Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Matura1951

Wysłane przez loilza.pl 
sadko
Matura1951 (270)
29 sty 2010 - 20:56:29

Kochana Basiu!
Nie zapominam.I nigdy tego nie zrobię.
To Ty,Viola i ja...za jakiś czas!Letni czas,kiedy będzie zielono na świecie.W Iłży też!!!iiiii....pierogi!!!Pozdrawiam Cię serdecznie!

Buziaki
ż
Ostatnio edytowany przez sadko (2010-01-30 12:46:31)

[img688.imageshack.us]
[img688.imageshack.us]
[img682.imageshack.us]
[img682.imageshack.us]
Alicja Jolanta
Matura1951 (271)
31 sty 2010 - 23:48:16

Kochana Basiu od Alfabetu!
Życzę Ci tylko dużo wytrwałości w Twojej walce o zdrowie i przesyłam wiele serdeczności
AJ
halinaopole
Matura1951 (272)
07 lut 2010 - 16:52:59

Nasza Kochana Basiu od Alfabetu, serdecznie Cię pozdrawiam....h

[img51.imageshack.us]
[img51.imageshack.us]
Viola
Matura1951 (273)
09 lut 2010 - 18:39:41

Dziś widziałam się z naszą Basią od Alfabetu.  Jak zwykle : urocza , miła i... pięknie mówi naszym językiem ojczystym. Mogłabym jej słuchać i słuchać.
Kochani, być może jutro,  pojutrze Basia zaglądnie na forum. Kochana Basiu, długo Cię nie było, tęsknimy. Życzę Ci dużo, dużo zdrowia i wierzę , że będzie.
Ściskam Cię mocno.Viola

[www.loilza.pl]
AniaDabekPoblocka
Matura1951 (274)
09 lut 2010 - 19:28:33

Basiu Droga!
Viola zostawiła nam same dobre wiadomości o Tobie. Najważniejsze, że zdrowie i siły wracają.
Każdego dnia będzie coraz lepiej.
Czekamy na Ciebie, ale wiemy, że rekonwalescencja najważniejsza.Pozdrawiam serdecznie
Ania
Basia_ K
Matura1951 (275)
13 lut 2010 - 18:23:22

Witam wszystkich!
Serdecznie dziękuję za pamięć i słowa wsparcia.
W zasadzie nie miałam zamiaru wchodzić na Forum, mój humor jest całkiem kiepski i nie nastraja do pogawędek. Chcę Wam jednak opisać moje spotkanie z Violą.
Muszę się przyznać jako człowiek "starej daty" nie bardzo liczyłam w autentyczność i szczerość internetowych znajomości. Ale już pierwszy moment wykazał, że jesteśmy sobie bliskie.
To oczywiście nie zasługa internetu, ale niezwykłej osobowości Violi.
Rzadko spotyka się ludzi z tak ogromnym sercem, wrażliwością, życzliwością. Violi nie trzeba było o nic prosić, sama ciągle miała pomysły jak ulżyć moim cierpieniom. Nie ma chyba potrzeby wyliczać wszystkiego, co dla mnie robiła. Opiekowała się mną jak kochająca córka. I ja też pokochałam Ją jak córkę. Kiedy pojawiała się w drzwiach wszystko stawało się proste. Nie znajduję słów żeby Jej za to wszystko podziękować. Pisałam kiedyś, że rocznik 75 jest wspaniały, teraz mogłam się przekonać, jak wspaniała jest jedna z jego przedstawicielek. Z całego "kapciowatego" serca (określenie dr Robaka) dziękuję Ci Violu.
Basia
bogdanp
Matura1951 (276)
13 lut 2010 - 19:57:27

Witaj Basieńko.
Jak miło widzieć Cię wśród nas i niech tak będzie zawsze. Serdecznosci dla Ciebie.-bogdanp
Ostatnio edytowany przez bogdanp (2010-02-13 22:38:55)
stasiadąbek
Matura1951 (277)
14 lut 2010 - 10:31:49

