Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Matura1951

Wysłane przez loilza.pl 
loilza.pl
Matura1951
08 sty 2007 - 19:40:15
Matura1951
Basia_ K
Matura1951 (1)
28 kwi 2007 - 14:07:18

Odezwijcie się pierwsi iłżeccy maturzyści z rocznika 1950/51, czy ktoś z Was będzie w Iłży 23 czerwca? Chętnie zobaczyłabym kogoś ze swojej klasy, choć wątpię, czy się poznamy. Czy kogoś interesują moje stare zdjęcia?
Barbara Mazur Kolodzinska
Matura1951 (2)
28 kwi 2007 - 16:54:52

Kochana Basiu K !
Szkoda , że nie znam Twojego nazwiska. Z całą pewnością znamy się z widzenia. Koniecznie przyślij zdjęcia. Do miłego zobaczenia-Basia M.(Barbara Mazur Kołodzińska)
janusz
Matura1951 (3)
30 kwi 2007 - 20:12:47

Witaj Basiu!
Czy Ty nie jesteś Basia Kwiecińska? Pamiętam taką piękną dziewczynę. Jeśli nie to przepraszam, ale cieszę się że odzywają się roczniki z moich lat. Z przyjemnościa obejrzymy zdjęcia z tamtych lat oraz ewentualne wspomnienia. My troszkę młodsi patrzyliśmy na Was z wielkim szacunkiem. Takie to były czasy że nieco starsi byli dla nas przykładem. Pamiętam jak poważnie traktowaliście szkołę.
Z serdecznymi pozdrowieniami - Janek Krupa - matura 1954
janusz
Matura1951 (4)
02 maj 2007 - 11:56:22

Droga Basiu!Spróbuj sie zdekonspirować i napisz cos o sobie. Nasze roczniki z lat 50-tych są w dalszym ciągu unikalne na Forum. Mogę Ci ujawnić że już wpłacili jako pierwsi: Jasio Nobis, Andrzej Mazur, Edek Ranocha, Józek Misterka, Janek Krupa. Pojawiły się też Panie: Basia Mazur i Bogusia Stola oraz Andrzej Pawelec. Jesli masz z kimś kontakt to staraj się zachęcać jeśli już nie do pojawienia sie na Forum to koniecznie zgłoszenia swojego udziału w Premierowym Jubileuszu Naszego Liceum. Obserwując dyskusję możemy być dumni że wielu naszych wychowanków osiągnęło w swoim życiu tak wiele, między innymi że mieli taki wspaniały start w naszej Szkole dzięki naszym oddanym swojemu posłannictwu PEDAGOGOM.
Serdecznie pozdrawiam - Janek Krupa
Basia_ K
Matura1951 (5)
03 maj 2007 - 13:30:31

Droga Basiu!
Ze szkoły nie mogę Cię pamiętać, zaczynałaś ją chyba w roku mojej matury. Moje nazwisko Barbara Kwiecińska. Pamiętam doskonale twojego tatę i dom, w którym mieszkałaś...
Serdecznie pozdrawiam!
Basia_ K
Matura1951 (6)
03 maj 2007 - 13:40:02

Drogi Janku!
Tak to ja- Basia Kwiecińska. Z sentymentem wspominam iłżeckie czasy, staram się nawiązać kontakty z naszą klasą, ale idzie mi to opornie ( pewnie nie bawią się internetem). Na razie mam kontakt z Danusią Piaskówną, Marysią Soberą ( od niej wiem sporo o Tobie), Niusią Migdalską. Postaram się w najbliższym czasie zamieścić jakieś szkolne zdjęcia. Miło mi, że mnie pamiętasz.
Serdecznie pozdrawiam.
Barbara Mazur Kolodzinska
Matura1951 (7)
03 maj 2007 - 15:01:25

Droga Basiu!
Pamiętam Cię znakomicie! Cała nasza rodzina zachwycała się urodą Panien Kwiecińskich!
Serdecznie pozdrawiam-Basia Mazur Kołodzińska
janusz
Matura1951 (8)
04 maj 2007 - 09:25:16

