Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Matura 1972

Wysłane przez loilza.pl 
loilza.pl
Matura 1972
08 sty 2007 - 19:40:15
Matura 1972
Tadek
Matura 1972 (1)
15 sty 2007 - 19:14:14

Dotychczas nie spotkalem nikogo z mojej klasy jak rowniez z pozostalych dwoch pocztkowo trzech. Licze na rozwoj informatyki....
Tadek
jerzy
Matura 1972 (2)
16 sty 2007 - 12:58:14

Cześć Tadek! Doskonale Cię pamiętam ,mieszkaliśmy razem w internacie , a jak było to chyba na forum nie muszę opisywać.
Czyli jednak powoli się odnajdujemy - Pozdrawiam
Jadzia
Matura 1972 (3)
03 lut 2007 - 19:19:12

Witam, właściwie dzięki synowi dowiedziałam się o istnieniu tego forum i jestem pod wielkim wrażeniem tej inicjatywy.
Muszę przyznać,że bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie obecność znajomych zdjęć i znajomych nazwisk - zwłaszcza absolwentów'72.
Mam nadzieję ,że dzięki temu uda nam się spotkać po 35 latach. Pozdrowienia dla całej mojej byłej klasy! Jadzia Szumielewicz z domu Siedlecka
Jadzia
Matura 1972 (4)
04 lut 2007 - 20:26:16

Witaj Tadziu. Oczywiście, że Cię pamiętam. Ja mieszkam w Iłży. Mam kontakt lepszy lub gorszy z innymi osobami min. Mazur Maria, Mikos Anna, Gilewska Hania, Kosiarska Teresa, Maćkowska Halina, Trześniewska Ola, Bilski Marek, Maziarz Barbara. Byloby miło doprowadzić do takiego spotkania po latach. Pozdrawiam serdecznie. Jadzia
Alicja Jolanta
Matura 1972 (5)
07 lut 2007 - 21:15:09

Z wielką radością i wzruszeniem zobaczyłam na forum nazwiska moich koleżanek i kolegów zdających maturę w 1972 roku. Cieszę się ogromnie ze spotkania, które będzie miało miejsce 23 czerwca. Doskonale pamiętam  wiele innych osób, z którymi mieszkałam w internacie i chodziłam do szkoły. Niestety, kontakt mam tylko z pojedynczymi osobami ( Stasia Kaca, Hania Figura). Już nie mogę doczekać się spotkania!!!Alicja Jolanta Stępień z domu Markowska.
Aga75
Matura 1972 (6)
10 mar 2007 - 12:45:48

Hallo Tadeusz,
Nasze drogi z pewnoscia krzyzowaly sie na korytarzu naszego Liceum ,ale my pierwszaki bylismy wtedy dla Was starszakow  " siusiu-majtkami" nic wiec dziwnego ,ze mlodsze roczniki nie utrwalily sie w pamieci. Ale u nas bylo podobnie. Mysle ze Ty mnie nie pamietasz, ale i ja musze sie przyznac do tego ,ze ze zdjecia , ktore jest na Forum tez sobie Ciebie nie moge przypomniec. Ja sie nazywam Agnieszka z.d.Wojniarska. Z Twojego rocznika przypomnialam sobie Tereske Kosiarska( z jej siostra Ala dzielilam w podstawowce jedna lawke), Anie Gilewska . Gosie Tomikowska?Cwiklak ( imienia nie pamietam ,a Jola jej siostra byla w tej klasie co ja.)
Dla Ciebie beda prawdopodobnie bardziej znane osoby ,ktore mieszkaly w internacie. Ela Sobolska ,Jola Cwiklak , Asia i Ola( nazwisk nie pamietam)Z chlopcow nie pamietam kto mieszkal w internacie.
Z mojego rocznika jak na razie nikt sie nie odezwal. Chyba wszystkich gdzies wywialo.
Serdecznie pozdrawiam Aga
Aga75
Matura 1972 (7)
11 mar 2007 - 13:31:51