Kochana Basiu!Cieszę się Twoją radością, bo myślę, że Profesor pisząc tę książkę chciał ocalić
od zapomnienia walczących o wolność na terenie Ziemi Iłżeckiej i okolic
oraz stamtąd pochodzących.
I myślę, żu Mu się to udało...
Napisanie tych wspomnień kosztowało Go wiele trudu i poświęcenia co bardzo
dobrze pamiętam, nie sposób więc było pozostawić ich tylko w archiwach rodzinnych.
Mam nadzieję, że Profesor byłby rad, że Jego wspomnienia nazwane przekornie "Plotkami" przekroczyły próg naszego rodzinnego domu i powędrowały w świat...Kochana nasza Basiu od Alfabetu, życzę Ci wszystkiego co najlepsze,
a przede wszystkim siły, wytrwałosci, pogody ducha i pozytywnego myślenia.
I oszczędzaj koniecznie swoje wrażliwe SERDUSZKO!Z serdecznymi pozdrowieniami
Stasia
Viola
Matura1951 (278)
14 lut 2010 - 19:56:46

Kochana Basiu, ja też tak jak Ty  „nie bardzo liczyłam w autentyczność i szczerość internetowych znajomości”.  Twoje "kapciowate" serce mimo, że chore to daje ludziom tyle radości i mądrości życiowej.... , a przebywanie z Tobą to jedna z tych szczęśliwych chwil w moim życiu, ... a teraz to mam mokre oczy...
Ściskam Cię mocno.Viola

[www.loilza.pl]
Viola
Matura1951 (279)
26 lut 2010 - 20:53:31

Kochana Basiu, jestem już.  Brakuje mi Ciebie i wiem , że nie tylko mnie.
Serdeczne pozdrowienia dla Ciebie i całej Twojej rodziny. Całuję.Viola

[www.loilza.pl]
halinaopole
Matura1951 (280)
11 mar 2010 - 19:05:25

Witaj Basiu!!!
napiszę tak......dawno  nie byłaś na Forum....
myślę ..ze będę wyrazicielką Wszystkich..  brakuje Nam Ciebie
h

[img52.imageshack.us]
[img52.imageshack.us]
basiag
Matura1951 (281)
13 mar 2010 - 15:32:11

Kochana nasza Basiu od Alfabetu, wracaj szybko do pełni zdrowia i ... do nas.Pozdrawiam najserdeczniej!
Basia G(P)
Basia_ K
Matura1951 (282)
27 mar 2010 - 20:33:22

Witam wszystkich!
Znacie zapewne powody mojej nieobecności na forum, powiedzmy, że był to brak dostępu do komputera, dziś po raz pierwszy od 25 grudnia korzystam ze swojego, ale też przejściowo.
Pisałam już o tym do Janka, że skończyłam sprawdzanie Alfabetu, myślę, że nie zrobiłam tego dobrze, ale z moją formą fizyczną i psychiczną nie jest najlepiej. W każdym razie zebrałam to, co wydało mi się interesujące. Można by jeszcze poszperać na innych stronach, są tam na pewno interesujące rzeczy, ale już nie dam rady. Jeśli ktoś znalazłby coś ciekawego, w każdej chwili można dołączyć do tekstu. W tej chwili Alfabet zawiera napisane przez Was Hasła i komentarze - chciałam utrwalić , głównie dla nas, atmosferę towarzyszącą pisaniu.
Stanowisko Szkoły wydaje mi się jednoznaczne, choć nie rozumiem, dlaczego jest nam ono prezentowane przez milczenie. To nie jest krytyka, każdy ma prawo wybierać sposób zachowania. W tej sytuacji moglibyśmy próbować sami wydać tekst, ja nie mogę się jednak tego podjąć. Nie wiem, jak dalej przebiegać będzie moja choroba, ale wyklucza ona planowanie na czas dłuższy.
Mogę też chętnym przesłać tekst, a każdy wydrukuje sobie sam.
Myślę,  że warto to mieć, a przecież nie wiadomo, jak długo będzie trwać nasze forum. Jeśli więc ktoś ma ochotę, to proszę mnie zawiadomić, nie mam wszystkich adresów, ale niektóre mogę wziąć od Janka. Czekam więc na Wasze deklaracje. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za miłe słowa w trudnym dla mnie  okresie. Cieszę się, że zdążyłam Was poznać i przeżyć razem przygodę pisania. Bardzo lubiłam i ceniłam sobie Wasze towarzystwo.
                        Basia, jeszcze od Alfabetu
Ostatnio edytowany przez Basia_ K (2010-03-27 20:37:41)
AniaDabekPoblocka
Matura1951 (283)
27 mar 2010 - 21:42:46

