Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Matura 1966

Wysłane przez loilza.pl 
Jurek56
Matura 1966 (4860)
22 kwi 2010 - 04:46:25

" Jak widac powoli wychodzi na moje..."  no tak.   jesli  takie  przyjmiemy  kryteria ... ja je   uszanuje  ale...
Spierali   się  Krasiński i  Mickiewicz  ze  Słowackim , cierpial  Norwid, Wyspianski  kpil  z  naszych , narodowych  wad  w  żywe  oczy (  miales  chamie...) i co  ???     az  sie  cisnie  na  usta  szczeniackie  powiedzenie  ...jajco !!   powiem  tylko  jedno  swoje  zdanie -  jest  coś  obrzydliwego  w  tym  gloszeniu  pojednania  z  Rosją  przez  " elyty" róznego  autoramentu, kiedy  jeszcze  nic  nie  wiadomo  o tym , kto  lub  co , naszych  przedstawicieli  doslownie  przekręcilo  pod  Smoleńskiem .   A  juz  koncentrowanie  sie  na  tym  aby  "moje"  bylo  na  wierzchu???    szkoda  gadać...    ...biorę  sobie  urlop  od  forum.    cześć  jr
Ostatnio edytowany przez Jurek56 (2010-04-22 08:23:08)
magnolia
Matura 1966 (4861)
22 kwi 2010 - 07:32:21

Witam!
Bogdan podaje Ci coś do czytania  a więcej też tam znajdziesz już sam
[astral-projection.blog.onet.pl] … index.htmlpozdrawiam
                 Bogusia Orzeł

[astral-projection.blog.onet.pl]
bogdanp
Matura 1966 (4862)
22 kwi 2010 - 15:25:00

Witam wszystkich, szczególnie Jerzego.  Nareszcie, chociaż częściowo jesteśmy zgodni. Sprawa smoleńskiej tragedii powinna być  dogłębnie wyjaśniona. Nie bardzo mogę zrozumieć dlaczego,  tak łatwo zgodziliśmy się aby to rosyjska strona jako pierwsza miała w swojej dyspozycji wszystkie dowody tego wypadku.  My jesteśmy jakoś nie tak potraktowani. Przecież głównym poszkodowanym był nasz kraj i to my powinniśmy  wieść w tym śledztwie prym. Ktoś tu wspomniał o międzynarodowym śledztwie, według mnie byłoby to najrozsądniejsze rozwiązanie. Strona rosyjska miałaby czyste sumienie a my pewność rzetelności śledztwa.
Nie zgadzam się z drugą częścią, że nie powinniśmy szukać porozumienia z Rosją. Otóż według mnie powinniśmy, nie za wszelką cenę, na rozsądnych, czysto handlowych i politycznych warunkach ale powinniśmy. Jednym z poważniejszych błędów po roku 89 było nagłe zerwanie kontaktów handlowych z Rosją. Umowy trzeba było renegocjować ale utrzymać,  to był rynek który chłonął nasze nieco bublowate wyroby, ale chłonął. Do czasu modernizacji można było to ciągnąć. W efekcie mamy gwałtowny upadek polskich firm i  bardzo wysoki wzrost bezrobocia. Ale to jest moje zdanie a ja nie znam się na tym, ot takie moje przemyślenia. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
A... jeszcze jedno,  wakacje to Ty sobie  Wielce Szanowny Panie Jerzy zrobisz w sierpniu. Forum może istnieć beze mnie ale bez Ciebie... nie. -bogdanp
[glosrydzyka.blox.pl] … tml?593046
Ostatnio edytowany przez bogdanp (2010-04-22 15:28:39)