Hallo Stasiu,
Widzisz jak malo potrzeba ,zeby mezczyzn z naszego semestru doprowadzic do zaczerwienienia? Ale jezeli bylo tak  naprawde to dziewczyny z grupy maluchow i tak nie mialy zadnych szans.
Stasiu,
wszyscy z wielkim uznaniem wspominaja Twojego Tate Prof Dabka. Ja  tez podzielam zdanie ,ze byl to wspanialy pedagog , ktory nie mowiac nic powiedzial wszystko.
W tym miejscu chcialabym jednak przypomniec takze Twoja Mame  -Pania Prof Dabek. Byla wymagajaca , ale to chyba zaowocowalo. Po  klasie mat-fiz mielismy jezyk polski  w malym palcu . Z perspektywy czasu moge tylko powiedziec , ze bez dobrej znajomosci jezyka ojczystego nie mozna dobrze wladac jezykami obcymi.
Jeszcze jedno pytanie : czy mialas praktyke studencka e lecznicy w Ilzy? To by mi wyjasnilo, dlaczego moja mama jak jej przez telefon zakomunikowalam ze oboje Prof Dabkowie nie zyja powiedziala mi ze ich corka jest po weterynyrii. To chodzlo o Ciebie.
Serdecznie pozdrawiam
Aga
stasiadąbek
Matura 1972 (8)
11 mar 2007 - 17:35:52

Witaj Aga
Miło słyszeć takie opinie o swoich Rodzicach- nauczycielach.  Tata był niewątpliwie bardziej lubiany przez uczniów, Mama niewątpliwie bardziej wymagająca ale wykładała język ojczysty i jednocześnie obowiązkowy przedmiot maturalny to nie miała wyjścia. Tata natomiast był bardzo wymagający w odniesieniu do nas - swoich córek (nie mam tu na myśli historii). Ale to wszystko zaprocentowało. Ja skończyłam weterynarię na SGGW w Warszawie i gdzież miałam mieć praktyki jak nie w lecznicy w Iłży, skoro na każde wakacje przyjeżdżałam do domu pomagać Rodzicom w pracach polowych, mieli przecież gospodarstwo.
Domek po Rodzicach czeka na nas w każde lato, tam spędzamy część urlopów w mniejszym lub wiekszym gronie rodzinnym, w tamtych okolicach mieszka sporo rodziny ze strony Mamy i Taty.
Pracuję w zawodzie ale w administracji, w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Płocku, zajmuję się chorobami zakaźnymi zwierząt. Mąż -też lekarz weterynarii pracuje w terenie, mieszkamy 20 km. za Płockiem w miejscowości Brudzeń Duży, mój mąz ma tu ładną lecznicę wzmocnioną od ponad roku przez córkę i zięcia - też lekarzy weterynarii.
Na iłżeckiej stronie internetowej jest kilka zdjęć przesłanych przez moją siostrę Anię (rocznik maturalny 1977) może ją znałaś. Ja wysłałam sporo zdjęć, niebawem powinny znaleźć się na stronie.
Z naszej klasy (same dziewczyny) nikt się nie odezwał, dobrze, że Tadeusz Krzywda(z klasy równoległej) jest aktywny to nadrabia za innych.
Aga może odsłonisz troszkę Twojej prywatności, gdzie przebywasz, co porabiasz.
Pozdrawiam serdecznie Stasia Gołębiowska (Dąbek).
miroslaw pacocha
Matura 1972 (9)
11 mar 2007 - 18:24:47

ojej !!! to nasz zawód jest chyba na forum najliczniejszy,bo jest nas troje.
Alicja Jolanta
Matura 1972 (10)
11 mar 2007 - 19:10:40