Basiu Droga!
Bardzo się cieszę z Twojej obecności na forum.
Jeszcze raz dziękuję za Alfabet. Jego obecny kształt to Twoja zasługa.
To nie tylko godziny pracy, ale i serce.
Całość jest piękna i dlatego jestem przekonana, że wspólnymi siłami
doprowadzimy do takiego finału, na jaki zasługuje.
Basiu życzę Ci duzo, dużo zdrowia i pisz do nas, gdy tylko to możliwe.
Serdecznie pozdrawiam
Ania
bogdanp
Matura1951 (284)
27 mar 2010 - 23:02:59

Witaj Basieńko, jakże miło Cię czytać, wydaje mi się, że popełniłaś błąd,  dlaczego piszesz "lubiłam i ceniłam"? TY JESTEŚ Z NAMI, więc  lubisz i cenisz.
Pamiętaj też, że te uczucia są odwzajemnione, zaszczytem dla mnie jest chociaż ta wirtualna znajomość z Tobą.
Sprawa alfabetu musi być dogadana  do końca roku szkolnego, w wakacje dyrekcja będzie nieuchwytna. Chociaż mieszkam blisko Iłży ale mam , przynajmniej teraz, dużo spraw na głowie ponieważ skomplikowała się sprawa z moim odejściem na emeryturę, nie wiem kiedy i czy będę  w ciągu najbliższych dwóch miesięcy mógł być w Iłży. Najlepiej byłoby gdyby to było wydane w formie książki. Jeśli byłbym w czymś pomocny służę.
Oto mój adres mailowy:
boguslawp@onet.eu
i prywatny:27-200 Starachowice ul. Górna 5/8.
Basieńko, życzę zdrówka, zdrówka,zdrówka i trzymam kciuki. -bogdanp
Alicja Jolanta
Matura1951 (285)
28 mar 2010 - 16:33:40

Kochana Basiu od „Alfabetu”!
Ucieszył mnie niezmiernie Twój post, ale bardzo zaniepokoiło, podobnie jak Bogdana, użycie przez Ciebie czasu przeszłego. Przecież nikt z nas nie wie, co wydarzy się za chwilę, za godzinę, za dzień……A Ty  jesteś, a my jesteśmy z Tobą  sercem, dobrymi myślami, wdzięcznością i wiarą, ze wszystkie sprawy związane z  „Alfabetem” znajdą swój szczęśliwy finał. Od mojej kuzynki pracującej w iłżeckim LO ( to również kuzynka Janka) wiem, że Dyrekcja jest zainteresowana jego wydaniem, ale pani Dyrektor wolałaby rozpocząć prace z tym związane po zakończeniu egzaminów maturalnych. Jeśli tak się nie stanie, weźmiemy sprawy w swoje ręce.
A ja przeczytałam raz jeszcze cały „Alfabet” i jestem nim oczarowana, zachwycona i wzruszona. Nie tylko udało Ci się, Basiu, utrwalić atmosferę towarzyszącą pisaniu, ale również „ocalić od zapomnienia” smaki, zapachy, barwy, blaski i cienie, radości i smutki tamtych pięknych, bo szalonych  młodością lat. To przede wszystkich Twoja zasługa, bo od Ciebie się wszystko zaczęło, bo zachęciłaś innych forumowiczów  do przejrzenia własnych  „kajecików”  zapisanych wiele lat temu i zachowanych gdzieś w zakamarkach naszych dusz i serc.
Najserdeczniej Ci  za to dziękuję.
Pozdrawiam Cię bardzo ciepło i życzę dużo zdrowia
AJ
Ostatnio edytowany przez Alicja Jolanta (2010-03-28 18:41:40)
Jurek56
Matura1951 (286)
28 mar 2010 - 18:45:20