[glosrydzyka.blox.pl]
Tadek
Matura 1966 (4863)
22 kwi 2010 - 21:53:53

Bogdan
Przepraszam Cie za moją uwagę, ale muszę Ci powiedzieć dlaczego Rosja przewodniczy badaniu katastrofy. Otóz tak stanowi międzynarodowe prawo. Za badanie przyczyn wypadku opowiedziane jest państwo na którego terytorium doszło do incydentu lotniczego. Rosjanie robią piękny ukłon, dopuszczając naszych ekspertów i prokuratorów od samego początku. Zaznaczam, że nie jestem rusofobem a Katyniu jest brat mojego dziadka o imieniu Konstanty z moim nazwiskiem. I wiedziałem o tym od dziecka i z tą zakazaną wiedzą rosłem. Ponadto kilka tygodni temu był wypadek polskiego samolotu w Tallinie. Właśnie tu jestem teraz i na odpowiedniej stronie można to sprawdzić. W przypadku tego polskiego samolotu. ktory lądował na zamarzniętym jeziorze pod Talinem - komisja badająca przyczynę jest wyłącznie Estońska - tak stanowi prawo.  Znam cała załogę. Dlatego proszę nie twórzcie teorii spiskowych tam gdzie nie mają racji bytu. Przypomnijcie sobie, kto wyzywał pilota od tchórzy i kierował do prokuratury za nieladowanie w Tibilisi. Ten sam pilot, który zginął jako kapitan był wtedy drugim pilotem. Myslę,  ze w miare jasno wskazałem na przyczynę katastrofy tak tragicznej w skutkach, gdzie zginęło wielu moich serdecznych kolegów i przyjaciół. Cześć ich pamięci.
T
Tadek
Matura 1966 (4864)
22 kwi 2010 - 21:56:14

Ponadto myślę, że strona rosyjska, będzie chciała wyjaśnić wszystko, a obawiam się ze polska może nie powiedzieć wszystkiego do końca bo spadłby aureole...
bogdanp
Matura 1966 (4865)
23 kwi 2010 - 13:29:43

Jerzy, wszystkiego najlepszego, zdróweczka aby nigdy nie zawiodło, szczęścia oby zawsze dopisywało, pieniążków aby starczyło na te planowe i nieplanowe wydatki. Pociechy z wnucząt, albowiem one są naszą nadzieją.
Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów.-bogdanp
Lambert
Matura 1966 (4866)
23 kwi 2010 - 17:39:45

Witam Bogdana P.Serdecznie dziękuję Ci za życzenia i pamięć!PozdrawiamWojtek W.
bogdanp
Matura 1966 (4867)
24 kwi 2010 - 07:12:10

Głupota kosztuje, namęczyłem się, napisałem długiego posta i jednym  kliknięciem nie tego klawisza skasowałem. Witam serdecznie wszystkich.
Nareszcie dziś wolny dzień, mogę spokojnie odpocząć w domeczku.
Życie nie jest proste i ciągle szykuje nam niespodzianki. Otóż złożyłem te papiery na emeryturę i... niestety, okazało się, że kiedyś wziąłem urlop bezpłatny i do emeryturki nieco zabrakło.  Trzeba 'dopracować". Muszę jednak  przyznać, że jest to najciężej przepracowany miesiąc w moim życiu. Od pracy się odwykło, ma to jednak i swoje dobre strony.
Przy każdej wizycie u lekarza każdy z nich mówił: "schudnąć panie Bogdanie, schudnąć!". Nie było jak dotąd na to sposobu. Teraz w ciągu trzech tygodni schudłem 7 kg!!! Dla samego tego warto się pomęczyć, od teraz będę znał sposób.
Boguś i Jerzy, maj coraz bliżej i ja wybieram się w przyszłą sobotę na mały rekonesans. Muszę obejrzeć gdzie da się dojechać, ustalić miejsce, zabezpieczyć opał... itd.
Proponuję dziś posłuchać _ Pepe Lienhard Band- szwajcarski zespół który kiedyś startował w konkursie Eurowizji, taka łatwa muzyczka.
[www.youtube.com] … re=related
Jeszcze może- Red Hot Chili Peppers w świetnym utworze "Californication"
[www.youtube.com]
dodam jeszcze ciekawe wykonanie popularnego "Tico tico"
[www.youtube.com]
no... może to zakończenie trochę takie.... jakieś.... ale...
życzę udanego wypoczynku.-bogdanp
Ostatnio edytowany przez bogdanp (2010-04-24 11:07:03)

[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
bogdanp
Matura 1966 (4868)
25 kwi 2010 - 07:49:28

