Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Matura 1954/Janusz

Wysłane przez loilza.pl 
loilza.pl
Matura 1954/Janusz
08 sty 2007 - 19:40:15
Matura 1954/Janusz
janusz
Matura 1954/Janusz (1)
04 mar 2007 - 19:33:55

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na zjazd koleżanki i kolegów z mojego rocznika, oraz kolegów z innych roczników, których pamiętam z internatu przy ulicy Kaleta i Błazińska.
Do zobaczenia czekam na odpowiedzjanusz-krupa-1@wp.pl
bogusia
Matura 1954/Janusz (2)
27 kwi 2007 - 20:37:11

CieszE sie na to spotkanie. Dokonałam formalności z tym zwiazane,martwi mnie bo nie pamiętam bardzo wielu nazwisk moich koleżanek i kolegów. Obawiam się że twarzy także nie rozpoznam. Ciebie akurat pamiętam.Pozdrawiam serdecfznie Bogumiła Stola
janusz
Matura 1954/Janusz (3)
28 kwi 2007 - 10:23:15

Witaj Bogusiu!
Nic się nie przejmuj, napewno się rozpoznacie. Nasza klasa spotkała się w 1999 r. czyli po 45 latach i bez trudu sie poznaliśmy. Zaprosiliśmy też Panią Profesor Marię Benno i Aleksandra Wolbergiera. Mam nadzieję że będą i na Jubileuszowym spotkaniu. Profesor A.Wolbergier mieszka w Iłży a M.Benno w Kielcach. Mam z nimi kontakt telefoniczny i czasem do nich dzwonię.
pozdrawiam - Janek
Ostatnio edytowany przez janusz (2007-04-28 10:24:34)
WOJTEK
Matura 1954/Janusz (4)
29 kwi 2007 - 17:57:43

Janku!
Bardzo lubię czytać Twoje wpisy na Forum.Podziwiam zacięcie poetyckie ,a Twoje wspomnienia z Iłży uświadamiają mi,że ludzi kochających i wspominających Iłżę jest bardzo dużo.U nas od 50-ciu lat podstawowym tematem zjazdów rodzinnych jest oczywiście Iłża i jej mieszkańcy.Milo mi,że pamiętasz nas z tego wspaniałego okresu iłżeckiego.Pozdrawiam i do zobaczenia w Iłży
         Wojtek Mazur
  (z czupryną zaczesaną na bok ,ale już przerzedzoną i siwą)
Mazur  - matura 1958
janusz
Matura 1954/Janusz (5)
29 kwi 2007 - 18:50:02

Wojtku!
Takiego Cię zapamiętałem, chociaż bardziej pamiętałem oczywiście Andrzeja i Basię. O ciekawym przypadkowym spotkaniu z Andrzejem pisałem już Basi ale jeszcze raz wracam do tego zdarzenia. Był to chyba rok 1961 kiedy przyjechałem ze swoim Tatą do Gdyni-Orłowo do mojego starszego brata. Na dworcu kolei elektrycznej jakiś marynarz zawołał mnie po imieniu. W pierwszej chwili nie poznałem kto mnie woła i kiedy się do mnie uśmiechnął poznałem Andrzeja. Był jak zawsze opalony, uśmiechnięty,wyluzowany. Było to spotkanie dla nas nieprawdopodobne, że w dość dużym mieście zetknęliśmy sie ze sobą i na chwilę mogliśmy porozmawiać, pytając się wzajemnie o naszych iłżeckich kolegów. Po latach, kiedy opowiadałem Józiowi Misterce o tym spotkaniu, Józio powiedział mi że niestety było to nasze ostatnie spotkanie. Więcej już nie będę pisał o tym wydarzeniu. Cieszę się na nasze czerwcowe spotkanie.
Pozdrawiam - Janek
janusz
Matura 1954/Janusz (6)
07 maj 2007 - 06:33:31

Witajcie koleżanki i koledzy z lat 50-tych!Wczoraj przeprowadziłem rozmowy telefoniczne z niektórymi osobami z naszej klasy i nie tylko. Wybiera sie na Jubileusz Wandzia Markowska z Lubina która powróciła po 2 miesiącach pobytu w Hiszpanii, Marysia Stępień-Chamerska z Kielc ze swoim mężem Adasiem, Józio Warylak z Radomia, Danusia Dziura-Wysocka ze Starachowic,Józio Misterka z Małżonką z Radomia. Sa to wieści optymistyczne, że frekwencja powinna być niezła.
Tym optymistycznym akcentem kończę moje informacje na Forum -Janek
Barbara Mazur Kolodzinska
Matura 1954/Janusz (7)
07 maj 2007 - 18:56:46