Droga  Basiu !
  nie  denerwuj  się   na  Dyrekcję, będzie  dobrze.
  Przed  chwilą  bylem  w  Iłży  na  mszy , obejrzałem  sobie  pięknie  usytuowany  pomnik  Szarego  z  Małomierzyc  , w ktorych  wlaśnie  jestem  i  piszę .
  Bardzo  miło  Cię  czytać   i  podpisuje  się  pod  słowami  Alicji  Jolanty .Tak ,   wszystkich  nas  obowiązuje  czas terażniejszy  a  co  będzie " za  rok  za  dzien  , za chwilę ..."  któż  z  nas   wie  ??
Z  całym  rozmachem  swojej  tuszy  ściskam  Cię  mocno .  jr
basiag
Matura1951 (287)
28 mar 2010 - 20:02:58

Basiu, dla Ciebie ...
Joanna Rawik - "Romantyczność" (na motywie poloneza As-dur Fryderyka Chopina w opracowaniu muzycznym i z tekstem Wojciecha Popkiewicza)
[www.youtube.com]ę się, że jesteś, Alfabet "mam w głowie", często do niego zaglądam, podpisuję się pod wszystkim co napisała Jola.
Napisałaś Basiu-  "Jeśli ktoś znalazłby coś ciekawego, w każdej chwili można dołączyć do tekstu.", więc pozwalam sobie zaproponować rozszerzenie hasła "Władysław Dąbek" o piękne wystąpienie/wspomnienie Stasi, jest na str.266 M'72.
(posty z 2010-01-08 godz. 22:55 i c.d. godz. 23:07, i c.d. godz. 23:21)i jeszcze napisałaś ...-  "Mogę też chętnym przesłać tekst, a każdy wydrukuje sobie sam. ..."Basiu, bardzo chętnie skorzystam z Twojej pomocy, jeśli masz wersję gotową do druku.
O "ALFABET ABSOLWENTA - GOTOWY" rozmawiałam z "moimi fachowcami". Mogą przygotować wersję do druku, ale to trochę potrwa, więc jeśli masz gotową i nie sprawiam Ci kłopotu, bardzo proszę wyślij, mój adres basiag@stansat.pl
Życzę Ci Basiu dużo sił i cierpliwości, i zdrowiej nam szybko.
Basia G(P)

[www.youtube.com]
dodph
Matura1951 (288)
28 mar 2010 - 20:14:49

Droga Basiu !
Jestem Ci bardzo wdzieczna za prace wlozona w "Alfabet" .
Jestem pewna , ze tak czy inaczej , zostanie on wydrukowany .
Nie wykonalam ponownego telefonu do liceum  , poniewaz z odpowiedzi Janusza zrozumialam "poczekamy cierpliwie"
na odpowiedz pana dyrektora Celucha na stronach " O naszym Forum" .
Tekstem do wydrukowania jestem zainteresowana , ale nie smiem Cie tym obciazac , skorzystam z grzecznosci Basi G ,
ona mi go przekaze .Basiu , serdecznie Cie pozdrawiam i zycze duzo zdrowia .Teresa S.
Basia_ K
Matura1951 (289)
29 mar 2010 - 19:47:03