Witam wszystkich.
Pozwoliłem sobie ostatnio  (w piątek i wczoraj) powędrować trochę po blogach i za głowę się łapałem. Co się tam wypisuje to przechodzi ludzkie pojęcie. Jacy my, jako naród jesteśmy zawzięci, mściwi i... beznadziejni, jak łatwo ulegamy różnym wpływom. To porażające, ale my nie potrafimy ze sobą rozmawiać. Ile podłości czyta się w tych wpisach i to ludzi którzy absolutnie się nie znają.
Wydajemy sądy w sprawach o których nie mamy zielonego pojęcia, wyciągamy zaszłości sprzed wielu, wielu lat. Lżymy się nawzajem, nie słuchając racji oponentów, nie czekając aż coś się wyjaśni, już z góry ferujemy wyroki i jesteśmy o ich słuszności absolutnie przekonani.
Ta wojna między zwolennikami PO i PiS jest przerażająca i bardzo źle to wróży. Społeczeństwo po zmianie ustroju zamiast się jednoczyć,  wyraźnie jest podzielone i ten podział się pogłębia. To jest wina wyłącznie polityków, którzy w swych dążeniach do władzy stosują te rynsztokowe metody. Naród ma skąd brać przykład.
Szkoda tych naszych przyszłych pokoleń, które w tym kraju przy tego rodzaju prowadzeniu polityki gospodarczej i społecznej, nie czeka nic dobrego. Istnieje również groźba, że ludzie mogą tych napięć, tej biedy i tych.... "głupot" ze strony rządzących nie wytrzymać i... wtedy biada temu narodowi. Groźba taka istnieje realnie bo obie te główne partie w swojej głupocie tak zajęte są rozgrywką między sobą, że zapomniały o wszystkim i wszystkich. Wieszanie psów na sobie nawzajem niczego nie zmieni i nie poprawi.
Jerzy, zmieniasz fakty a to nieładnie, Wałęsa nie oskarżył Kaczyńskiego a wspomniał, że w czasie lotu do Gruzji miał miejsce taki przypadek, ot i wszystko. Czytałem i słuchałem jego wypowiedzi. Prowokujesz.
Do posłuchania proponuję Gianni Morandi i taką starą pioseneczkę "Non son degno di te"
Jeszcze może Happy Monday w utworze "Step on"
-bogdanp

[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
Jurek56
Matura 1966 (4869)
25 kwi 2010 - 11:03:34

Witaj  Bogdanie !    Najpierw  słowo  o Twoim  Pakoslawiu-  ostatnio  wzburzyła  Cie  opinia  , ze  w  nim  zostaleś  ze  swoja  mentalnością.  Otóż  mój  drogi - gdybym  ja  pochodził  z  miejscowości  , ktora   jest  wymieniona   obok  np. Chocimia ,  Cecory  czy  Grunwaldu  na  kolumnadzie  pozostałej  z  Pałacu  Saskiego  to  taką  uwagę  przyjąłbym ,   jako  komplement  a  nie  podnosil  sobie  (  i  innym !!! )  ciśnienia.  A  juz  nie bedę  dodawal  zaszczytnych  wydarzeń  z  czasu  ostatniej  wojny ,vide "Baca".    Tutaj  Bogusiu    na  forum  to  trzeba  główkowac  zanim  sie  cos  napisze  no i  szacunek  dla  starszych  obowiązuje. 
Akurat  mój  ostatni  post  to  nie  byla  wycieczka  (  tym  bardziej  prowokacja )  w  Twoją  stronę.  Jednak szkoda , ze  Ci  sie  nie  spodobala  moja " publicystyka ", a  już  myślałem  że  po  sześcdziesiątce  będę  sobie  dorabial  takimi  felietonikami  a tak  to  bedka ...      
pozdr.   jr  PS  zazdroszczę  tych  siedmiu  kg , oj  zazdroszczę  i  , oczywiscie , gratuluję  owocnej  pracy !!
Ostatnio edytowany przez Jurek56 (2010-04-25 11:05:13)

[www.loilza.pl]
[www.loilza.pl]
[www.loilza.pl]
[www.loilza.pl]
bogdanp
Matura 1966 (4870)
25 kwi 2010 - 11:42:35

Skleroza u mnie posuwa się  w zastraszającym tempie,  nie pamiętam abym pisał, że post Jerzego mi się nie podoba, a On mi to wciska. Muszę iść do lekarza, albo samemu brać Lecytynę.
Ja miałem uwagę tylko do jednego fragmentu i tylko tyle napisałem nic więcej, a, że pisałeś nieprawdę więc zwróciłem na to uwagę. Tyle Jerzy, tyle, nie wciskaj kitu na siłę.
Post Mirka zdenerwował mnie z innego powodu i Ty o tym dobrze wiesz z jakiego, jeśli nie to przeczytaj tamten mój post.
O tym, że Pakosław jest piękną wsią i historycznie znaczącą to ja doskonale wiem. Pakosław jest czynnie związany ze wszystkimi powstaniami, wojnami i ruchami narodowowyzwoleńczymi. Są po tych wydarzeniach ślady w okolicy i pamiątki. W świetle najnowszych odkryć udowodniono, że trzy tysiące lat przed naszą erą, na miejscu Pakosławia istniała pierwotna osada w której tworzono wyroby z kamienia. Pozostałości po kamieniołomach są do dziś. Mój Ojciec stawiał budynki gospodarcze właśnie z kamienia własnoręcznie wydobywanego. Ja osobiście jestem w Pakosławiu i jego okolicy, jego cudownym powietrzu i krajobrazie, zakochany. Będziesz miał okazję się przekonać w maju.
O tym,że jest gdzieś na jakiejś tablicy zapisany nie wiedziałem, ale to bez znaczenia albowiem :" Pakosław piękną wsią jest i basta".
Na emeryturze możesz robić co zechcesz, możesz pisać, możesz pracować w radio, możesz też nic nie robić. Ja, jeśli Bóg da i dożyję tej upragnionej emerytury, to przez pierwsze dwa-trzy lata nie robię kompletnie nic, przez kolejne dwa-trzy pomyślę co robić, a potem to nie będzie mi się chciało. Wybieram się do Iłży na turniej rycerski 2-3 maja, może więc kogoś spotkam, będzie okazja powspominać, szkoda, że nie będę mógł wypić kufelka złocistego płynu ale... zobaczymy.
Dla złagodzenia napięć proponuję Jordyn Taylor i "Strong"
[www.youtube.com]
Jeszcze może Katy Perry
-bogdanp