Wreszcie na forum matura 72 zaczyna się coś dziać, ale z mojej klasy "C" (też same dziewczyny) , której wychowawczynią była pani prof. Zofia Bańcer,  nie odezwał się jeszcze nikt. Nie wydaje mi się, żeby moje koleżank, m.in.:Ela Piątek, Basia Fura, Basia Dygas, Wanda Dygas, Basia Kępińska (lub Kempińska), Stenia Kowalczyk, Zosia Wnuk, Zosia Nogal, Jadzia Czuj, Krysia Stępniewska miały problem z komputerem. Próbuję nawiazać kontakt z Ela Piatek i liczę, że mi się to uda. Musimy sie przecież na tym zjeżdzie rozpoznać, chociaz od matury minie za moment 35 lat!
Pozdrawiam Cię, Stasiu, serdecznie i mam nadzieję, że mnie pamiętasz. Uściski dla wszystkich absolwentów iłżeckiego liceum, a zwłaszcza dla maturzystów 72.
Alicja Jolanta Stępień z d. Markowska
Aga75
Matura 1972 (11)
11 mar 2007 - 19:18:27

Hallo Stasiu,
Znalas wiec zapewne mojego ojca Dr Szabelskiego. Nasze drogi w lecznicy ilzeckiej zapewne sie mijaly , bo ja w czasie wakacji albo tez bylam na praktykach ,albo na obozach studenckich. W 1981 roku  przed podjeciem pracy w Kolobrzegu wyjechalam na dwa tygodnie do Niemiec i ku" ogolnej uciesze mamy i ojca" zostalam. Minelo 26 lat. Po naglej smierci ojca w `86 roku ,mama z siostra wyjechala z Ilzy pod koniec lat osiemdziesiatych. Na tym tez skonczyl sie bezposredni moj kontakt z Ilza. Ale jezeli masz ochote na wymiane mysli podaje moj adres internetowy: agnes.atzei@gmx.de
Serdecznie pozdrawiam Aga
stasiadąbek
Matura 1972 (12)
11 mar 2007 - 21:18:33

Aga, wreszcie mi się poukładało co do Twojej osoby, pewnie, że znałam Twojego zacnego Tatę, szkoda, że właściwie utraciłaś kontakt z Iłżą ale wszystko do nadrobienia.Jolu, z dziewczyn, które wymieniłaś najbardziej pamiętam Elę Piątek może dzięki zainteresowaniu biologią, jeżeli nawiążesz z Nią kontakt to przypomnij o mnie. A co z dziewczynami z mojej klasy jak Teresa Pilecka, Ula Gołębiowska, Grażyna Hankus, Ula Jońca, Hania Frydler może któraś się odezwie.
Kuzyn Pani prof. Bańcer - Paweł Kowalczyk, troszkę młodszy od nas skończył również weterynarię i super prosperuje w Warszawie, jest "guru" mojej córki, która praktykowała w Jego klinice i teraz utrzymuje z Nim stały kontakt z zakresu leczenia małych zwierząt.Mirku, co za zawód reprezentujesz, czyżby też lekarz weterynarii.Pozdrawiam Was bardzo serdecznie
Stasia Gołębiowska (Dąbek)
stasiadąbek
Matura 1972 (13)
14 mar 2007 - 16:25:19

Witaj Tadeusz
Nikt niestety z naszego rocznika maturalnego nie włącza się do duskusji, szkoda bardzo, myślałam, że po ukazaniu się przesłanych przeze mnie zdjęć ktoś się odezwie a tu nic; może ktoś się na nich rozpozna i zareaguje, ciekawa jestem na przykład bardzo z kim tak "balowałam" jako 10-latka. Może trzeba po prostu trochę więcej czasu na te reakcje.
Wiosna natomiast nastraja odpowiednio, przypominają się mini-spódniczki...
Pozdrawiam serdecznie - Stasia
Aga75
Matura 1972 (14)
15 mar 2007 - 20:35:40

Hallo Stasiu, Tadeusz i Janusz,
Jak do tej pory zainteresowanie ze strony naszych rocznikow mozna przyrownac do zera ! Mysle , ze po Jajkowych Swietach to sie zmieni.
Jak do tej pory staralismy sie  zainteresowac  nasze kolezanki i kolegow tez wspomnieniami z lat licealnych.
Zdjecia na Forum wyzwalaja nutke nostalgiczna.Po obejrzeniu studniowkowych zdjec z naszych czasow i tych z lat 2004-2006 widac ze dzieli nas "Epoka"-my dziewczyny jak jeden maz  biale bluzki zapiete pod szyje i czarne spodnice.Z lat 2004-2006dziewczyny jak modelki w balowych kreacjach. U chlopcow stroj pozostal ten sam -czarny garnitur i biala koszula...
Pozdrawiam Aga
Robert
Matura 1972 (15)
17 mar 2007 - 20:54:46

