślałem nad nazwiskiem Ireny i udało się czego potwierdzeniem jest informacja Ani (będę używał nazwiska Dąbek). Nazwisko Łojek błysnęło około 2 nad ranem.
Pozdrawiam serdecznie. Ucieszyła mnie lista obecności naszej klasy podana przez Anię, do której wkradł się mały błąd, a mianowicie dwa razy wymieniłaś nazwisko Grażyny Bednarczyk , zabrakło natomiast jak sądzę Krystyny, której znowu niestety nazwiska nie mogę sobie przypomnieć, mając w pamięci jedynie portret i kilka zabawnych scenek z jej udziałem. Niewątpliwym jest jedno - nasza klasa liczyła 28 osób.
Dziękuję za pozdrowienia i równocześnie pozdrawiam siostrę Ani - Stasię. którą zawsze z sympatią przy nadarzających się okazjach wspominam.
Oczywiście ubolewam nad tym, że tak mało osób (przynajmniej na ten moment) zainteresowało sie tym forum, żywię jednak nadzieję, że odnajdziemy się wszyscy.
Łączę serdeczne pozdrowienia
Stasiek D
jelpi
matura 1977 (27)
13 kwi 2007 - 22:10:39

Pozwoliłem sobie przenieść kilka niusów na mojego posta. Grono pamiętających powiększa się z każdą godziną. Czy ktoś z naszej klasy ma ksero dziennika lekcyjnego z imionami i nazwiskami oraz adresami naszej klasy??? Patrzę na zdjęcie i niestety nie pamiętam wszystkich nazwisk. Kojarzę twarze, pamiętam osoby z różnych sytuacji, ale niestety nie pamiętam wszystkich nazwisk. Macie to zdjęcie na zakończenie z Panią Dąbek, na schodach przed szkołą! Pozdrawia Piotr Jelonek!
Maciek
matura 1977 (28)
14 kwi 2007 - 04:33:50

Nie myslalem ze kiedys bede mial okazje napisac do moich kolegow i kolezanek z rocznika 77...   Nie bylem w Polsce od 5-ciu lat, a na stale wyjechalem z kraju w 81-im roku.  Obecnie mieszkam w Arizonie. Po wyjezdzie spedzilem 21 lat w wojsku USA  walczac o "demokracje" (?) w roznych egzotycznych miejscach. .... Obecnie jestem na emeryturze.  Nie wiem czy przyjade do Polski na spotkanie, ale postaram sie...Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich, szczegolnie dla tych ktorzy podsylali mi sciagawki z matematyki w czasie egzaminow (Andrzej D.)Maciek WlodarskiSierra Vista
Arizona USA
Ostatnio edytowany przez Maciek (2007-04-14 04:42:17)
Lambert
matura 1977 (29)
14 kwi 2007 - 05:54:38

Witaj Macku! Ciesze sie serdecznie ze sie odezwales! Ja bylem w jednej klasie z Markiem- Twoim bratem w klasie A, matura 74. Pamietam Cie dobrze z okresu szkoly podstawowej i sredniej, oraz z czasow gdy bywalem u was w domu. Potem juz Cie nie spotkalem a ktos ze znajomych mowil mi jak sie zmieniles po tym czasie 'sluzby' i walki. Ja pracuje teraz w Niemczech, tutaj tez spedzilem ok 10 lat wczesniej. Zawsze jak jestem w Ilzy, zostawiam zapalona lampke u Marka. Pozdrawiam- Wojtek Wojtowicz.
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.