[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
bogdanp
Matura 1966 (4871)
25 kwi 2010 - 13:56:57

Nigdy nikomu nie zwracam uwagi, jeśli ktoś zrobi błąd, ale... ponieważ to spotkało mnie, więc temu samemu Panu odpowiem.
Jerzy zwróciłeś mi uwagę w którymś poscie,że  jesteś 'kowalkowiakiem", a nie jak ja napisałem "kowalkowianinem". Nie wiem czy popełniłem błąd, ale proszę Alicję Jolantę o werdykt który przyjmę z pokorą.
Ale............ Jerzy!!! Zacytuję twoje zdanie :"Życie nie znosi próżni, nie będzie trwamu będzie al. dżazira albo inny diabeł. ."
Mój wielce miły i przesympatyczny Jerzyczku. "Trwam" jako nazwa telewizji pochodzi od czasownika trwać i w formie czasownika zostało użyte w nazwie, nie wymyślonego nieistniejącego rzeczownika "trwam". Należało więc napisać  "nie będzie TV "Trwam" będzie.... i tu znowu pies pogrzebany. Jeśli nawet użyłeś spolszczonej pisowni to wypadało napisać "Al Dżazira". To tytułem Jerzyczku rewanżu, więcej tego nie będzie, to był jeden jedyny raz.
PRZEPRASZAM.Pełen szacunku dla Waćpana-
Ostatni teledysk Miry Kubasińskiej
-bogdanp
Ostatnio edytowany przez bogdanp (2010-04-25 15:55:06)

[www.youtube.com]
Alicja Jolanta
Matura 1966 (4872)
25 kwi 2010 - 17:54:25

Bogdanie, obydwa  wyrazy ( kowalkowianin  i kowalkowiak ) nazywające mieszkańca Kowalkowa są poprawne, ale "kowalkowiak" należy do form potocznych. To tak jak "warszawianin" i "warszawiak".  Wszystko zależy od sytuacji mówienia.
Norwid tak powiedział  o Chopinie (Szopenie):
"Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel." Użycie w tym wypowiedzeniu formy "warszawiak" byłoby niezręczne stylistycznie.  W przypadlu wymiany  myśli na naszym forum nie znajduję przeciwwskazań do posługiwania się również formą "kowalkowiak".
Pozdrawiam serdecznie
AJ
Jurek56
Matura 1966 (4873)
25 kwi 2010 - 22:51:43

Bogdanie -  użyłem  "trwam'   jako  nazwy  własnej  a  w  takim  przypadku  chyba  nie  maja  zastosowania  reguły  gramatyczne  w  takim  znaczeniu  , jak  Ty  to  ująłeś. Znowu  poprosimy  o  pomoc   nasze  Koleżanki.  Tak  mi  sie  marzy  ' pogotowie  polonistyczne  "  na  naszym  wspaniałym  Forum, co ???.      Bogdan  dostaliśmy  wszyscy  burę  od  BasiK. Tylko  nie  mów , że  Ty  niewinny !!! 
a  co  do  Rosji ... Bogdan -  mialem  kiedyś  kolegę  , ktory  mawiał :  wolę  byc  zdrowy  i  bogaty  niż  biedny  i  chory!
Czy  ta  kontynuacja  współpracy  gospodarczej   zależała  tylko  od  Polski ??   A  co  by  zachód  zrobił  ze  swoimi  nadwyżkami ??
popatrz  chocby  na  ofset  za  F-16.  Szkoda  słów.    A jeszcze  jedno -  prymasem polski  jest  aktualnie były  agent, ja  nie  moge  uroczystosci  z  jego  udzialem  oglądac. Mierzi  mnie.
Kardynal  Dziwisz  wrócil , niestety, do  swojej  roli  i  podobno w  ostatniej  chwili  odwołal  zamowione  i  uzgodnione  uroczystości  pogrzebowe  w  jednym  z  krakowskich  kościołów   prezesa  IPN śp. Kurtyki.   Dobrze , ze  wogóle  sie  zgodzili  go  pochowac  w  poświęconej  ziemi.                      vanitas vanitatum, et omnia vanitas łac., marność nad marnościami i wszystko marność;(Eklezjasta, 1, 2).  idę  spac .   