No właśnie, przecież to, co robi Tadeusz, nazywa się moderowaniem Forum. Od dziś będzie Moderatorem.
Robert Celuch, z-ca dyrektora LO w Iłży, absolwent 1985 r.
Alicja Jolanta
Matura 1972 (16)
18 mar 2007 - 11:35:55

No i proszę! Nieopatrznie usunęłam swój post, którym przyczyniłam się do kolejnego awansu dla Tadeusz w jego niezwyklej karierze zawodowej.
W związku z tym chcę powtórzyć moje pozdrowienia dla Dyrekcji i Rady pedagogicznej LO w Iłży. Szczególnie gorąco pozdrawiam moją kuzynkę Anię Szczepanowską i mojego młodszego kolegę Waldka Kosiora.
Życzę Wam wytrwałości w realzacji tego ogromnego przedsięwzięcia, jakim jest zjazd absolwentów. Waldu, przekaż pozdrowienia Jurkowi i Twoim rodzicom.
Alicja Jolanta Stępień (Markowska)
Tadek
Matura 1972 (17)
18 mar 2007 - 12:06:03

To po co grzebiesz przy napisanych juz postach. Wiemy z Aga o co chodzilo. O czarne spodniczki i biale bluzeczki. To swiadectwo naszego pokolenia matury 72. Pisalas ze to ladne kolory. Aga napisala, ze tylko faceci nie zmienili sie bo nadal kroluja garnitury za to dziewczyny kolorowe baletnice nie mowiac juz jak sie desous zmienilo w rozmiarach do nici do zebow. Tak sie doslownie tlumaczy to na angielski. Szkoda, ze nikt wiecej nie dolacza sie do dyskusji. Sam pewnie tez posypie glowe popiolem i znikne z tego forum. A Pani nauczyciel ma nie odrobiona prace domowa!!!
Milej niedzieli
T
Alicja Jolanta
Matura 1972 (18)
19 mar 2007 - 20:27:33

Nie znajduję ani jednego powodu, żebyś musial posypywać głowę popiołem!
Forum bez Ciebie? Nie do przyjęcia!
Pozdrawiam - Alicja Jolanta
Stepien Wlodek
Matura 1972 (19)
23 mar 2007 - 10:50:31

Cześć Tadeusz. Jeżeli Cię dobrze zapamiętałem , to chyba rozpoznałem twoją podobiznę  z przed lat/ na zdjęciu stoisz od góry ,drugi z prawej - jeśli się nie mylę /. Ja Ciebie pamiętam lepiej , bo byłem młodszym i dla nas młokosów WY byliście kimś.  Ty może mnie zapamiętałeś jako "friko" - takie miałem  przezwisko / wysoki.szczupły ,
pokój przy wejściu do intrnatu dla chłopców / . Pozdrowienia  Wlodek S .
Teresa Siedlecka
Matura 1972 (20)
23 mar 2007 - 17:36:53