Witaj Basiu na naszym Forum!
Jednak mógłbym być detektywem, że tak szybko domyśliłem się kim jest tajemnicza Basia K. Nie ulega wątpliwości że młodsze roczniki bardziej pamiętają starsze klasy, niż odwrotnie. Z Marysią Soberówną mamy kontakt telefoniczny chociaż mieszkamy w jednym mieście Białymstoku. Jej mąż jest tak jak i ja, lekarzem weterynarii i dzięki temu że na spotkaniach seniorów zacząłem mówić o Iłży powiedział mi że jego żona też skończyła nasze Liceum. Tak zaczęła się nasza znajomość. Namawiałem ją na przyjazd w czerwcu ale chyba raczej nie przyjedzie ze względu na kłopoty zdrowotne.
Sądząc po obecności na Forum naszych roczników, ich uczestnictwo będzie raczej niewielkie. Dlatego prosiłem Pana dyrektora naszego Liceum o zamieszczenie ogłoszenia o Jubileuszu w prasie ogólnopolskiej. Poza tym, ludzie mają różne problemy osobiste i tak naprawdę nie maja ochoty na "spotkania po latach". Chyba nawet niektórzy boją się takich spotkań.
Cieszę się że próbujesz nawiązywać kontakty z innymi osobami z waszej klasy, gdyż ten Jubileusz jest nie tylko chęcią spotkania się, ale jest to także świadectwo więzi ze Szkołą która dała nam okno na świat.
Serdeczne uściski przesyła - Janek
janusz
Matura1951 (9)
07 maj 2007 - 19:09:04

Witaj Basiu!Dzisiaj dzwonił do mnie z W-wy Jasio Nobis. Będąc w W-wie trzy tygodnie temu spotkałem sie z nim oraz Andrzejem Mazurem(tym z Chwałowic) i Edkiem Ranochą i wspominaliśmy wiele osób. Między innymi chcieli nawiązać kontakt z Joanną Chocharówną (Lalką), nie wiem czy aby źle nie napisałem nazwisko.Jasio poinformował mnie że Lalka mieszkała niedaleko Twoich Rodziców i że może znasz jej adres aby ją powiadomić o Jubileuszu Szkoły. Dzwoniłem do kilku osób z naszej klasy i nie tylko, które nie są obecne na Forum ale juz wpłaciły i deklarują przyjazd w czerwcu. Gdybyś miała jakieś informacje na temat wspomnianej koleżanki to proszę o kontakt na Forum albo na mój e-mail:janusz-krupa-1@wp.pl.
Serdecznie pozdrawiam - Janek
Basia_ K
Matura1951 (10)
11 maj 2007 - 15:13:46

Drogi Janku!Niestety o Lalce Chocharównie wiem tylko tyle, że studiowała prawo w Warszawie, nie wiem gdzie pracowała. Mieszkałyśmy z Mamą w domu Pani Chocharowej, ale po śmierci Mamy w 1957r. już do Iłży nie jeździłam. Teraz bywam tam czasem, ale tylko na cmentarzu.
Nadal nie odezwał się do mnie nikt z naszej klasy, choć wśród zdjęć pojawiło się zdjęcie naszej klasy ze studniówki w 1951r. (jest pod nim tylko napis "Studniówka"winking smiley.
Bardzo mi przykro, że nie odnalazłam nikogo z mojej klasy. Gorąco pozdrawiam!
Basia.
janusz
Matura1951 (11)
12 maj 2007 - 18:28:11

Droga Basiu!
Mówi się trudno, ale ja spróbuję jeszcze innej drogi iw celu uzyskania informacji. Jeśli chodzi o roczniki z lat 50-tych to będzie trudno szukać kogokolwiek. Ja wcześniej proponowałem ogłoszenie w prasie ogólnopolskiej i jesli się ukaże to wiele osób się o tym dowie, ale to nie znaczy że przyjadą. Wczoraj rozmawiałem z Adamem, mężem Marysi Soberówny i mówił mi że nadal ma problemy zdrowotne, lecz ja dalej zachęcałem ich do uczestnictwa w Jubileuszu naszej Szkoły. Nie wiem czy czytasz moje krótkie charakterystyki o nauczycielach z tamtych czasów. Dzisiaj napiszę o księdzu Czesławie Pawłowskim. Ukaże się opracowanie w którym już te krótkie opisy podałem ale może nie wszyscy je będą mieli szanse zdobyć, dlatego o niektórych piszę. Jesli będę miał o kimkolwiek wieści to napiszę.
Kłaniam się - Janek
janusz
Matura1951 (12)
20 maj 2007 - 18:45:37