bywajcie   jr
Ostatnio edytowany przez Jurek56 (2010-04-25 23:00:29)
bogdanp
Matura 1966 (4874)
26 kwi 2010 - 09:50:38

Witam serdecznie wszystkich.
Znowu do pracy, jeszcze  trochę, tylko trochę.
Jerzy, jeśli w mojej starej głowie jest jakikolwiek zasób wiadomości z ortografii czy gramatyki, to rzeczownik własne pisze się z dużej litery ale dajmy już temu pokój. Starczy.
Co do bury od BasiK... to niby do czego ja się mam poczuwać? Do jakiej winy? Czym to niby zawiniłem? Odpowiedziałem, na impertynencję w sposób na jaki sobie ktoś zasłużył to raz, nie zgodziłem się z czyimiś poglądami to dwa, sprzeciwiłem się donosom i tyle. Nikogo nie obraziłem, staram się żyć zgodnie z zasadą mojego ojca: "żyj tak abyś nikomu w życiu nie przeszkadzał". Czuję się z tym dobrze, wrogów nie mam, łatwo przebaczam, nie umiem się gniewać. U mnie w domu  "ciche dni trwają 5-10 minut, więcej milczeć i gniewać się nie potrafię, ot i tyle. Do winy się nie poczuwam.
Posłuchajmy Lenki w utworze  "The show"
[www.youtube.com]
Jeszcze Orkiestra Na Zdrowie z piosenką "A ile"
[www.youtube.com]
-bogdanp

[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
bogdanp
Matura 1966 (4875)
26 kwi 2010 - 21:22:42
Tadek
Matura 1966 (4876)
26 kwi 2010 - 21:25:20

Cześć koledzy.
Przyznam się, iż ciekawością czytam Waszą dyskusję ale muszę się przyznać, że od pewnego momentu nie wiem o co Wam chodzi. Nie mam za wiele czasu, żeby się włączyć do Was, nawet próbowałem coś wyjaśnić ale w poście Bogdana widzę pewne zarzuty o ferowaniu wyroków, więc się wycofam. Na swoje Bogdan usprawiedliwienie tylko powiem, że to co napisałem wynika z wielu lata doświadczenia i nieskromnie powiem wiedzy, którą udało mi się posiąść. Dziękuję za muzykę, którą prezentujesz prawie w każdym poście. Jurka natomiast żali nie rozumiem kompletnie. Może wyjaśnisz czym ofiary tragicznej, fakt bardzo tragicznej, katastrofy zasłużyli na Panteon w Kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie przy ulicy Grodzkiej? Bo ja nie wiem. Przedwczoraj po Kielcami w Kostomłotach był bardzo tragiczny wypadek drogowy zginęli również niewinni ludzie to dlaczego nie mają pogrzebu w Bazylice Mariackiej a wdowy 40tys zasiłku i rentę dożywotnią? Chcieliśmy demokracji a to polega na tym, że ja Cie wybieram an 4 lata żebyś mi służył za co Ci płacę. W następnych wyborach Ty wybierzesz mnie na służbę Tobie a potem jest normalne życie. Monarchii nie mamy a to już jest inny system polityczny.
To tyle i pozdrawiam
T.
Jurek56
Matura 1966 (4877)
27 kwi 2010 - 07:00:43