Janku!Dziękuję za miłe wiadomości o maturzystach z naszych czasów. Dlaczego kończysz działalność na Forum?
Protestuję w imieniu wszystkich czytelników-Basia Mazur Kołodzińska
janusz
Matura 1954/Janusz (8)
15 maj 2007 - 14:55:44

Basiu!Ja dopiero zaczynam, ale ubolewam że nie mam swoich koleżanek i kolegów z którymi mógłbym wieść długie dysputy o tamtych nieco trudnych ale jakże pięknych czasach. Dzieciństwo i młodość są zawsze piękne dlatego jak napisałem w jednym ze swoich wierszy, że j u ż  b y ł y."...Te okruchy z życia,
wracają z oddali,
jakby z baśni wzięte,
bo wszystko co było,
co już jest za nami,
jest takie bajeczne
bo przeszło, bo b y ł oW smutku zanurzamy
czas nam darowany,
pragnień nie znając
ani serca swego"....Cieszę się bardzo że ktoś czyta to moje trochę samotne pisanie, ale nie rezygnuję, będę pisał dalej, może nieco rzadziej i nie po to aby policzyć ile napisałem. Trochę wpycham się w niektóre zaprzyjaźnione i młodsze grupy z nadzieją że się na mnie nie obrażą.
Jeszcze raz`dziękuje Basiu - Janek
PS. Wciąż mam przed oczami Twoje piękne długie warkocze i mojego Kolegę Józka który był w Ciebie zapatrzony,ale odszedł wcześnie z naszego Liceum wybierając karierę wojskową.
Tadek
Matura 1954/Janusz (9)
15 maj 2007 - 17:26:40

Januszu
Czytamy, podziwiamy, zapraszamy w mlodsze srodowisko takze.
Tadeusz
Matura 1954/Janusz (10)
16 maj 2007 - 14:29:15

Janku!Z przyjemnością czytam Twoje wiersze i posty. Ja też pamiętam zapatrzone w Ciebie Koleżanki. Mam nadzieję, że się ujawnią na Zjeżdzie.Pozdrawiam- Basia
janusz
Matura 1954/Janusz (11)
17 maj 2007 - 17:00:57

Basiu!
Z wielkim wzruszeniem obejrzałem legitymację Andrzeja wykonaną napewno na początku szkoły średniej. Ja Go pamiętam jako super przystojnego chłopaka na którego były zapatrzone wszystkie dziewczyny. Szczególnie jak w kadrze filmowym widzę zimowe walki śnieżkami na boisku, kiedy szalał z kolegami w granatowym golfie i fanatyzyjnie przerzuconym szalikiem jak z narciarskiej mody. Wtedy większość z nas była ubrana przeciętnie, bo były to czasy siermiężne. Był skromny i nigdy nie dał nam odczuć jakiejkolwiek wyższości. Podziwiam Waszą skrupulatność w przechowywaniu takich unikalnych pamiątek. Wcześniej podziwiałem Stasię i AnięDąbkówny , że zachowały zaproszenia z pierwszych studniówek i dziś ten podziw wyrażam.
Pozdrawiam - Janek
Matura 1954/Janusz (12)
17 maj 2007 - 17:56:19

Janku!Dziekuję za piękne wspomnienie o naszym bracie Andrzeju. Córki Jędrka cieszą się bardzo, czytając Twoje miłe słowa- ja też.Cała nasza rodzina z wielkim sentymentem wspomina iłżeckie czasy i wszystkich naszych przyjaciół. Lubimy wspólnie oglądać iłżecką część filmu " Autobus odjeżdża o 6.20" i wspominać dawną Iłżę. Podziwiam Twoją fotograficzną pamięć i talent.
Serdecznie pozdrawiam- Basia
janusz
Matura 1954/Janusz (13)
18 maj 2007 - 20:14:34