Witaj Basiu!Chciałem zabawić sie w detektywa i odnaleźć Lalkę Chochar lecz moje poszukiwania utknęły w martwym punkcie. Wykonałem telefon do kolegi, byłego powiatowego lekarza weterynarii w Garwolinie.Od niego dostałem telefon do następnego kolegi w Rykach gdzie przed wielu laty mąż starszej siostry Lalki pełnił funkcję pow. lek. wet. i nazywał się Marszałek. Po kilku dniach zadzwonił kolega z Ryk że Marszałek wyjechał do Łasku. Kolejny telefon i wiadomość, że niestety nie żyje a Jego dzieci wyjechały do Lublina. Tu mój ślad się urwał i chyba zrezygnuję z dalszych poszukiwań.
Z Marysią Soberówną i Jej Mężem spotkałem się dwa tygodnie temu na pewnych uroczystościach i trochę porozmawialiśmy. W/g mnie wyglada świetnie i mam nadzieję że może mi się uda namówić ją na przyjazd do Iłży.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na wieści, kogo odnalazłaś z Waszej klasy - Janek
janusz
Matura1951 (13)
26 maj 2007 - 06:19:06

Basiu!Po długiej przerwie przynoszę Ci trochę wieści. Dzięki hasłu "poszukiwany-poszukiwana mam już namiary na Danka Płatka i nieco przybliża się informacja o Lalce.
O Danku najpierw była wiadomość że od dwóch lat nie żyje, ale na drugi dzień przyszło sprostowanie że chodziło o jego ciotecznego brata też lekarza J.Zaborowskiego. Kiedy mu powiedziałem wczoraj o tym że Ty jedyna pojawiłaś się na Forum,prosił abym Cię serdecznie pozdrowił. Przesłał także pozdrowienia Marysi Soberównie. Na pytanie czy wybiera się do Iłży,powiedział mi że się zastanawia ale po informacji że Ty przyjeżdżasz i może Marysia i inni z Waszej klasy, jest prawie zdecydowany na przyjazd. Prosił mnie o przysłanie programu uroczystości nr konta itp. Sądząc po głosie prezentuje chyba jeszcze dobrą kondycję i fizyczną i psychiczną. Marysi podałem jego nr telefonu.
Pozdrawiam serdecznie - Janek
PS.Lalka podobno mieszka w Olsztynie i nazywa się Jackowska-szukamy dalej przy pomocy sympatycznego Arka, kuzyna jednej z Waszych koleżanek.
Basia_ K
Matura1951 (14)
27 maj 2007 - 15:29:11

Janku!
Dziękuję Ci za wiadomości, ja niestety nie znalazłam nikogo nowego. W ubiegłym tygodniu wysłałam kilkanaście zdjęć, nie wiem czy to już nie za późno (nie ma ich jeszcze na forum). Ciekawa jestem jak odnalazłeś Danka, ja nie wiem nawet gdzie on mieszka, ale oczywiście też go pozdrawiam. Mam jeszcze do Ciebie prośbę-kiedy byłam ostatnio na grobie mojej wychowawczyni pani Hermanowej widziałam obok pryzmę śmieci. Jeśli masz kontakt z dyrekcją naszej szkoły, może mógłbyś zasugerować, aby przed tą uroczystością administracja cmentarza ją usunęła. Zastanawiam sie jak by można odnaleźć Sławka Kowalczewskiego (syna naszej polonistki). Kiedy ostatnio go widziałam mieszkał w Warszawie. Wbrew pozorom ma na imię Wiesław.
Pozdrawiam gorąco- Basia
janusz
Matura1951 (15)
27 maj 2007 - 20:37:19

Basiu!Niedokładnie czytasz forum i przeoczyłaś nowy nagłówek o tytule "poszukiwany-poszukiwana".Tam zamieściłem prośbę dotyczącą informacji o Danku i jeden z uprzejmych kolegów podał mi do niego nr telefonu.Mieszka w Gorlicach chyba od wielu lat. Pierwszy telefon to rozmowa o wszystkim i o niczym.Jak się dowiedział że przyjeżdżasz i być może Marysia to powiedział że przyjeżdża napewno. Miał błędne informacje iż Jubileusz Szkoły raczej nas nie dotyczy a bardziej był zainteresowany spotkaniem klasowym. Nie wie prawie nic o pozostałych osobach z waszej klasy.Zaskoczony był śmiercią E.Tomasika, bo o Lucjanie to wiedział. Wie że Jaś Szymański mieszka podobno w Łodzi, ale czy zna adres to nie wiem.
Napewno zaapeluję do Pana Dyrektora o pomoc w porządkowaniu grobu Pani Profesor I.Hermanowej,choć napewno jest juz uporządkowany, gdyż w programie jest składanie kwiatów na grobach naszych nauczycieli.
O Sławku (Wieśku) dowiedziałem się niedawno, że przyjezdża na wykłady do naszej Politechniki Białostockiej jako emerytowany profesor. Mój kolega z tej uczelni wziął moją wizytówkę i miał mu ją przekazać z prośbą o kontakt. Określił go jako bardzo żwawego i zaangażowanego w pracy staruszka. Mieszka w Warszawie i przyjeżdża do B-stoku na zajęcia. Chyba tego kontaktu nie będzie, bo rozmowa była dość dawno ale dobrze że mi przypomniałaś, to ja do kolegi zadzwonię.
Pozdrawiam i kłaniam się - Janek
Basia_ K
Matura1951 (16)
07 cze 2007 - 11:32:53