Bogdanie , Tadeuszu !  Czucie  i  wiara  silniej  mówi  do  mnie
Niż  mędrca  szkiełko   i   oko Te  slowa    wieszcza  zna  kazde  dziecko , wiec  jest  oczywistym , że  w materii  o  ktorej  rozmawiamy  nie  tylko  o  zrozumienie  czy  jego  brak    chodzi.  No , bo  dlaczego  chociażby  Bogdan  woli   czytac jakiś  blog  zawierający  wyrwane  z  kontekstu  slowa np. Piotra  Jaroszyńskiego  zamiast  siegnąc  do , podawanego  przeze,  mnie   oryginalnego tekstu tegoz  mojego  sasiada ?? A  juz  skazywac  mnie  na  czytanie   wulgarnych  komentarzy  o  lubianych  i  znanych     osobiscie   ludziach  to  ....
Tadek  jesteś  zbyt  inteligentny  abym  przyjął  za  dobra  monete  to  , ze  nie  rozumiesz  o  co  mi  chodzi.  Odwdzięczę  sie  krociutkim  cytatem(  czy  cytatą , znowu  trudnośc  jezykowa  ) i   powiem , że tego to  ja z  kolei naprawdę  nie  rozumiem  mimo , ze  studia  o  wlasnych  silach  ukończylem . "...Nie dziwi Pana, że na pogrzeb prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie przybyli dowódcy państw NATO?
- Oczywiście, przede wszystkim dziwi brak samego Andersa Fogha Rasmussena, sekretarza generalnego NATO. Krótko przed tragedią gościliśmy go w naszym kraju. Był witany w Belwederze z honorami przez prezydenta. Jest dla mnie absolutnym zaskoczeniem, że Sojusz nie był w stanie przetransportować swoich urzędników o blisko 1000 km, które mieli do Krakowa. Mam jak najgorsze zdanie o tym, że nawet nie przysłano jednego symbolicznego przedstawiciela.Dziękuję za rozmowę." Hę?????   z  należnym  szacunkiem  nieco  starszym  Kolegom  z  LO    jr
Ostatnio edytowany przez Jurek56 (2010-04-27 17:38:44)
bogdanp
Matura 1966 (4878)
27 kwi 2010 - 08:50:13

Witam wszystkich serdecznie.
Wczorajsza druga zmiana dała mi nieźle popalić, ale "nic to" jak mawiał imć Wołodyjowski. Można też zacytować fragment tekstu pewnej piosenki
Kolejny dzień z kalendarza spadł
podobny do innych dni,
niepotrzebny tak jak jesienny wiatr
który sobie z losu drwi.
Za oknem noc z twarzą pełną łez
bezdomna jak moje sny,
który to już zmierzch, który to już deszcz
oprócz ciebie nie wie nikt.
Każdy przepracowany dzień przybliża mnie do końca mojej drogi zawodowej. Oby tylko Bóg miłosierny pozwolił  dotrwać, bo samopoczucie nie jest za dobre.
Tadek, ja nie Ciebie miałem na myśli pisząc o ferowaniu wyroków.
Pisałem to w sensie ogólnym o społeczeństwie. Przykro, że wziąłeś to do siebie.
Jerzy jak zwykle szermuje uczonym cytatami, fragmentami mądrych wypowiedzi i opiniami "mądrych". Od siebie Jerzy, coś od siebie, z serca, z duszy która czuje i mówi.
To nie jest tak panie Jerzy, że ja wolę czytać blogi ... "jakieś tam". Wklejanie tych fragmentów było przeciwwagą dla ciągle przez Was cytowanych wypowiedzi pewnych ludzi. Wszystkie one charakteryzowały się ukierunkowaniem na jedną partię, na jeden krąg postaci politycznych i nie były niczym innym jak agitacją partyjną. Niczym innym. A bzdurą jest sąd, że jest to kierunek jedynie słuszny. O "jedynie słusznej drodze" to ja już słyszałem a to ... wypisz, wymaluj... nieważne.
Zarzucasz mi Jerzy, że nie czytam jakiegoś Jaroszyńskiego, nie bo według mnie pisze bzdury, mnie ta jego pisanina nie przekonuje.
Piszesz, że skazuję Cię na czytanie wulgarnych tekstów..... gdzieś Ty tam wyczytał wulgarności??? chyba w tekstach słuchaczy tego radia, to zgoda. Powiedz mi Jerzy, dlaczego Tobie wolno skazywać mnie na czytanie prezentowanych przez Ciebie tekstów.... a mnie nie. Pytam- DLACZEGO?????????
To jest ta Twoja sprawiedliwość??? Jeśli tak ...... to ja to  .... "pierdykam" (przepraszam).
Powrócę do zadanego przez Ciebie pytania, dlaczego tak mało znaczących postaci europejskiego świata polityki było na pogrzebie? Otóż warunki atmosferyczne były tylko wygodną wymówką. Jakże to z Niemiec, Belgii, Francji, czy nawet Szwecji, Norwegii nie można było przyjechać wygodnymi rządowymi limuzynami??? Można było, tylko zdajmy sobie z tego sprawę, że prezydent Kaczyński nie był postacią lubianą przez to grono i powiedzmy szczerz był źle przez nich traktowany. Kurtuazyjne słowa po wypadku tego faktu nie zmienią. Kuriozalna kampania mająca na celu wytworzenie super wizerunku  a prowadzona przez kler i członków PiS, niczego tu nie zmienią, emocje ucichną, wróci rzeczywistość.
Wszyscy twierdzili, że Jarosław nie wystartuje w wyborach prezydenckich, ja od początku twierdziłem inaczej. To jest człowiek który nie przebierając w środkach będzie dążył do zdobycia władzy, bo to jest jego mania. On jest opanowany tą myślą.
Starczy politykowania, w które daję się wciągnąć ....przez Jerzego... teraz taka melodyjka z dawnych lat, kiedyś to się grało na różnych chałturach- Regina Pisarek
[www.youtube.com]
jeszcze może Paul van Dyk i jego "Let go"
-bogdanp