Droga Basiu,
z przyjemnością wyślę Ci tekst, mam nadzieję, że będziesz zadowolona z jego formy. Na razie nie wiem jak wprowadzić proponowane przez Ciebie uzupełnienia, bo Janek, któremu wysłałam Alfabet, już go wydrukował a nie chciałabym mu już zmieniać. Ale pomyślę o tym.
Pozdrawiam,
Basia.
sadko
Matura1951 (290)
29 mar 2010 - 19:52:38

Kochana Basiu,jak milo znów widzieć Cię online na forum!
Cieszę się,że zaglądasz.Ja ostatnio,jakby mniej ale mam porządne usprawiedliwienie...
Pozdrawiam Cię serdecznie i przesyłam bratka z Iłży.Dużo uścisków dla Ciebie,buziaków i życzenia zdrówka!
ż

[img706.imageshack.us]
[img706.imageshack.us]
basiag
Matura1951 (291)
29 mar 2010 - 21:26:37

Kochana Basiu!
Bardzo Ci dziękuję i pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie!Basiu, Twoje "mam nadzieję, że będziesz zadowolona z jego formy" zaniepokoiło mnie i muszę rozwinąć moje wczorajsze pisanie. Chciałam pomóc, a chyba namieszałam ...Pisząc "wersja do druku" miałam na myśli techniczne przygotowanie (powiększenie?), bo to co jest na forum jest piękne, ale po wydrukowaniu trudno czytać, druk jest za mały. Czytam na monitorze, a wolę "papierowo".
W związku z tym, rozmawiałam z "moimi fachowcami od informatyki" (mąż, córka, zięć). Powiedzieli, że trzeba zrobić plik pdf (?) i dopiero drukować, mogliby nam to przygotować, zanim dojdzie do wydania w postaci książki. Taki plik można wysyłać na maila wszystkim zainteresowanym.
Nie wiem czy taką wersję masz Basiu, gdy będziesz mogła, wyślij do mnie ten tekst. Jeśli będzie taka potrzeba, i Ty będziesz sobie życzyła, moi chętnie pomogą w tych "technicznych".Podobnie jak Ty Basiu, uważam, że warto mieć wydrukowany Alfabet, też obawiam się nagłych problemów z dostępem do naszego Forum (zawsze mogą zdarzyć się jakieś problemy techniczne).Pozdrawiam raz jeszcze!
B
Ostatnio edytowany przez basiag (2010-03-29 21:28:04)
Basia_ K
Matura1951 (292)
30 mar 2010 - 20:25:42

Droga Basiu!
Niczego nie namieszałaś
Proponowane przez Ciebie posty wkleję jako uzupełnienie, które osoby drukujące w domu mogą sobie wkleić w odpowiednim miejscu. Nie chcę znów zmieniać tekstu, który wysłałam Jankowi i który O n od razu wydrukował.Już raz to zrobiłam. Dziś tego nie zrobię ze względu na kiepskie samopoczucie.
Wczoraj wysłałam Ci tekst Alfabetu, czyżby nie doszedł?
Moje obiekcje dotyczą tego, że zrobiłam to niezbyt fachowo - moja znajomość obsługi komputera jest niewielka. Ale może Twoi domowi eksperci coś poprawią. Takie same wersje wysłałam Jakowi i Violi.
Czekam na wiadomość, czy tekst do Ciebie dotarł. Pozdrawiam
                                                                                                                         Basia
basiag
Matura1951 (293)
30 mar 2010 - 22:51:24

Basiu kochana, właśnie sprawdziłam i widzę, że podałam Ci zły adres (dołożyłam sobie niepotrzebnie g, tak jak na forum). Bardzo przepraszam!
Gdy będziesz mogła wyślij, proszę jeszcze raz. Mój prawidłowy adres to basia@stansat.pl
Dziękuję za wszystko.
Spokojnej nocy Basiu.
B
Jurek56
Matura1951 (294)
31 mar 2010 - 06:15:52