Witaj Janku! Odzywam się po długiej przerwie, byłam trochę zajęta, ale z przyjemnością wracam na forum. Dziękuje Ci za przypomnienie organizatorom o grobie P. Hermanowej, którą wspominam ciepło i serdecznie.
Próbowałam odnaleźć kogoś z klasy i namówić do przyjazdu, ale idzie mi to opornie. Znalazłam Sławka Kowalczewskiego, który pracuje teraz w Warszawie, ale nie przyjedzie, bo w soboty i niedziele ma zajęcia. Odnalazłam też Zenka Pawelca, ma kłopoty z przyjazdem, ale obiecał że zadzwoni i powie co zdecydował. Rozmawiałam z Dankiem, mówi, że przyjedzie, ale ma różne obiekcje, więc nie wiem czy dotrzyma słowa. Wspominał mi o Twojej książce, byłabym nią zainteresowana.
Na razie z naszej klasy zarejestrowły się cztery "dziewczyny". Może jeszcze ktoś przybędzie.
Ciekawa jestem czy uda nam sie spotkać w Iłży.
Niestety, nie powiodła się próba wysłania zdjęć z bliżej nieokreślonej przyczyny. Po prostu e-mail nie doszedł.Serdecznie pozdrawiam.
Basia.

[www.loilza.pl]
janusz
Matura1951 (17)
07 cze 2007 - 16:23:16

Witaj Basiu!
Gdybyś przysłała zdjęcia priorytetem na mój domowy adres ,to ja je wyślę bez problemów gdyż mam skaner a zdjęcia przywiozę Ci do Iłży 23 czerwca. Wezmę Twój telefon od Marysi to zadzwonię i powiem trochę wiadomości związanych ze Zjazdem. Danek przyjedzie napewno z synem tak powiedział mi podczas rozmowy telefonicznej. Moich książek jest kilka i będą na stoisku razem z materiałami dotyczącymi Zjazdu. Myślę że tylu chętnych nie będzie ale dla Ciebie zarezerwuję to co Ci się będzie ewentualnie podobać. Są to już resztki które dostałem od wydawcy.
Serdecznie pozdrawiam - Janek
PS . Adres na ewentualną wysyłkę zdjęć podam przez telefon
Basia_ K
Matura1951 (18)
10 cze 2007 - 12:07:38

Witaj Janku! Niestety druga próba wysłania zdjęć też się nie powiodła, wobec tego wyślę je jutro rano pocztą. Wiem że to zbyt późno, ale łudziłam się, że uda nam się wysłać je mailem.
Okazało się, że moja siła przekonywania jest silniejsza niż przypuszczałam- Sławek Kowalczewski po rozmowie ze mną zaczął przekładać sobotnie zajęcia i ma zamiar przyjechać Znalazł też dwóch kolejnych kolegów: B. Rynia i W. Stępnia. Pracujemy nad ich przyjazdem. Zenek Pawelec już się zapisał i wpłacił pieniądze.
Czuję się trochę głupio, jak samozwańczy przywódca klasy, ale cel uświęca środki. Może nas byc dziesięcioro na osiemnaście- to chyba niezły wynik.
Wysyłam Ci także inne iłżeckie zdjęcia, raczej tylko do obejrzenia. Serdecznie pozdrawiam.
Basia.

[www.loilza.pl]
janusz
Matura1951 (19)
10 cze 2007 - 18:42:29

Droga Basiu!Cieszę się bardzo z Twoich sukcesów jak również podziwiam Twoję energię i moc przekonywania. Zaśpiewam Ci za to specjalne 100 lat.
Na zdjęcia czekam i zaraz je wyślę - na nic nigdy nie jest za późno, trzeba być aktywnym aż do ostatniego dzwonka, już niestety nie lekcyjnego.
Basiu ! - Tak trzymać - do usłyszenia - Janek
janusz
Matura1951 (20)
14 cze 2007 - 14:24:43