Witam wszystkich!
Z książki pt.:"Iłża zapamiętana" Krzysztofa Madejskiego wyd. w 2004 roku, mogę Wam podpowiedziec kilkanaście nazwisk: Jońca Urszula, Banaszkiewicz Marianna, Chamerska Aleksandra, Czuj Jadzia, Drab Danuta, Dugas Barbara, Dygas Janina, Dywan Joanna, Dziara Krystyna, Filipowicz Zosia, Fura Basia, Głód Halina, Głoch Alina, Kępińska Basia, Kosno Ela, Kowalczyk Stasia, Kozera Krysia, Kruszewska Ela, Kupidura Grazyna, Madejska Wiesława, Nogal Zofia, Piątek Anna, Piątek Ela, Skorża Zosia, Smulczyńska Ula, Wnuk Zofia, Celuch Krystyna, Wróblewska Krystyna, Tomikowska Małgosia, Strugała Maria, Stępniewska Krystyna, Stefańska Elżbieta, Sobera Maria, Rybakowska Halina, Pilecka Jadwiga, Pacholec Elżbeta, Moskal Ela, Mazur Krystyna, Lipiec Anna, Kostrzewa Danuta, Kiraga Danuta, Siwiec Marianna, Jaskros Zosia, Hankus Grażyna, Gut Halina, Gołębiowska Ula, Celuch Wiesława, Doroszyński Waldemar, Kurkiewicz Krzysztof, Mackowska Halina, Marek Henryka,  Nowak Ola, Patyk Grażyna, Rak Stanisław, Siedlecka Kazimiera Jadwiga, Sochaczewski Marian, Tomasik Stanisława, Trześniewska Ola, Celuch Zosia, Marcula Irena, Mazur Maria, Migus Danuta, Pawłowski Wojciech, Zając Bożena, Kot Teresa, Wicik Barbara, Orczykowska Jolanta, Kitowska Julia, Kotrys Helena, Kuc Jadwiga, Pertyt Jadwiga, Majchrzak Ela, Wójcicka Krysia, Chmurzynska Sabina, Jażwiak Stanisława, Pomorska Zosia, Papka Janina, Orzeł Jadzia, Krakowiak Ela.
Jeżeli pomyliłam nazwisko lub imię to z góry przepraszam. Teraz możecie sobie dopasowac te osoby do poszczególnych klas. Jeżeli kogoś zabrakło to na tej liście to nie z mojej winy. Mam nadzieje że choc troche Wam pomogłam.
Pozdrawiam serdecznie!
Teresa Siedlecka(Tkaczyk) Matura 1976 Kl. IVc
Tadek
Matura 1972 (21)
23 mar 2007 - 18:26:36

Tereso
Dziekuje Ci bardzo. Oczywiscie, ze pomoglas mi bardzo. Zajme sie z koezankami dopasowac te puzle. A propos ksiazki to czy taka mozna jeszcze kupic?
Pozdrawiam Cie Tereso
Tadeusz
stasiadąbek
Matura 1972 (22)
24 mar 2007 - 12:18:12

Kochani forumowicze 1972
No to do pracy. Spróbujemy odtworzyć skład naszych trzech klas. Na początek klasa B bo jestem w tym najsilniejsza:
Jońca Urszula,                                                           Dąbek Stanisława,                                                    Tomikowska Małgorzata,                                             Stefańska Elżbieta,                                                      Sobera Maria,                                                              Rybakowska Halina,                                                     Pilecka Jadwiga,                                                          Pacholec Elżbieta,                                                        Moskal Teresa,                                                            Mazur Krystyna,                                                          Lipiec Anna,                                                                Kostrzewa Danuta,                                                       Kiraga Danuta,                                                            Jaskros Zofia,                                                              Hankus Grażyna,                                                         Gut Halina,                                                                  Gołębiowska Urszula,                                                Celuch Wiesława,                                               Celuch Zofia,                                                               Marcula Irena, Patyk Grażyna,                                                                     Wicik Barbara,                                                     Orczykowska Jolanta,                                             Kitowska Julianna,                                                      Kotrys Helena,                                                             Peryt Jadwiga,                                                            Majchrzyk Elżbieta,                                                     Wójcicka Krystyna,                                          Stępniewska Krystyna,                                       Wróblewska Krystyna,                                          Kozera Krystyna,
Lasek Teresa (Biała),
LasekTeresaCzarna.     
Mogło mi się coś oczywiście pomylić, jeżeli tak proszę o sprostowanie. posiłkowałam się książką "Iłża zapamiętana" (dziękuję Tresie Siedleckiej za przypomnienie o tej książce) oraz zdjęciem ze studniówki, na którym prawie wszystkie dziewczyny się podpisały, niektóre niestety tak nieczytelnie, że nie mogłam odszyfrować.Teraz Tadeusz klasa  A :
Doroszyński Waldemar (nie Doroszewski).                                                             Tomanek Leszek - nie znalazłam,                            Kurek Kazimierz odnalazłam w 1973.                                                                         
Tadeusz, zapamiętałeś super i to alfabetycznie, gratuluję.    A teraz do Joli. po prostu przedstawię pozostałe nazwiska i to chyba będzie klasa C:
Banaszkiewicz Marianna,
Chamerska Aleksandra,
Czuj Jadwiga,
Drab Danuta,
Dugas Barbara,
Dygas Janina,
Dywan Joanna,
Dziara Krystyna,
Filipowicz Zofia,
Fura Barbara,
Głowacka Zofia,
Głód Halina,
Goch Alina,
Kępińska Barbara,
Kosno Elżbieta,
Kowalczyk Stanisława,
Kruszewska Elzbieta,
Kupidura Grażyna,
Madejska Wiesława,
Markowska Alicja Jolanta,
Nogal Zofia,
Piątek Anna,
Piątek Elżbieta,
Skorża Zofia,
Smulczyńska Urszula,
Wnuk Zofia,
Celuch Krystyna,
Strugała Maria,
Marek Henryka,
Kuc Jadwiga,
Chmurzyńska Sabina,
Jaźwiak Stanisława,
Pomorska Zofia,
Papka Janina,
Orzeł Jadwiga,
Krakowiak Elżbieta.Pozdrawiam Was bardzo serdecznie - Stasia Dąbek
maturzysta74
Matura 1972 (23)
24 mar 2007 - 12:56:39