Basiu !    Śpiesze  donieść   - i  niech  to  bedzie  zamiast  życzeń  Wesołych  Świąt-- BĘDZIE  ALFABET !!!     Przed  chwilą  rozmawiałem  z  bardzo  miłą   Panią  Dyrektor .  Jestesmy   w  wakacje  zaproszeni  do  LO !!  ale  teraz   ja  nie  mam  czasu  .    POZDROWIENIA  dla  wszystkich   !!!! 
  jr
basiag
Matura1951 (295)
31 mar 2010 - 15:17:50

Kochana Basiu, nic jeszcze nie dostałam od Ciebie. Piszę o tym, nie po to, aby Cię ponaglać, tylko obawiam się, że wysłałaś i niepokoisz się, że nie odpowiadam. Czekam cierpliwie. Sprawdzam pocztę codziennie i jak odbiorę Twoją przesyłkę, natychmiast powiadomię Cię mailem i tu. Teraz będę poza zasięgiem do późnej nocy.

Basiu, bardzo lubię słuchać piosenki "Moja modlitwa", którą śpiewa Danuta Błażejczyk. Zostawiam dla Ciebie, może gdy poczujesz się choć trochę lepiej posłuchasz, obrazki też ładne, nie musisz odpowiadać Basiu.
[www.youtube.com] … re=related
"... trochę nadziei, na nadzieję, nieba okruszek wysokiego ..."
B

[www.youtube.com]
Basia_ K
Matura1951 (296)
31 mar 2010 - 20:02:34

Drogi Jurku!
Wystawiasz na próbę moją ciekawość, proszę, napisz coś więcej!!                           
                                      Basia
basiag
Matura1951 (297)
31 mar 2010 - 23:57:34

Kochana Basiu, odebrałam Alfabet, obejrzałam, jest piękny! I treść (co wiedziałam wcześniej), i forma znakomita! Śliczną czcionką wyróżniłaś hasła.
Bardzo, bardzo dziękuję i zaraz wysyłam do Tereski.Jeszcze raz przepraszam, że trudziłam Cię dwukrotnie (pomyłka w adresie) oraz, że wymądrzałam się  o tej "wersji do druku". Moja znajomość obsługi komputera jest beznadziejna, nigdy nie lubiłam tych "technicznych", mam dużo bliskich informatyków (z wykształcenia i bieżącej praktyki) którzy mnie wyręczają, tym bardziej podziwiam Twoja wszechstronność!Dobrej nocy.
B
P.S. Dzięki JeŻu, że "wziąłeś w swoje ręce".
Jurek56
Matura1951 (298)
01 kwi 2010 - 05:19:04

Eee    tam , zaraz   " w swoje  rece ". Ja  tylko  zatelefonowałem  do  LO , odebrała  Pani  dyrektor  , ktora    opowiedziala  ile  tam  osob  jest  w  sprawe  zaangażowanych , że  są  zainteresowani  wydaniem   ale  chca  zeby  to  było  legalne  z  uwagi  na  wielość  nazwisk  wymienianych  przez  nas  piszacych. Pani  dyrektor  chce abysmy  w  czasie    wakacyjnego  spotkania    przyszli  do  LO  i  razem  doprecyzowali  sprawe.
Po  swietach  pójde  do  Andrzeja  Wacha  na  Uniwersytet ( jest  profesorem  prawa  cywilnego ) to  moze   nam  coś  doradzi , no  chyba  ze  Ida  znajdzie  czas  i  omówi  rzecz  z  bratem .
i  tyle , bo  to  byla  krotka  choć  naprawdę  miła  rozmowa.  Wprawila  mnie  w  znakomity  humor   i  myslałem , ze  to  wystarczy   jak    narazie.
  Pozdrowienia  i   radości  ze  Zmartwychwstania ,  piękna  mamy  religię. jr
halinaopole
Matura1951 (299)
01 kwi 2010 - 08:14:09

Kochana Nasza Basiu!
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,
dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa,
mnóstwo wiosennego optymizmu
życzy
halina

[img148.imageshack.us]
[img148.imageshack.us]
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.