Droga Basiu!Do późnego wieczora i bardzo rano dzisiaj wysłałem wszystkie Twoje zdjęcia, porządnie przez Ciebie ponumerowane i opisane.
Dzisiaj dałem także sygnał do Pana Dyrektora Celucha że są wysłane.
Pozdrawiam - Janek
janusz
Matura1951 (21)
15 cze 2007 - 19:01:49

Basiu!
Zdjęcia już są do ogladania za co nie omieszkałem podziękować Panu V-ce dyrektorowi. Miałem też  dzisiaj sygnał od organizatorów że się potężnie napracowali  ale mogiła Pani Profesor Herman jest wysprzątana  a przy okazji grób obok. Zaczęło się wielkie odliczanie do soboty zostało tylko 8 dni.
Do zobaczenia na Forum lub może już w Iłży.
Pozdrawiam - Janek
stasiadąbek
Matura1951 (22)
15 cze 2007 - 22:01:56

Witaj Janku
Dziękuję bardzo za pamięć i pozdrowienia. Pana Profesora F.Kobryńczuka spotkałam ostatnio na rozdaniu dyplomów rocznikowi mojej córki (a było to 2 lata temu), na tej uroczystości Pan Prof. prezentował fragment swojej pięknej twórczości. Na biuletyn czekam z niecierpliwością, czytałam zapowiedź jego przesłania.
Z serdecznymi pozdrowieniami - Stasia
janusz
Matura1951 (23)
16 cze 2007 - 03:58:19

Stasiu!
Za chwilę odjeżdzam do Stolicy między innymi z Mieciem Januszewskim którego zna napewno Twój mąż i który zaczynał swoją karierę weterynaryjną w Płocku.Biuletyn wysyłam w poniedziałek i może jeszcze coś co wydałem w ostatniej chwili.
Pozdrawiam - Janek
Basia_ K
Matura1951 (24)
18 cze 2007 - 15:21:05

Janku!
Bardzo dziękuję za pomoc przy przesyłaniu zdjęć, okazuje się, że musimy popracować nad swoimi umiejętnościami.
Ze wzruszeniem przyjęłam wiadomość o wysprzątaniu terenu wokół grobu, za każdym razem, gdy tam byłam, odczuwałam przykrość na widok wysypiska śmieci. Bardzo Ci za to dziękuję, myślę że do tych podziękowań dołączy się cała moja klasa.
Nigdy nie przypuszczałam, że po 50 latach nawiąże tak serdeczne kontakty z koleżankami i kolegami z klasy. W tym też część Twojej zasługi
Do zobaczenia w Iłży.
Basia.

[www.loilza.pl]
janusz
Matura1951 (25)
18 cze 2007 - 19:09:21

Witaj Basiu!Wczoraj rozmawiałem z Dankiem który jest bardzo pdekscytowany przyjazdem i martwi się że będzie tak dużo osób i czy się znajdziemy. Napewno znasz najnowszy program ale na wszelki wypadek podam niektóre godziny.g.8.00 rejestracja w sali gimnastycznej LO w/g roczników
10.45 - przejście do kościoła
11.00 - msza św.
12.15 - przejście na boisko
- złożenie kwiatów na cmentarzu
13.00 - program artystyczny na boisku
14.30 - gorący posiłek na boisku
14.30 - 18.00 - zwiedzanie szkoły
20.00 - 6.00 - Bal Absolwentów w Gimnazjum ul. Bodzentyńska 45Kłaniam się - Janek
stasiadąbek
Matura1951 (26)
20 cze 2007 - 10:42:20

Witaj Janku
Przesyłka właśnie dotarła. Dziękuję bardzo, bardzo. Będę delektować się lekturą...
Biuletyn ...  z piękną dedykacją.
Iłżecki romans Leśmiana .... wywiązałeś się znakomicie!
Pozdrawiam serdecznie - Stasia
stasiadąbek
Matura1951 (27)
20 cze 2007 - 11:03:14

Janku!
No i Sunia Maggie - przepiękna!
Serdeczności - Stasia
Basia_ K
Matura1951 (28)
20 cze 2007 - 15:40:37

Drogi Janku!
Dziękuję za informacje. Jestem w kontakcie z osobami z naszej klasy, więc chyba się jakoś odnajdziemy. Mam coraz większą tremę przed spotkaniem po 56 latach, ale mam nadzieję, że jakoś to przeżyję. Ciebie też muszę odnaleźć, choćby z powodu zdjęć.
A więc do zobaczenia w Iłży! - Basia
janusz
Matura1951 (29)
20 cze 2007 - 21:38:56

Witaj Stasiu!
Nie przypuszczałem  że poczta tak szybko dotrze.
Do rychłego zobaczenia - Janek
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.