Basiu!
Cieszę się że Córki Andrzeja czytają nasze wystąpienia na Forum. Pozdrawiam je serdecznie. Zapomniałem dodać że z legitymacji dowiedziałem że jesteśmy z Andrzejem z tego samego roku a myślałem że jestem od Niego o rok młodszy.
Wspomniałaś o filmie "Autobus odjeżdża 6.20" - mam z tym wydarzeniem osobiste wspomnienia. Fimowcy zajęli wtedy cały rynek przed Magistratem. Mogliśmy obejrzeć z bliska Hankę Bielicką i Jej Męża Jerzego Duszyńskiego. To było chyba zaraz po powrocie z wakacji. Zaproponowano mi nawet rolę statysty ale szczęście trwało bardzo krótko bo ostatecznie zrezygnowano z mojej "roli". Zagrał za to prawdziwą rolę młody blond chłopak, syn włascicieli jednej z restauracji, ale nazwiska nie pamiętam. Byliśmy zaskoczeni że aktorzy mają wymalowane twarze jakimś mazidłem koloru pomarańczy. Było to w Iłży wielkie wydarzenie o którym długo opowiadano. No i ta stara Iłża zatrzymana w kadrze.Chciałbym to jeszcze obejrzeć.
Kłaniam się i pozdrawiam całą Rodzinę Mazurów - Janek
Lambert
Matura 1954/Janusz (14)
18 maj 2007 - 20:20:51

Basiu! Janusz!
Zainteresowalem sie bardzo filmem o ktorym piszecie!! Jaka jest mozliwosc zeby go obejrzec, kupic, ew skopiowac??? Jestem rodowitym ilzaninem i bardzo bylbym tym filmem zainteresowany! Moze jakis link na ew strone w internecie, gdzie mozna by go obejrzec!!
'Autobus odjezdza 6.20'- Kiedy byl produkowany??
Pozdrawiam
Wojtek Wojtowicz -matura 74
Matura 1954/Janusz (15)
20 maj 2007 - 18:39:06

Janku!Cała rodzina Mazurów przesyła pozdrowienia dla Ciebie i Twojej Rodziny. Dzisiaj byliśmy wszyscy na I. Komunii Św. wnuka Andrzeja,Antosia. Oczywiście rozmawialiśmy o Iłży i czerwcowym spotkaniu. Blondynem z filmu jest Marian Dąbrowski. Do zobaczenia- Basia
Matura 1954/Janusz (16)
20 maj 2007 - 18:43:23

Wojtku, rodowity Iłżaninie!Mój brat Wojtek przywiezie film, żebyś mógł go obejrzeć. Ten film powstał w 1. połowie lat 50. Pozdrawiam- Basia
janusz
Matura 1954/Janusz (17)
21 maj 2007 - 06:14:52

Droga Basiu!Dziękuję bardzo za uściślenie faktów dotyczących postaci w filmie "Autobus odchodzi 6.20".
Cieszę że Wojtek ten film przywiezie i będę miał szanse go obejrzeć.
Antosiowi z okazji ważnego wydarzenia w Jego życia życzę wiele Łask Bożych i cieszę się że niektóre Rodziny kultywują nasze piękne staropolskie Imiona.Mój starszy Brat ,mieszkający w Gdyni-Orłowie też nosi takie imię.
Serdecznie Was pozdrawiam - Janek
Lambert
Matura 1954/Janusz (18)
21 maj 2007 - 06:56:21

Basiu!
Dziekuje za odpowiedz i za informacje nt filmu, ciesze sie bardzo ze bede mogl go obejrzec.
Widze natomiast duzy problem , jak mamy sie ew spotkac i porozmawiac- przeciez zupelnie sie nie znamy
Moze przez Janusza- on znal mojego stryjka -Henka Wojtowicza??(Ale ja nie znam Janusza- tyle co ze zdjec!)
Coz - sprobujemy!!
Pozdrawiam
Wojtek Wojtowicz- matura 74.
janusz
Matura 1954/Janusz (19)
21 maj 2007 - 11:24:52

Wojtku!Nic się nie przejmuj,napewno się rozpoznamy.Dzisiaj wysyłam kolejne zdjęcia z lat 50-tych,oczywiście nienajlepszej jakości.Wysyłam też jedno zdjęcie z Arizony gdzie stoję obok potężnego saguaro a było to 10 lat temu i podobno niewiele się zmieniłem od tego czasu. Twój Wujek Henryk który jest na zdjęciach z lat 50-tych też napewno nie zmienił się na tyle abym go nie rozpoznał.
Miał piękną falującą czuprynę.
Pozdrawiam - Janek
andzia
Matura 1954/Janusz (20)
21 maj 2007 - 13:02:23