[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
magnolia
Matura 1966 (4879)
27 kwi 2010 - 15:25:51

WITAM!
Jak masz czas to poczytaj...
[teczki.obserwowani.pl]
pozdrawiam
                    Bogusia Orzeł

[teczki.obserwowani.pl]
Tadek
Matura 1966 (4880)
27 kwi 2010 - 15:29:50

Drogi Kolego Jurku
Cytujesz tekst o nie zjawieniu sie SECGENa z NATO. Bogdan odpowiedzial Ci dokladnie to samo co i ja musialbym napisac. Gdy w niedziele po katastrofie powiedzialem w domu, ze media i PiS robi z katastrofy nabozenstwo i jeszcze "tylko patrzec jak Go na Wawelu pochowaja a brat bedzie wypelniaw testament zamarlego" to rodzina uznala, ze zwariowalem. A tu wszystko wyszlo na moje. Dlatego zdjalem moj post z linkem do NATO strony gdzie uczcilismy zmarlych. Nawet moj tekst byl przeczytany tam publicznie. Zdjalem poniewaz uznalem, ze w momecie gdy sie zaczal zament o Wawel skoczyla sie narodowa zaloba a jednie zostala prywatna. Jurek Ty Moj drogi kolego czytaj gazety miedzy wierszami tak jak nas uczyl nieodzalowany profesor historii. Miej swoje zdanie a nie idz za owczym pedem tzw "narodu" i Pamietaj Narod to MY, nie Narod to ja.T
PS.
Mysle, ze chmura pylu to dzielo Pana Boga zeby pyche przykryc. (grzech pychy)
Tadek
Matura 1966 (4881)
27 kwi 2010 - 15:38:57

Do Bogusi Orzel
Przeczytalem i dla mnie jest to relacja zbyt jednostrona dlatego jest niewiarygodna i poderzane sa intencje tego, kto to spreparowal.
T
magnolia
Matura 1966 (4882)
27 kwi 2010 - 19:04:37

Tadku!
ja czytam bo chcę wiedzieć a ciekawostki pokazuję  natomiast komentować możemy jak  chcemy a intencje też nie możemy powiedziec ,że są spreparowane lub nie...my tylko wyciągniemy wnioski...
pozdrawiam
                            Bogusia Orzeł
Ostatnio edytowany przez magnolia (2010-04-27 19:06:26)
bogdanp
Matura 1966 (4883)
28 kwi 2010 - 22:10:33