ciekawy jestem jak matura 71 trochę ich pamiętam z internatu W Studniarz, Kołsut i gitarzysta ale zapomniałem nazwiska wiesiek kaca 74
maturzysta74
Matura 1972 (24)
25 mar 2007 - 12:57:31

Cześc Stasiu Dąbek czytam te wszystkie listy i przypominam sobie niktóre osoby ja jestem z 74 kończyłem z Pawłem Kowalczykiem a mieszkam chyba najbliżej ciebie bo w Sochaczewie tu skończyłem karierę lotniczą. Często latałem nad Brudzewem na Migach.Teraz tu mieszkam i też wybieram się na zjazd.Wiesiek Kaca
maturzysta74
Matura 1972 (25)
25 mar 2007 - 13:02:25

Cześc Tadziu
Czytam wszystko, bo moi się nie ujawniają. Najblizej mnie mieszkał Waldek Doroszyński i Tomanek postaram sie jakoś ich powiadomic wiesiek kaca
Alicja Jolanta
Matura 1972 (26)
25 mar 2007 - 13:40:42

Stasiu, Tadeuszu i wszyscy mlodsi koledzy - serdeczne dzięki za tyle cennych informacji!!!
Wychowawczyni kl.C to prof. Zofia Bańcer
A teraz prośba do Wieśka Kacy - czy wiesz cos na temat Zosi Nogal, która, o ile sobie dobrze przypominam, równiez pochodzila z Grabowca. Gdybys mial jakies informacje na ten temat, odezwij sie na  Forum matura 1972. To mile, Tadeuszu, ze wyslales wici do Wieśka Studniarza, z ktorym kilkakrotnie spotykałam sie w Lipsku.
Pozdrawiam wszystkich najserdeczniej!!!!!!
Alicja Jolanta Stępień ( Markowska)
Tadek
Matura 1972 (27)
25 mar 2007 - 13:52:18

Dziekuje Jola.
Ale muisz zrobic edyt tego mojego postu z nazwiskami i wpisz polskie miekkie n ja nie mam.
Pozdrawiam Jolu
Wiesiu Tez dziekuje za pomoc i milo Cie to widziec kolego po fachu.
Tadek
maturzysta74
Matura 1972 (28)
25 mar 2007 - 14:06:01

Alu od 33 lat jestem w tamtych stronach rzadkim gościem ale Zosi Gogal bardzo nie kojarzę mieszkam w Sochaczewie. wiesiek kaca
Tadek
Matura 1972 (29)
25 mar 2007 - 14:14:21

Wiesiu
To byla Zosia Nogal, ladna dziewczyna musiales ja zauwazyc.
Tadeusz
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.