Panie Janku !  Z wielkim zainteresowaniem czytam wiersze i wspomnienia z czasów szkolnych, Są bardzo piękne .W jednym z postów kierowanych do Pana, zostało wymienione nazwisko mojego Taty - lek.weter. Jana Kaima . Dopiero teraz, drogą elektroniczną docierają do mnie strzępki informacji o wychowawcach, koleżankach i kolegach mojego nieżyjącego od 34 lat Ojca.                                             BARDZO  DZIĘKUJĘ!!!.                                                                                                                                                                  Serdecznie pozdrawiam - Anna Kasprzyk zd.Kaim matura 1983r.
janusz
Matura 1954/Janusz (21)
25 maj 2007 - 16:41:59

Witaj Aniu!Twój Tata był moim bardzo bliskim Kolegom. Przyjeżdżał do mnie w czasie studiów podczas wakacji.Mieszkaliśmy razem w akademiku i razem startowaliśmy na studia.Była nas trójka z naszej klasy.Tą trzecią osobą był Zygmunt Warylak,który niestety też nie żyje.Byliśmy na ich grobach podczas zjazdu naszej klasy w 1999 roku. Bywałem też u Twoich Rodziców jak mieszkali w Ciepielowie.Później odwiedzałem Go jeszcze w Wierzchowiskach. Był bardzo zdolnym uczniem a później dobrym lekarzem weterynarii. Szkoda że tak wcześnie odszedł z tego świata.
Serdecznie Cię pozdrawiam -Jan Krupa
janusz
Matura 1954/Janusz (22)
26 maj 2007 - 10:24:07

Serdecznie tych wszystkich  pozdrawiam, którzy muszą tak jak ja, pracować w ten niesamowicie upalny dzien!Dla poprawienia nastroju podaję Wam :"Przysłowia polskie"
                                                         PRZYSŁOWIA MĄDROŚCIA NARODU
1.NIE TAKA KOBIETA STRASZNA ...JAK SIĘ UMALUJE...
2.TEN SIĘ ŚMIEJE OSTATNI  ...KTO WOLNIEJ KOJARZY....
3.KTO POD KIM DOŁKI KOPIE   ...TEN SZYBCIEJ AWANSUJE...
4.NIE POŻĄDAJ ŻONY BLIŹNIEGO SWEGO  ...NADAREMNO...
5.JAK CIĘ WIDZĄ  ...TO PRACUJ..
6.TYM CHATA BOGATA  ...CO UKRADNIE TATA
7.KTO RANO WSTAJE  ...TEN IDZIE PO BUŁKI...
8.NIE MA TEGO ZŁEGO  ...CO BY NAM NIE WYSZŁO...
9.JAK SOBIE POŚCIELISZ  ...TO MNIE ZAWOŁAJ...
10.GOŚĆ W DOM   ...ŻONA W CIĄŻY...Pozdrawiam i życzę chłodniejszego dnia - Janek
stasiadąbek
Matura 1954/Janusz (23)
26 maj 2007 - 16:33:08

Właśnie wróciłam z ogrodu. Trochę chłodniej bo słońce przysłoniły chmury i lekki wiaterek a niebawem chyba popada; może nawet będzie burza. Oby nie za gwałtowna.
Ktoś kiedyś powiedział:
" Chcesz być szczęśliwy jeden dzień... to się upij...
  Chcesz być szczęśliwy przez rok... to się ożeń...
  Chcesz być szczęśliwy przez całe życie... urządź sobie
  ogród..."
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie - Stasia
Tadek
Matura 1954/Janusz (24)
26 maj 2007 - 17:39:42

Stasiu
A maliny rosna w Twoim ogrodzie????
Tadeusz
stasiadąbek
Matura 1954/Janusz (25)
26 maj 2007 - 18:51:56

Tadeusz, pewnie, że rosną !!!
Stasia
Tadek
Matura 1954/Janusz (26)
26 maj 2007 - 20:26:00

To juz mi sie Twoj ogrod bardzo podoba!!! Wiecej nie powiem....
Tadeusz
stasiadąbek
Matura 1954/Janusz (27)
26 maj 2007 - 21:42:32

Ale najlepsze maliny są przecież... no właśnie gdzie rosną najlepsze maliny...?
Stasia
Lambert
Matura 1954/Janusz (28)
26 maj 2007 - 21:52:01

Stasiu!
W malinowym chrusniaku!! - oczywiscie!
Pozdrawiam
Wojtek
stasiadąbek
Matura 1954/Janusz (29)
26 maj 2007 - 21:56:43

Wojtek - Gratulacje!
Stasia
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.