Ufff!!!!
Jestem nieco zmęczony po pracy, ale parę postów jest jakby pod moim adresem.
Przede wszystkim apel do Jerzego aby nie reagował na zaczepki ... jeśli ktoś do tej pory nie zauważa, że to właśnie Jerzy stosuje te zaczepki... to jest mi z tego powodu przykro i proszę trochę więcej obiektywizmu. Co do zasady, że nie wchodzę tam gdzie mnie nie tolerują... stosuję ją od dawna i piszę wyłącznie na swojej stronie, no... chyba, że tu chodzi o całe forum ale ... to nie folwark.
Basia wylicza osoby, których śmierć jest w jakiś sposób związana z Rosją a ściślej z ZSRR. Jest jeszcze jedna postać która wróciła stamtąd w trumnie, to Bierut.
Co do śmierci Sikorskiego zarządzona ekshumacja wykazała, że śmierć nastąpiła w wyniku obrażeń powypadkowych. Powody aby chcieć śmierci Sikorskiego w świetle ostatnich ustaleń mieli i Anglicy.
Strasznie dużo ostatnio odkryliśmy patriotów, za życia niedoceniani a po śmierci wszyscy patrioci, no i całe stada  polityków i ich popleczników na ustach ciągle "Polska, dobro Polski"
"oddanie Ojczyźnie".... frazesy, frazesy, frazesy. Według mnie patriotą jest ten, co tu  w tym swoim kraju ciężko haruje za to minimum socjalne, nie może związać końca z końcem i na dodatek skazany jest na codzienne słuchanie różnych pierdół mówionych przez "różnopartyjnych" mądrali, toczących zaciekłe spory o nic, o to który na lepszym stołku zasiądzie.
Piszesz Basiu ; " Zgadzam się i dodam...nie zważając na najwyższy urząd RP i na to, że szarganie dobrego imienia prezydenta uderza w nas, jest poniżające, ponieważ prezydent Rzeczpospolitej Polskiej niezależnie od naszych przekonań, reprezentuje każdego z nas."
Piękny i mądry tekst, brawo Basiu, "niezależnie od przekonań". Mam pytanie co robiłaś, jak protestowałaś gdy Kaczyński lżył prezydenta Kwaśniewskiego, przecież "szarganie dobrego imienia prezydenta uderza w nas...". A robił to po mistrzowsku.
Piszesz dalej, że naśmiewano się z jego niskiego wzrostu, Gdyby ktoś napisał, że jest bardzo wysoki to dopiero byłoby naśmiewanie, przecież gigantem żaden z nich nie jest, mówiono prawdę i tylko prawdę. A że wygląd miał nijaki to niczyja wina i ktoś
poważny nawet nie zwróciłby na to uwagi.
Tuska i jego PO ja też nie lubię i to przed aferą hazardową jak i po niej, wizja pełni władzy w rękach PO mnie przeraża. Tak samo nie lubie Kaczyńskich przed aferą z FOZ i po tej aferze. Mierzę jednak wszystkich jedną miarką.
My tu na forum możemy dyskutować, rozmawiać do woli, spierać się w kwestiach politycznych bo takie mamy prawo, obrażać  się jednak jedni na drugich nie powinniśmy, jeśli mamy wolność słowa to dla wszystkich, jeśli wolność poglądów też dla wszystkich, bez odstawiania w kąt tych co nie z nami, a niestety, są takie skłonności. Przecież  w przykazaniach mamy "Będziesz miłował bliźniego swego jak SIEBIE samego"...i  jeszcze jedno:" Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu", a przecież to właśnie  stronnicy PIS tak jawnie, głośno i wyraźnie  twierdzą, że to w imię "wartości chrześcijańskich".
Niestety chyba za bardzo się rozpisałem.
-bogdanp
Ostatnio edytowany przez bogdanp (2010-04-29 07:38:26)
stasiadąbek
Matura 1966 (4884)
29 kwi 2010 - 05:36:07

BOGUŚ,  wszystkiego najlepszego,  duuuużo  zdrowia!!!
Pozdrawiam imieninowo
Stasia
AniaDabekPoblocka
Matura 1966 (4885)
29 kwi 2010 - 06:54:51

Boguś, najserdeczniejsze życzenia imieninowe.
Pozdrawiam.
Ania
Jurek56
Matura 1966 (4886)
29 kwi 2010 - 07:07:26

Panom Bogusławom    z  okazji  Imienin życzenia  zdrowia , szczęścia   w   życiu  rodzinnym  i  Małżeńskim,  obfitych  darów  Ducha Świętego  oraz  ludzkiej  życzliwości . jr
mariola71
Matura 1966 (4887)
29 kwi 2010 - 09:11:15

Nareszcie imieninki !!!!!!!!  Naszym Drogim  Boguslawom zycze zeby im  sie spelnily wszystkie zyczenia i te   osobiste i te ktore jeszcze dzisiaj otrzymaja. Lubie Was a juz  tego "mojego" forumowego  nerwusa .... szczegolnie !!!
                                                       z super slonecznej , "rozpadajacej"  sie po raz nie wiem juz ktory .... jeszcze Belgii ,                                                                                                                                             mariolaB
Ostatnio edytowany przez mariola71 (2010-04-29 09:47:17)

[www.loilza.pl]
[www.loilza.pl]
halinaopole
Matura 1966 (4888)
29 kwi 2010 - 17:01:19
Viola
Matura 1966 (4889)
29 kwi 2010 - 17:20:16

Obu Bogusławom, zdrowia i jeszcze raz zdrowia życzę, radości z każdego dnia, dużo ciepła i miłości od najbliższych.Viola [www.youtube.com]

[www.loilza.pl]
[www.youtube.com]
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.